| Ralux a întrebat:

Ce faceti cand sunteti tristi sau posomorati?yawn

Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Nu aborda ca solutie permanenta singuratatea, este bine sa fi si singur ca sa le gandesti tu cum trebuie, ascultand o muzica care iti place, stand pe o banca in parc, ducandu-te intr-un loc unde ai avut amintiri placute scopul fiind sa iti reincarci bateriile. Ai prieteni, lasa mandria la o parte si apeleaza la ei, ca si tu probabil la randul tau i-ai ajutat, de unde vine morala ca sa primesti trebuie sa si oferi, stai in preajma copiilor care inspira numai veselie, pofta de viata, daca iti permiti fa spontan o calatorie saptamanal la munte sau unde iti place tie, chiar daca esti trist ajuta si tu pe altii care sunt mai tristi ca tine, iti da o tenta de putere, de siguranta si niciodata nu dispera, nu te resemna, nu te autocomplace cum esti, fi optimist, doreste-ti binele tau ca restul va veni fara sa iti dai seama, vizioaneaza filme de comedie, camera ascunsa, intodeauna sa privesti partea plina a paharului, mereu ai ceva in plus care este de bine de care nu iti dai seama.

28 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ascult muzica si apoi ies cu prietenii in oras happyEi ma fac sa uit de tot happy

| Barajag a răspuns:

Cand sunt trista, ascult muzica, insa la mine nu dureaza mult, ma inveselesc imediat, imi zic ca trebuie sa fiu puternica si trebuie sa lupt in tot ceea ce fachappy, dar mai ales incurajarea vine de la ursonul meu draglove struck

| elena a răspuns:

Ma apuca foamea, dar daca stau pe TPU uit de toate, iar raspunsurile mele sunt mai acide ca de obicei.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Caut solutii sa ies din starea asta. Ma agat de orice ca sa-mi revin.

| Luori a răspuns:

Ma bucur de orice lucru care pare simplu...ma gandesc la viata.[ca merita traitasmug] si "ma incurajez" singura.

imi place sa merg in locuri stiute de mine sa ma simt in largul meu sa ma gandesc., apoi imi revinwhistling

si.trebuie sa ai prietenii langa tine!

| RetroX a răspuns:

De obicei ascult muzica sau ma uit la o comedie! big grin

| ioanaa a răspuns:

Mananc ciocolata si ascult muzica, pana simt ca imi vine sa plang. Apoi, incep sa fac ceva prin casa sau ies in oras.

prfml
| prfml a răspuns:

Atunci daca de plictiseala a fost intrebarea ma bucura si sti de ce? este pentru ca nu esti trista, dar poate cineva care este intr-adevar trista va citi si poate ii va face bine. Bravo ca esti optimista si vesela, asa si trebuie.

| buburuzAndreea a răspuns:

Ma uit la filmulete funny pe youtube, dar nu e o idee geniala, ca daca mi se incarca greu imi fac nervi.
Sau imi pun o melodie happy si dansez tot felul de dansuri penibile.
As manca ciocolata, dar nu ma face sa ma simt mai bine.

| Jonsdottir a răspuns:

Dau muzica rock la maximum si mananc muuulta ciocolata. dupa aia astept sa vina vecinii ca sa ma cert un pic cu ei tongue

| Jonsdottir a răspuns:

Dau muzica rock la maximum si mananc muuulta ciocolata.dupa aia astept sa vina vecinii ca sa ma cert un pic cu ei tongue

| Jonsdottir a răspuns:

Dau muzica rock la maximum si mananc muuulta ciocolata.dupa aia astept sa vina vecinii ca sa ma cert un pic cu ei tongue

| Jonsdottir a răspuns:

Dau muzica rock la maximum si mananc muuulta ciocolata.dupa aia astept sa vina vecinii ca sa ma cert un pic cu ei tongue

| Jonsdottir a răspuns:

Dau muzica rock la maximum si mananc muuulta ciocolata.dupa aia astept sa vina vecinii ca sa ma cert un pic cu ei tongue

| Jonsdottir a răspuns:

Sorry ca l-am pus de atatea ori dar nu stiu ce are netul angry

Răspuns utilizator avertizat
| Ralux explică:

Pentru prmfl: multumesc pentru sfaturi dar eu puneam o intrebare asa de plictiseala nu ca sunt eu trista.Eu dimpotriva, am multi prieteni, sunt foarte vesela si optimistahappy nu stiu ce ai crezut tu dar ai crezut gresit.

| Ralux explică:

Pentru prmfl: multumesc pentru sfaturi dar eu puneam o intrebare asa de plictiseala nu ca sunt eu trista.Eu dimpotriva ,am multi prieteni,sunt foarte vesela si optimistahappy nu stiu ce ai crezut tu dar ai crezut gresit.

| ellai a răspuns:

Privesc un film, de preferat comedie, si imi trece happy

| Lorenyk a răspuns:

La mine nu tine tristetea mai mult de cateva minute. am o fire energica. dar in alea cateva minute de tristete ascult muzica, melodiile mele preferate, sa-mi mearga la inima, si apoi, gasesc eu ceva sa ma inveselesc. mai rar sunt trista, mai degraba nervoasa si atunci, sa nu stea cineva in fata mea, tip, trantesc usi, ma descarc si apoi imi trece.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Depinde motivul pentru care sunt trisa... de obicei plang (acolo unde nu ma vede nimeni). atunci cand plang ma descarc... dupa aceea vad lucrurile mai clare, ma gandesc, imi scriu gandurile sau le discut cu sotul meu...

| getty a răspuns:

Ies la alergat

| bibydraguta a răspuns:

Eu una ascult muzica mai trista si ma linistesc imediat in cazul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Ascult o muzica in surdina.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc cu nevasta-mea si imi trece imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indop cu mancare si ascult muzica sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Music and only music \dancing

| Denny_5002 a răspuns:

Incep sa arunci lucruri prin casa