| MaliceThemen a întrebat:

Of... sunt cu nervii la pamant, de obicei eu sunt o persoana calma si nu ma enervez usor dar de data asta am cedat...
Cand imi strang bani pentru mine sa imi iau de ex : telefon, sa imi iau un suc ceva de genu, mereu mi-i cere mama si spune ca are nevoie de ei... mereu ii dau straight face dar cand am si eu chef sa imi iau ceva in tot deauna ca ce ca de ce sa imi iau si zice ca sunt scumpe angry doamne dar eu mereu ii dau banii mei... mereu, mereu. O singura data m-a lasat in pace si am strans 5 milioane pentru a-mi cumpara birou de atunci mereu sa ii dau banii mei
Am incercat sa ii zic sa imi mai lase si mie cand vreau sa imi iau ceva si ea mereu zice ca are nevoie de ei chatterbox credeti-ma cand ii aud pe unii de la mine din clasa ei iau cate 10 lei din casa in fiecare zi si ei ii cheltuie pe tigari, eu am ales sa nu fumez pentru ca nu vreau nu ca imi este frica de mama. Dar eu nu ii consum pe tigari ci pe dulciuri ca orice copil sau ceva ce vreau si eu sa am crying
Ajutati-ma... crying

7 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da, mi se intampla si mie uneori sa imi ia cineva banii cand am nevoie de ei si dupa aceea sa uite sa mi dea. Sfatul meu este sa nu ii mai spui ca ai bani si atunci nu mai are cum sa iti ceara. Dar ai mare grija cand iti iei ceva... poate te vede si atunci te va intreba cu ce bani ti-ai luat... sau vorbeste cu tatal tau sau cu matusa, cineva din familie si spune-i sa vorbeasca cu mama ta si sa ii spuna ca ai si tu dorintele tale si ai nevoie de banii.
Sper sa rezolvi problema curand.

| Lora a răspuns:

Pai nu-i mai spune ca ii strangi ii zici ca i-ai cheltuit

| Alina0491 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa-i mai spui mamei tale de banii pe care ii strangi. Asa iti poti cumpara ce vrei cand ai toti banii stransi. si ca sa nu te intr de unde ai avut bani poti vorbi cu o ruda a familie cu care te intelegi bine ca sa-i suneti mamei tale ca respectiva/respectivul ti-a facut cadoul acel lucru ( pe care il cumperi ) stiind ca ti-l doreai. Eu asa as proceda desi nu stiu daca-i cea mai buna solutie!

| MaliceThemen explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri happy
Pt. yoneGirl, parintii mei sunt despartiti, am ramas la mama, iar pe tata nu-l mai intereseaza de mine, iar rudele sunt abia in Gurgiu si eu in Bucuresti, oricum multumesc de raspuns!

| LadyZuza a răspuns:

Exact de ce naiba ii spui ca ai bani, parca si mama facea asa, acum nu mai am de unde sa-i dau! ia fa tu bine si zi : azi mi-am luat suc la scoala si ciocolata si mi s-au dus banii, da ce trebuie sa stie ea tot! si eu o las pe mama masca, de cate ori vin de la facultate ba am o bluza noua, ba o geanta, ba nu stiu ce si o adu : " Ai bani fata lu' mama "! fa bine si nu-i mai spune ca ai bani! c situatie aiurea! take care of u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. Sa ii spui ca ai si tu nevoie de bani ca orice copil, mai ales ca sunt din economiile tale. Daca nu intelege cu vorba buna, nu-i mai spune cand ii strangi.

| Funerals a răspuns:

Eu spun doar. sa nu minti, sa nu ii spui ca ti-ai luat aia si aia... Vorbeste cu cineva apropiat, spune-i situatia, sa vorbeasca cu mama ta daca ea nu te asculta pe tine...Sa ai grija de tinebig hug P. s: Multumesc pentru ajutorbig grin >big grin