| myworldis5784 a întrebat:

De ce baietii cit sunt celibatari isi cauta fete mai desfrinate (vorbesc aici despre astea care numai sunt virgine atunci cind reincep o noua relatie sau care au un trecut mai murdar, "sex murdar", "droguri")in perioada asta pe ei nu ii intereseaza desi se intilnesc cu aceste fete iar cind e vorba de casatorie barbatii isi cauta fete virgine?

De ce?

De ce sa nu ii ofere o sansa fetei care a avut un trecut murdar?

Astept cit mai multe pareri atit din partea voastra barbatilor cit si din partea domnisoarelor!

Mersi

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu ii ofera nicio sansa fetei cu trecutul murdar pentru ca o considera o femeie usoara de care se poate folosi de ea si atat.Nimic mai gresit.Niciodata nu trebuie sa subestimezi oamenii pentru ca poti fi uimit de ce se ascunde dupa multe straturi de fond de ten si ruj stridenthee hee

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca atunci cand isi leaga viata de o astfel de femeie, e foarte probabil ca acesteia sa ii fie stiut trecutul. E o presiune constanta pe umerii lui si nu poate exista aceea incredere oarba. Inteleg si eu ca e greu sa fii o fata in situatia asta dar e greu si pentru un baiat sa aiba incredere oarba in astfel de cazuri.

Si de cele mai multe ori, barbatii vor femei virgine pentru ca e stiut ca o femeie niciodata nu va uita aceea prima data. Va ramane intiparit in mintea ei. Si acest lucru poate fi un lucru care sa contureze o relatie foarte reusita.

| Dan a răspuns:

Cand citesc intrebari de genul acesta, ma apuca dragostea nebuna dupa blonda mea.

| Parintele a răspuns:

Ce intelegi tu prin sex murdar? Tu crezi ca vei avea numai relatii sexuale fericite? Daca o prietenie esueaza si cei doi se despart nu inseamna ca au facut sex murdar. Fii sigura ca nu vei fi tu cea care se va casatori virgina si va ramane pe veci cu acel barbat si in relatia voastra nu o sa va inselati. Astea sunt visuri de fetita.
Personal nu cred ca barbatii cauta prea mult fete virgine pentru a se casatori. Aceste prejudecati au disparut demult din peisajul contemporan. Fiecare fata are sanse sa aiba o relatie fericita indiferent de trecutul ei; spre exemplu un barbat cu capul pe umeri n-o sa faca vreodata reprosuri unei femei chiar daca aceasta a fost prostituata, insa un tzaranoi needucat cu siguranta da. In concluzie problema asta se rezolva daca fata cu trecut murdarhee hee stie sa-si gaseasca un barbat destept.

| Alphawolf a răspuns:

Nu cauta fete virgine, cauta fete cu care isi poate intemeia o familie, o nevasta care poate fi mama la copiii lui, acea fata cu care vrea sa-si petreaca impreuna tot restul vietii si care prezinta o oarecare siguranta pentru viitorul sau

| roox a răspuns:

Pt că vor să aibă "o viată perfectă" şi nu le convine să'şi petreacă toată viaţa cu o "târfă" (scuzaţi expresiawhistling)