| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati fi in stare sa faceti pentru a schimba lumea?

7 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Nimic, pentru că ştiu că n-o să reuşesc niciodată.
Şi nu-mi veniţi cu bla-bla-bla-uri că o spun din experientă, nu ca să par cuul.

| Dean1996 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.Eu as depune cateva eforturi,ca sa zic asa,probabil inutile,dar incercarea moarte nu are,dar nu pot fi numai eu singura,trebuie sa mai am tovarasi,asta daca am o sansa sa schimb lumea,cam imposibil,adica daca sa zicem,prind absurd,ai avea o sansa,nu toata lumea s-ar schimba brusc,abracadabil,nu, doar cativa oamenii care "au vazut lumina". Oamenii au principile lor si obiceiurile lor de-a lungul vietii, si nu le vor accepta usor pe ale tale.Lumea este o ipocrizie,intr-adevar, dar exista exceptii, si toti uita asta.Trebuie sa ai un spirit foarte puternic, ca sa schimbi lumea, dar.eu sunt de parere ca orice e posibil.Again,nu ma refer la TOATA lumea, ci la o parte.Lumea nu se schimba pentru ca nu vrea ea, dapoi sa o schimbi tulaughing

| Psihoyounger a răspuns:

Nimic. M-am convins că lumea e o ipocrizie în general. La Botez vin unii care apoi nu te mai caută toată viaţa. La nuntă toţi te felicită când de fapt nu te pot vedea iar la înmormântare, te plâng când cu 3 zile înainte te înjurau pe stradă. Şi atunci, de ce aş mai face ceva?

| Elenaaa23 a răspuns:

Hmmm! Buna intrebare nu m-am gandit niciodata la asta. Sincer chiar nu stiu. Un om obisnuit nu cred ca ar putea face multe.Noi suntem foarte mici in comparatie cu cei care "conduc lumea" ca sa putem schimba ceva. Asta e parerea mea, dar probabil nici ea nu conteaza pentru acei"conducatori".Eu totusi sper ca se va face ceva pentru binele nostru si al lor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa ma schimb pe mine.

| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Sa-l omor pe basescu rolling on the floor

| Gstefan a răspuns:

De ce sa schimb eu lumea daca ea nu vrea sa fie schimbata?

@ I'mPerfect(a)

Stai pe curul tau, pun pariu pe urmatoarele mele generatii ca nu te-ai schimbat deloc de cand ai descoperit fraza aceea.