| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre animalele salbatice care se plimba pe strazi sau intra in curtile oamenilor in cautare de hrana? Ce ar trebui sa facem cu ele? Cum trebuie sa procedam?

36 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns (pentru PersonajFictiv):

"Pai noi intram in spatiul lor, noi am construit orase unde erau paduri, am facut fabrici unde era habitatul lor si au disparut multe specii, de poluare nu mai zic."

Bine punctat!

| Adiadictie a răspuns:

Si la mine vine o veverita dar nu sta mult. cateva ore pe an.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Freya1):

Vor veni inapoi! Animalele toate au anumite simturi mai dezvoltate decat oamenii.
Stii ceva!? Chiar ma superi! Cine esti tu, guvernele sau eu, sa hotaram sa impunem o legislatie pentru cum sa tratam animalele, cand noi nu ne descurcam nici cu Dumnezeu nici in familie! Cred ca trebuie sa ne vedem limitele!
Daca putem ajutam, daca nu dam din umeri! Mai rau este cand putem ajuta si ne batem joc de favoarea asta in fata lui DUMNEZEU!

| Freya1 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Aaa eu nu eu doar spun aici. Iubitori de animale inraiti o sa iasa in strada si o sa faca urat nu eu ca zic aici parerea mea tongue

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Freya1):

Acei 'iubitori de animale INRAITI', pot fi si eui eutanasiati sau mutati in rezervatii de iubitori'.se gaseste rezolvare si pentru ei! Si ei pot fi anesteziati! In ce lume crezi ca traim?

| Freya1 a răspuns (pentru oprescudorin11):

A deci tu esti de parere ca ar trebui sa le omoram ca si asa nu ne ofera nimic sau sunt in plus.Da hai sa ii impuscam si punem in custi pe astea care vor sa priveze animelele de libertate si care le omoara sa fim chit sa vada si ei cum e.Tranchilizati nu anesteziati.Pai cred si sper ca intr-o lume normala cu o gandire matura si logica nu o lume de idioti care altceva decat violenta nu vad in fata ochilor