| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut baieti.
Daca nu aveti niste raspunsuri legate de subiectul conversatiei asteia si o sa aveti de gand sa scrieti chestii la caterinca care nu-si au rostul eu zic sa nu va mai obositi sa dati un raspuns ca nici nu-l voi baga in seama,eu zic ca ar trebui sa raspunda cei care sunt cu adevarat interesati de subiectul conversatiei.

Sa revenim la intrebare.

De ce unele fete sunt atat de excentrice si au o mentalitate atat de cretina incat nici tu nu mai stii ce sa crezi despre ele uneori mai ales anumite fete pe care le consideram mai lucide la minte nu-s departe de altele in realitate?
Prea sunt unele mai copilarase si se comporta de parca toate necazurile ar fi in jurul lor si nu i-au nimic in serios aproape niciodata si se comporta de parca ele ar fi mai inteligente decat altele.
Si mai ales atunci cand incepi sa vorbesti cu una la inceput iti zice ca esti de treaba si dupa ce deviezi subiectul mai apoi incepe sa te injure de mama fara motiv de parca i-oi fi zis ceva rau si apoi mai trag si concluzii pripite si tu nici macar nu i-ai dat un motiv sa o faca.
Adica pe bune ce sa intelegi tu de aici?
Or fii unele fete mai frumoase dar nu sunt precum se cred ele,probabil cred ca sunt mai frumoase si ca nu trebuie sa aiba mai mult de atat, au multe imperfectiuni dar nici nu recunosc si se grabesc sa mai si judece pe altii.

Va dau un exemplu.
Varul meu s-a despartit vara asta de fosta lui prietena prin telefon.
A vorbit cu ea una alta asa si din nu stiu ce motiv ea a inceput sa-l injure la telefon si sa-l jigneasca fara motiv nici macar el nu a inteles de ce a facut asa, s-a suparat pe ea i-a dat papucii si asta a fost si nu s-au mai impacat.
Adica el nici nu a facut-o proasta vreodata si ea si-a permis sa-l injure.
Nu stiu ce ziceti voi dar asta mi s-a parut foarte stupid adica el nu i-a dat nici un motiv sa se supere pe el incat sa-l injure la telefon chestia asta a pornit de la o paranoe sau asa si el s-a saturat de asta si s-a despartit de ea pur si simplu cica totul ar fi pornit de la o fata cu care nu avea nici o legatura.
Adica daca in relatia aia nu mai era incredere unul fata de celalalt ce sens ar mai fii avut sa existe?
Ce baiat le intelege totusi?
Nu stiu ce sa zic dar fetele din ziua de azi chiar nu merita nici o atentie din partea unui baiat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Din cate am vazut eu cam 99% din ele sunt la fel, aproximativ cum le-ai drescris tu, iar restul de 1% sunt luate de altii.
Oricum tot principalii baieti sunt vinovati, pune cativa baieti sa dea comentarii cu complimente, si love la o fata care nu e tocmai frumoasa si nu are parte de astfel de comentarii, vei vedea cu ochii tai ca respectava va incepe sa se creada nu stiu ce diva si toate cele...

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Cam da prea li se la unele fete la cap chestia asta si se comporta ca niste dive dar nu se gandesc ca poate respectivul zice astea doar ca sa nu se supere sau sa se simta prost si iau de bun acele complimente.
E bine ca cineva sa se simta bine in pielea lui dar sa nu exagereze in halul asta ca pana la urma orice om are imperfectiuni.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

M-am grabit un pic cand am scris asta dar intelegi ce vreau sa-ti zic.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce ai scris tu se rezuma la bla bla bla... fetele din ziua de azi chiar nu merita nici o atentie din partea unui baiat. Gresit. Daca nu esti gay, trebuie' sa f*&i si tu ceva. Asa e sanatos. Si mai sanatos e sa nu le iei in serios, ca oricum sunt mai multe ca noi.

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg ceva,daca esti asa dezamagit de fete de ce mai vorbesti cu ele sau despre ele? in primul rand omul este poligam asa zis monogamie e un mit iar faza cu increderea eu personal nu cred in nimeni,nici baieti nu sunt mai seriosi ca fetele sau mai maturi, eu personal chiar nu am un singur prieten ca vad numa imaturi,prosti,cretini, ipocrti, eu personal cele mai rationale conversati le am cu femeile, cred ca tu ai complexe si frustrari atata tot sau asteptari exagerate, de parca noi nu mintim dar vrem sinceritate din partea altora cool, fetele nu sunt complicate sunt mai emotionale se lasa mai usor prada sentimentelor, emotilor de asta unele fac lucruri stupide

| Doarunaltutilizator explică (pentru RAY):

Vroiam doar pareri sa vad daca si alte persoane oarecare ar zice la fel.
Acum sa nu se creada ca sunt un ipocrit sa zic ca toate fetele sunt proaste nu e asa sunt multe fete chiar inteligente care stiu ca au responsabilitati, care sunt de treaba si care judeca si acele persoane merita atentia unui baiat.

| Drimmero a răspuns:

Tu ai tendinta sa bagi aceeasi masa de oameni in acelasi fel de mancare. Aici totul tine de educatia fetei si de mentalitatea ei. Daca una e vai de capul ei, nu inseaman ca toate sunt asa. Ti-am mai zis eu tie, fata desteapta si frumoasa face crima de om!

| Doarunaltutilizator explică (pentru Drimmero):

Asa este unele au intr-adevar mentalitati si pareri diferite.

| RainmakerX a răspuns:

Hai sa fim seriosi... 90% dintre baieti sunt vai de capul lor. La fel si fetele.

Inainte de a vrea o relatie trebuie sa te gandesti :
Ce oferi si ce primesti?
Degeaba esti de treaba daca ai doar acel "de treaba". Ce te face sa crezi ca meriti una dintre acele "exceptii"?

Ce te face diferit de cei ce "stau la rand" langa tine?

Eu le inteleg cat de cat... inclusiv pe cele materialiste. Intre 2 fete care au o gandire identica *ipotetic vorbind*, avantajul il are cea mai draguta. Nu ti se pare normal?
Ce baiat nu si-ar dori asa ceva?

Asa este si la baieti. Invata sa-ti pui mai des intrebarea "Ce are el si nu am eu?"

Doar asa o sa poti avansa sau macar sa intelegi de ce esti in situatia asta.

Ah da... de socializat incercati sa vorbiti in viata reala. Facebook-ul este o prostie. Ma enerveaza si mai mult de cand au introdus optiunea de "Ador".

Vad peste tot persoane care se urasc si care isi dau "ador" numai asa, ca sa primeasca "like back".

| Doarunaltutilizator explică (pentru RainmakerX):

Adevarat si baietii sunt chiar mai mitocani,unii nu toti.
M-am mai gandit si la intrebarea ta "ce are el si eu nu am?"am analizat putin si nu am gasit un raspuns concret decat acela ca poate are ceva ce isi doreste de la o persoana sau ceva ce nu-i pot oferi,pana la urma nu le poti avea pe toate dar nu as incerca sa copiez acea persoana doar ca sa ma placa altcineva,daca ma place ma place pentru ceea ce sunt nu pentru ceea ce incerc sa par ca sunt.
Daca nu-i place de mine asa cum sunt acelei persoane renunt la ea pur si simplu ca nu e singura persoana din lume adica cineva sa-mi spuna sa o accept asa cum e dar ea sa nu faca acelasi lucru? ce relatie ar mai fii asta? aici e vorba de egalitatea dintre persoane.
Ai dreptate Facebook-ul e chiar o prostie si e pacat ca altii care au cont pe site-ul ala il si incurajeaza,pe mine nu ma atrage site-ul ala in nici un fel si sunt de parere ca ar trebui sa se inchida pentru totdeauna, oamenii au uitat cun e sa socializezi in viata reala si prefera socializarea pe Facebook, acolo intalnesti tot feluri de persoane care nu sunt ceea ce par a fii, crede-ma, nu poti avea incredere in tot ce spun anumiti oameni de pe net.

| RainmakerX a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Un sfat ar fi sa te asiguri ca acele persoane *care te intereseaza* te cunosc si nu au idei gresite despre tine.

De exemplu daca ai note bune atunci respectivii pot incepe sa creada ca esti un tocilar sau ca nu ai timp pentru relatii. De aceea trebuie sa le dai de inteles ca ai timp sau ca esti o persoana distractiva si ca nu stai toata ziua cu ochii in carti.

Asta se aplica si daca esti foarte petrecaret. Fetele au nevoie si de o oarecare protectie asa ca este bine sa le demonstrezi si faptul ca esti cat de cat capabil sa ai grija de tine si in anumite cazuri... chiar de ele.

Cel mai bun exemplu este sportul de la scoala. Daca te faci de ras acolo atunci sansele sunt ca toate colegele din clasa sa te considere un pampalau. *nu am intentionat sa jignesc, am fost acolo *

Asa iti strici imaginea in cateva minute.
De obicei baietii ok sunt bataia de joc a celor ce se cred smecheri.
Asta se aplica si fetelor cat de cat ok. Daca ajuti o fata la nevoie atunci sansele ca aceasta sa faca 2-timing sau sa-si bata joc de tine scad alarmant.

De asemenea gandeste-te si la activitatile pe care le faci in timpul liber.
Cand o fata te intreaba "Ce faci" sau "Ce ai facut?" nu ai de gand sa le spui nici "Am stat acasa si m-am uitat la Bahar viata furata", nici "Am stat acasa si am facut flotari pana am lesinat ".

Ce este rau in aceste 2 cazuri?
Cazul 1 - o sa arati penibil *se aplica si pentru anime-uri sad *
Cazul 2 - o sa pari disperat si in anumite cazuri o sa sperii "prada".

La fel se intampla si daca le spui "am stat toata noaptea sa ascult rock si sa fac teme ". Suna dubios.

Un exemplu de raspuns bun ar fi am facut "photoshop" *sau ce alt hobby ai avea tu* sau m-am uitat la Prison Break / GoT ( si alte seriale foarte cunoscute ) Daca spui ca te uiti la seriale cu milioane de fani atunci nu are ce sa-ti spuna, decat... si cum este? Sau intr-un caz bun "Cool, si eu ma uit "

Cateva sfaturi ar fi :
Fii flexibil. Sa nu pari obsedat cu un anumit subiect chiar daca acela este singurul tau hobby.

Nu o intreba mereu ce a facut. Altfel o sa pari disperat sau si mai rau... o sa creada ca nu ai incredere etc.

De asemenea nu uita sa pastrezi contactul vizual si daca este cazul atunci poti incerca sa faci niste abdomene/flotari/sarituri de coarda. *repet, daca este cazul * Nu trebuie sa fii mr muschi ca sa atragi atentia. Daca esti cat de cat fit si nu mori dupa 15-20 de flotari atunci o sa ai un avantaj destul de mare.

Fetele nu au nevoie de tipi badass care sa-l faca 1 vs 1 pe batman ci de tipi care sa le inteleaga cat de cat si care sa fie flexibili. *vorbim despre exceptii... aceste exceptii se uita si la alte chestii, nu numai la bani*

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza.Sunt fete ok,multe,dar nu le-ai intalnit tu cu varul inca.
"fetele din ziua de azi", nu fi ipocrit, si multi baieti vor doar sa le bam bam si dupa le dau cu piciorul.
Cat despre injurat, etc, e vorba de bun simt, fie ca esti fata sau baiat

| NyctophobicGhost a răspuns:

Dupa ce ti-am citit intrebarea si deja vedeam funda agatata langa raspunsul meu, i-am zis: "Plateste cafelele ca ui' ce zice baiatu' asta, ca intr-o zi o sa ma injuri fara motiv."
Iti iei 30 de pisici starter pack, pentru "no woman grup" si traiesti fericit, ca stii ce-i fericirea, nu? yea.