| Dan a întrebat:

Cand o sa vad si eu cu adevarat solidaritate intre romani? De ce romanii nu sunt solidari mai ales in situatie de criza economica?

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Nu se stie care parte este majoritara, dar cu siguranta exista si solidaritate. Sunt cei care inteleg situatia si stau in casa!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca, oricat ar fi de tampit guvernul, a reusit cu brio sa aplice stravechiul principiu "divide et impera".
De ce crezi tu ca legea asta privind masurile de austeritate are mai multe exceptii decat prevederi? Tocmai pentru a se asigura linistea din partea celor care ar putea paraliza economia in cazul unei greve.
Iar solidaritatea nu tine de foame, asa ca fiecare se gandeste ce pune EL pe masa si-l doare in pix de ce pun EU.

| lumi27 a răspuns:

Nu ai sa vezi asa ceva si o spun din proprie experienta fiindca si eu am patit-o