| sadgirl_9460 a întrebat:

Hi tuturor.sunt cam noua pe aici dar am o intrebare
sunt indragostita sau cel putin asa credeam.chestia e cam asa am un prieten de aproape 5 luni.am avut probleme inca de la inceput cu parintii mei pentru ca nu il accesta deloc si desi am incercat sa tinem totul ascuns adevarul a iesit la vedere.in plus acum cateva saptamani ne-am despartit eu am pus punct si am plans toata ziua si alte chestii si am facut o mare porcarie pentru ca m-am impacat din nou cu el.acum e totu diferit ai mei nu stiu inca. tinem totul ascuns dar nu mai e nimic ca la inceput, nu ne mai vedem numai foarte rar, a disparut din visele mele si era prezent in fiecare noapte, e parca alta persoana mai rece nici nu stiu cum sa zic.adevaru e ca as putea din nou pune punct dar mi-e frica de suferinta aceea. el ma iubeste, mi-a dovedit-o de multe ori dar parca nu-s atat de sigura. ce as putea face? multumsec anticipat

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Gandeste la rece aceasta relatie. Daca nu mai e cum a fost inseamna ca nu e bine. Si oricum o relatia care s-a rupt o data nu mai e ce a fost deoarece a cea ruptura nu se mai poate lega perfect. Daca il iubesti ft mult si daca stii sigur ca si el te iubeste la fel, si daca poti sa treci cu vederea faptul ca ai tai nu-l accepta eu zic sa continui relatia iar daca nu esti 100% sigur ca-l iubesti si te iubeste nu continua relatia. Gandeste-te ce ai acum ca esti cu el si totodata ce pierzi daca esti cu el si ce vei avea de castigat si de pierdut daca va despartiti. Ai grija ce alegi si gandeste-te foarte bine pentru ca in joc este fericirea ta!