| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru voi o funda? Nu ne putem ajuta intre noi si fara sa cerem funda? Nu ne ajuta la nimic, de ce speram ca ceilalti sa se schimbe in bine dar noi sa ramanem la fel? Cand punem o intrebare asteptam sa primim cat mai multe raspunsuri, ce ar fi ca o singura persoana sa raspunda, ca na doar o persoana primeste? Haideti sa incercam sa ne ajutam intre noi si fara sa asteptam aceea fundita, recunosc am cerut-o si eu de cateva ori prima data, nu stiu de ce, acum realizez ca nu ma ajuta la nimic. Putem face asta pentru noi?

Răspuns Câştigător
| IAmAFreak a răspuns:

Si eu sunt perfect de acord cu voi. Atat timp cat pot ajuta pe cineva nu am pretentia de a primi funda. Important este sa facem ceva pentru cei care chiar au nevoie de sfaturi. Nici eu nu am cerut vreodata funda, cu ea sau fara ea, nu e mare diferenta. Daca persoana respectiva doreste sa ma rasplateasca, foarte bine. Eu raspund de placere, iar ca sa fiu simcera, raspund si de lipsa de ocupatie. De cat sa stau sa-mi pierd vremea cu un joc stupid pe calculator, mai bine vin aici si fac ceva folositor. In plus, la fel cum a spus si AndraRox, de aici vine si *Toti pentru unu*, pentru a ne ajuta.

| PяInCєSs a răspuns (pentru IAmAFreak):

Foarte corect, si eu de multe ori intru ca nu am ce face, dar imi place sa raspund pentru ca stiu ca cineva are nevoie de ceea ce scriu eu, ma face sa ma simt mai bine cand stiu ca este folositor, mi-a placut f mult raspunsul tuhappy multumesc.

| IAmAFreak a răspuns (pentru PяInCєSs):

Na-i pentru ce. Ma bucur ca sunt oameni carora chiar le place ce fac. Nu stiu, ai un sentiment asa de placut cand te gandesti ca ai ajutat diferiti oameni in diferite probleme.

4 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Buna! Sunt perfect de acord, de aici vine si „Toti pentru unu*; nu-i asa? Nu am cerut niciodata funda pana acum pentru ca eu nu ii ajut pe ceilalti pentru o funda..persoana respectiva conside daca a fost de folos raspusul meu si daca il poate rasplati.Eu una nu am pretentia sa primesc funde deoarece nu raspund pentru funde ci pentru a ajuta pe cnv...Ar fi bine daca nu am mai cere funde asa degeaba!

| PяInCєSs a răspuns (pentru AndraRox):

Ma frumos pentru raspunsul tau, credeam ca va fi ceva discutie pe aici in legatura cu subiectu asta, din pacate m-am inselat. Nimanui nu ii pasa de binele altora. Alti chiar au nevoie de ajutor happy