| NBluster a întrebat:

Cine credeți ca ar castiga o lupta dintre un kangal si o puma?

3 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Ți-l face desert puma ai văzut ce laba are? Pai ala se bate și cu 2 nu unul doar

| Continchiscontsters a răspuns:

Puma este prea puternic pentru el nu poate supraviețui mult timp într-o lupta Adevărata cu puma este pur și simplu prea puternic pentru el.

| NBluster explică (pentru Continchiscontsters):

Sunt de aceeasi parere cu tine.
Exista un video cu dog argentinian care ucide o puma, iar de la acel video multa lume spune ca exista rase de caini care pot invinge o puma. Desi exista excepții/cazuri in care cainii omoara pume, in cele mai multe cazuri puma ar castiga si nu exista nici o rasa de caine care sa poata învinge o puma. Totusi sunt câțiva factori importanți intr o asemenea lupta, dar tot puma ar ieși câștigător