| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut,dacă un prieten a fumat iarbă îl pot numi drogat?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti.

| sierra1 a răspuns:

Dacă unul ce bea e băut
unul ce doarme e adormit atunci
unul ce fumează iarbă (droguri) e drogat
... sau fumat

| mihai69 a răspuns:

Îl poți numi cum vrei, numai prieten - nu.

| doctorandus a răspuns:

Ca la agenții FBI: sunt acceptați recruți care au folosit droguri de maxim trei ori în viața lor. Ăia nu sunt considerați drogați.

| Frank51 a răspuns:

Prin drogat denumim influența din prezent asupra organismului, poți fi drogat și de la medicamente, alcool, cafea, șamd. Cei care folosesc des substanțe se numesc pur și simplu utilizatori.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Mai bine zis, consumatori.

| Hammurabi a răspuns:

Cannabisul nu e chiar un drog.
E o plantă, o specie de cânepă. Și nu crează dependență.
Așa că îl poți numi ierbivor. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

E drog atata timo cat are thc, e considerat drog intr adevar e folosit in tratarea cancerului in unele tari

| gabicoo a răspuns:

Uite una mai bună: Dacă vaca mănâncă iarbă înseamnă că e drogată?

| MachesAdi a răspuns (pentru gabicoo):

Depinde ce iarba laughing

| Emma30555 a răspuns:

Nu.

| Brizbriz a răspuns:

Aham

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o face des, probabil este dependent, dar în ziua de azi rar vezi oameni sa nu se drogheze sau sa nu aibă vicii. Lumea înnebunește în loc sa se evolueze tine minte asta, sa nu mai zic de răutate, asta întrece orice limita, ma mir cum ne mai răbda Pământul.

| andreipaskk1 a răspuns:

E drogat ca iarba e drog si el atunci e drogat ca vede slow motion si are mai multe efecte care normal nu le are