| anonim_4396 a întrebat:

Numarul unic de telefon pentru cazurile de abuz impotriva copiilor 119 este interceptat? Iti cunosc ei adresa EXACTA atunci cand le apelezi numarul de telefon? (nu doar judetul, ci adresa exacta?!) (daca nu mentionezi tu nimic in acest sens!?)
(STIU & CUNOSC faptul ca discutia telefonica este inregistrata!).

Cunoasteti personal (sau ce parere aveti) despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se vede pe ecranul lor numarul de telefon de unde suni si convorbirea se inregistreaza obligatoriu, pentru a fii dovada legala a plangerii.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu ma refer DOAR! la faptul ca ei cunosc numarul de telefon al apelantului nici la faptul ca convorbirea este obligatoriu inregistrata pentru a putea fi dovada legala a plangerii, in caz de nevoie...

Sa presupunem ca o persoana apeleaza sub anonimat nr 119 ( nu ofera nici o adresa / nume / indiciu spatiali ) dar descrie cu exactitate un caz de abuz ( posibil abuz ) asupra unor minori

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

INTREBAREA E : Se poate determina locatia EXACTA A APELANTULUI ¿?

Cunosti Cazul Caracal? Alexandra Macesanu si Luiza Melencu?

Se poate DETERMINA / AFLA in acest moment locatia EXACTA a unui dispozitiv mobil care apeleaza nr de urgenta 112 sau 119?¿?
NU! ( doar) judetul / orasul / comuna/ satul! Ci ADRESA EXACTA?¿