| Rukhsandra a întrebat:

Cum pot sa fac un baiat sa sufere? vreau sa simta si el ce simt eu straight face...stiu ca nu e bine straight face

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu e nevoie sa te straduiesti tu; exista un echilibru in existenta care da fiecaruia cu aceeasi masura cu care el insusi a daruit. Daca a provocat cu buna stiinta suferinta, va suferi la randu-i, nu exista nicio indoiala. Iar daca este vorba despre o persoana pe care ai iubit-o, incearca sa-ti purifici sufletul retinand numai amintirile frumoase si lasand sa cada in uitare pe cele care te-au facut sa suferi. Timpul, marele vindecator de inimi ranite, te va ajuta cu siguranta.Numai ganduri bune!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Şi ce rezolvi? Nu rezolvi nimic. Doar vei aduce mai multă răutate lumii ăsteia, şi apoi te vei plânge de ce viaţa e aşa de grea. Uite. De aceea este grea, pentru că nu îţi vezi de treaba ta...

| Firefly a răspuns:

Eu zic ca nu are rost sa te cobori la nivelul lui.Nu merita sa te ostenesti sa il faci sa sufere.Nu merita atentia ta!
De obicei cea mai buna razbunare e indiferenta.Arata'i ca nu te afecteaza ca te-a ranit.Incearca sa arati fabulos cand treci pe langa el, sa zambesti si sa ii arati ca nu iti pasa de el.Fi prietena cu toata lumea, razi mai mult, distreaza-te mai mult si fa-l sa inteleaga ca iti e mai bine fara el.
Iti zic eu ca o sa il doara cand o sa vada ca cat de bine te simti fara el.

| baru a răspuns:

Daca nu e bine de ce vrei? Hai sa discutam putin, Daca tu vei face rau cuiva crezi oare ca te vei simti mai bine? crezi oare ca vei fi un alt om? crezi oare ca te vei implini fizic si spiritual? Nu, in niciun caz nu, Daca un om a gresit fata de tine este bine sa te porti in asa fel incit acelui om sa-i fie rusine de tine Adica sa fi o doamna cu el, Si atunci fi sigura ca el se va simti mai umilit decat daca ai face mai stiu si eu ce magarie ca si el sa plateasca Te rog sa nu faci asa ceva deoarece i-ti vei face singura rau Mai este o regula Daca tu vei arata calea lui el nu va mai gresi si va fi atent Asa ca lasa-l asa cum este si daca intregul vrea sa-l pedepseasca il va pedepsi Te rog sa nu te superi pe mine eu incers sa-ti spun cum este mai bine din punctul meu de vedere Si asta indiferent daca esti fata sau baiat Asa ca pe un om nu-l deranjaza asa de tare daca-l injuri, Mai tare-l deranjaza daca-l umilesti Te rog inca odata sa nu te superi Pa

| Catalion a răspuns:

Razbunarea e unul din pacatele preferate ale diavolului.

| lays a răspuns:

Eu am iubit un tip foarte mult. s-a terminat prost relatia.si l-am ignorat total...asta functioneaza tot timpul.la el insa nu a mers. putin ii pasa.si am dadeam cu capul de pereti ca nu aveam ce sa ii fac.nu am reusit.acum,dupa cativa ani sufera si el ft tare dupa o fata.big grinbig grinnu ca ma bucur, dar imi pare bine ca simte ce am simtit si eu atuncibig grinlasa lucrurile sa vina de la sine.

| Dizzydizz a răspuns:

Da, nu e
dar din pacate nu-i nimic de facut
viata o sa il faca sa sufere.roata se intarte mereu! Crede ma.mereu
Acum esti dezamagita, suparata nervoasa pe el.
Tipmul le rezolva pe toate.
Lasa-l
il pedepseste viata suficient

| Daniela1444 a răspuns (pentru Dizzydizz):

Dizzydizz as avea nevoie de un sfat baga id preda_daniela10

| ame_3387 a răspuns:

Dai un sut in bilele vietii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum 2 zile eram de parere ca baietii nu au suflet, ei nu sufera, dar azi m-am convins ca e gresit. El va suferii atunci cand nu te astepti. Vorbeste serios cu el si jigneste-l in mod elegant, fara sa pari vulgara. Vorbele dor cel mai tare. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor!
te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te razbuni.nu rezolvi nimic. uite si eu acum sunt in acceiasi situatie si am vrut sa fac la fel sa ma razbun dar mi-am dat seama ca nu fac bine. sfatu meu e sa iti cauti un alt prt care sa te iubesca si sa te merite(sa fii fericita). el cand va vedea ca uh esti fericita fara el se va simti prost si va incerca sa se impace cu tine dar inzadar.atunci isi va da seama ca te iubeste. sper ca ti-am fost de ajutor!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa caca pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratai ca esti indiferenta...
ca sti ca indiferenta doare...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i cat de mult l-ai iubit si cat de mult inseamna pentru tine spune-i ca poate si el va iubi o fata la cat de mult cat l-ai iubit si tu pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bine... dar ei nici odata nu vor simtii ce simti tu... eu una l-as trata cu indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat nu site sa iubeascawinking aia ii clar in special cei bazati si cei smecheri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste-i cu aceeasi monedawinking desi nu este bine ceea ce spun decat asa te vei simti implinita. acum si eu trec prin ceea ce treci tu si simt ca decat atunci cand va pati si el ce am patit si eu, cand voi face si eu ce a fc el.decat atunci imi voi gasi linistea sufleteask.tu esti cea mai importanta.nu el.fa tot ceea ce trebuie ca tu sa te simti bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa fac si eu ce vrei sa faci tu dar nu am curajul...eu cind il vad parca vreau sa pling...ce pot sa fac ca sa nu mai sufar?

| zambetultau a răspuns:

Si eu as vrea sa ma razbun.sa il fac sa sufere cat am suferit si eu... dar crying

| littlepink a răspuns:

Adevarul e ca si baietii mai gresesc, si cu mult mai mult decat fetele.Si eu am fost in aceeasi situatie, si daca te razbuni nu rezolvi nimic.Baietii gresesc, si nimeni nu'i poate schimba.nici razbunareawinking Poate doar gelos sa'l facio, cu un prieten de al sau, Dar ai grija.Gandeste'te bine daca esti hotarata sa'i intorki roata, deoarece mai tarziu, vei suferi si tu si el. Mai bine lasa situatia asa cum e, soarta il va lovi mai raw.si deja l-a lovit.nu te mai are.winking

| Cristinaa_8611 a răspuns:

Sunt bune sfaturile de mai jos, ai de unde alege ce ai de facut, si eu iti spun ca sunt in aceiasi situatie...si toate prietenele imi spun sa il tratez cu indiferenta, e mai greu, dar incearca... oricum ar fi roata se intoarce odata va simti si el ce simti si tuhappycapu sus

| antonia1974 a răspuns:

Nu trebuie sa te straduiesti. de exemplu si mie imi place de un baiat cu care ma inteleg binisor... dar cand ma supara isi cere scuze insa stie ca imi place de el asa ca incearca sa ma faca geloasa...

Intr-o zi am inceput sa vorbesc cu prietenul lui cel mai bun ( nici nu stiam ca sunt prieteni ) sia inceput sa ma cicaleasca ca imi place de prietenul lui si se vedea ca era gelos si ca l-am adus in starea pe care am avut-o si eu laughing

si nu a fost cu intentie laughing Funda?

| Daniela1444 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine nu ai ce sa ii faci o sa sufere si el cum superi si tu. Timpul o sa le rezolve pe toate.
Tine minte :Fie roata si patrata tot se-ntoarce inca-o data

| robert_2777 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci. si eu sunt in aceeasi stare ca tine.o sa sufere el. stai u linistita. zii tot ce nu ai puttut sa-i zici pana acum. tot ce ai pe suflet...fa-l sa se kinuie. macar o sa ai putina satisfactie. pup