| stefyk97 a întrebat:

Ce opinie aveti despre proverbul:"Banii nu aduc fericirea"?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Este un proverb fals.
Eu nu am întâlnit sau auzit oameni bogaţi care să fie trişti!

| elasexygagica a răspuns:

Proverbul a fost inventat de un sarantoc muritor de foame care nu avea dupa ce bea si fiind invidios pe cei cu bani a inventat vorba asta ca o consolare pentru toti sarantocii...tu poti fi fericit cand stai pe strazi murind de foame fara adapost? sau esti fericit cand vezi fata dezamagita a copilului tau ca nu iti poti permite sai cumperi o ciocolata? zi si tu...acum toti maica teresa-wanabe-uri o sa imi dea stupid, dar si ei stiu la fel de bine ca mine ca banii sunt ca aerul, si va rog sa va treziti la realitate: banii fac totul!

| lo a răspuns:

Uite toata parerea mea despre bani:http://lyrica-rosalyn.blogspot.com/......erinu.html

| ことみ a răspuns:

Dupa parerea mea proverbvul acesta are dreptate. Pentru ca: poti sa ai multi bani, poti sa iti cumperi orice cu ei, poti sa ai toate lucrurile pe care ti le doresti, mai putin dragostea. Dragostea nu se cumpara cu bani, si nici oamenii. Daca nu ai pe cineva care sa tina la tine te vei simti singur si astfel vei fi nefericit. ( ^_^ )

| stefyk97 explică:

Stiti, parerea asta chiar o aveam si euhappy [in general]

| TheLittleReaper a răspuns:

E oarecum adevarat,dar nu poti sta cu prea multi bani, dar nici fara ei, daca ai bani si nu dragoste sau familie sau sanatate e rau si daca nai bani si ai toate cele de mai sus e si mai rauwinking
laughing

| Maryuca_5925 a răspuns:

Nimic nu poate aduce fericirea...Nu se cumpara nici nu se vinde doar se viseaza, Fericirea nu tio faci tu tio daruiesc altii prin simple cuvinte.