| AnonimMareMareMare a întrebat:

Impreuna cu un prieten de aceeasi varsta ca si mine, 17 ani, imi storc mintea zi de zi cu el afara cu ganduri si planuri de viitor. Afacere pe amazon, salon de tatuaje, munca, munca si iar munca, orice dar ca sa gasim de mici cum sa ne realizam in viata. Si ne stoarcem mintea cam serios, putin cam prea serios. Este un lucru rau ca facem asta de la varsta asta? Poate avea efecte negative mai tarziu asupra psihicului?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ți-o storci prea tare, mintea, nu are efect negativ.
Dacă ți-o storci prea puțin, nu ai rezultate.

| Nemessys a răspuns:

Dacă nu dai 100 % nu vei reuși nimic. Keep going.

| siriusblack98 a răspuns:

Ma bucur sa aud ca si alti tineri se gandesc la viitor si afaceri in loc de prostii fara sens. Daca as putea sa dau timpul inapoi 5 ani ca sa am varsta ta, m-as apuca serios de IT. Invata atat tu cat si amicul tau unul sau mai multe limbaje de programare, invatati si pe partea de suport tehnic si va asigur ca o sa faceti bani. Si trageti foarte tare pe limba engleza si limba germana daca aveti timpul necesar.

| Michaeel a răspuns:

Nu trebuie sa va ganditi asa de negativ la planurile de viitor.Nu v-ati gandit sau nu stiti ce meserie sau job ati vrea sa faceti? Si ma reger la ceva mai bun decat sa muncesti la amazon...In fine, gasiti ceva ce va place si va avantajează(ca meserie, ma refer). Luati in considerare si ce facultate(asta daca vreti sa faceti una)sa urmați.

| ViruseZ a răspuns:

Este bine sa te gandesti asupra viirotului, dar nu prea exagerat deoarece poate avea efecte negative.