| Andreasx a întrebat:

Care e tensiunea normala la 1, 62 si 52 kg, la 24 de ani? am fost la niste analize si aveam 11 cu 5 si mi-a zis ca e mica.Acum mi-am luat-o acasa si am 10 cu 5, am mai avut acum vreo saptamana 9 cu 6 dar nu aveam stare de lesin, ma simteam bine.Ce probleme pot aparea in timp daca am tensiunea mica?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Tensiunea standard la vârsta ta e 12/8
10 și 11 sunt foarte bune. Ca mai ai 9 din când in când nu e o problema, e normal sa varieze tensiunea pe parcursul zilei.
Hipertensiunea este o problema mult mai gravă și incurabila, așa ca trebuie sa te consideri norocoasa.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa Robert160 ca nu este doctor, este doar un individ care n-are bun simt sa nu raspunda la ce nu se pricepe. Daca medicul a spus ca-i mica, asa este! Bea cafea!
Uite si aici: http://bit.ly/2CJQRHn
Mergi la medic si cere tratament. Nu te juca!
Citeste si aici: http://bit.ly/2ACIPuF

| Robert160 a răspuns:

Nu cred că trebuie să îți faci griji. Ai tensiune bună.