| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre a avea surori virtuale pe internet /reale? este demn de a fi barbat maturizat? este pierdere de timp? de ce mereu se intampla sa simti si altceva decat iubire frateasca pentru ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu îți faci "bff" fata?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu e niciodata o imaturitate faptul ca te atasezi de oameni, insa o lipsa a maturitatii e aceea in care te indepartezi de ei prin chestii banale.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca din greseli nu invatam din ce sa invatam?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Din greselile altora, nu neaparat ale noastre.

| Freya1 a răspuns:

Poti sa ai fete cu care sa te intelegi bine nu este nimic gresit doar sa poti sa ramai la stadiul asta

| OldSoul a răspuns:

In general, din orice interactiune ai de castigat daca esti suficient de matur.

Acum, facand referire la intrebarea ta:
E clar ca in unele cazuri aceste relatii sunt sortite esecului.
Cel mai adesea asta se intampla deoarece se confunda prietenia cu iubirea.
De ce se intampla asta? Nu stiu, tind sa cred ca din dorinta de a primii afectiune. E de judecat asta? Nu, e normal, asta e o necesitate omeneasca.
Problema e ca se mai intampla sa cautam aceasta doza de afectiune in locuri gresite.
Mai mult problema e ca fiind totul online ne e mult mai greu sa ne facem o impresie asupra locului pe care ne situam.
Online e totul mai greu, desi teoretic ar trebui sa fie mai usor, nu este.

Si eu am trecut prin astfel de "relatii" si poate inca trec.
Dar de fiecare data am avut de invatat ceva, si inca invat, iar asta cred ca merita riscul, pentru ca, intr-un final:"Invat din toate, mai ales invat din greseli. Maine mai bun ca azi, iar azi mai bun ca ieri."

Si cine stie, cu ceva noroc: „Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericită pentru toată viața"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virtuale? Naspa.
Reale? Tot aiurea.Rar țin prieteniile astea. Apropierea te face in general sa simți mai mult decât o prietenie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce solutie vezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa nu îți faci "bff" fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot te îndrăgoștești de ea (și cel mai probabil ea nu de tine) la un moment dat.
Că e virtual, e ok să ai amici virtuali(eu am câțiva, pe unul chiar de vreo 6 ani), dar să te limitezi la termenul 'amic'.

Răspuns utilizator avertizat