| fabian12345326 a întrebat:

Salut, idei de cadouri pentru mama de craciun? Nu e foarte pretentioasa si asta e problema, nu incepeti cu o felicitare si chestii de astea, ceva frumos

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Uite cum ai putea să faci la capitolul haine : te duci cu mama ta într-un magazin de haine, vezi pe ce haina ar pune ochii sau ii le "bagi tu in ochi" (de ex ii spui : „uite mama, îți place haina asta?" sau „am văzut ceva care cred că ți-ar plăcea, vino sa vezi!" etc), iar daca ii place haina respectiva, îi spui (pe loc, la momentul de față) că i-o cumperi tu sau ai putea sa treci tot așa cu ea printr-un magazin de haine, ea se uită la ceea ce îi place, tu ești atent, plecați de acolo și eventual ii iei tu haina ca și cadou fara ca ea să știe și i-o dai atunci când consideri tu (de exemplu în ziua de Crăciun). Alegerea finală îți aparține, iar eu sper că ți-am fost de foloswinking!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câți ani ai tu, dar mama ta?

| fabian12345326 explică (pentru sierra1):

Eu am 15, mama are 45

| sierra1 a răspuns (pentru fabian12345326):

Fabi mamă, cred că cel mai cool cadou ar fi să ai tu note mari la școală și să-l lași pe tacă-tău să-și rupă imaginația cu cadoul

| Celcestietot a răspuns:

Accesorii (colier, bratari etc), haine sau ai putea sa ii dai un obiect personalizat.

| fabian12345326 explică (pentru Celcestietot):

Ar fii ok sa ma duc cu ea sa si aleaga? (haine)

| sierra1 a răspuns (pentru fabian12345326):

Tu (băiat) cu maică-ta la cumpărat haine pentru ea? Nu prea cred

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Păi dar este un gest frumos in preajma unei sărbători sa faci asta, ce este în neregula?

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu se potrivește asta. Mamele iși iau hainele singure, cu fiicele (mari), cu prietenele sau cu soțiorii. Încearcă altceva

| Celcestietot a răspuns (pentru sierra1):

Dacă îi place, merge și asta, că doar nu este interzis sub 18 ani.

| sierra1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Mama NU va fi incântată, Pariu?

| Celcestietot a răspuns (pentru fabian12345326):

Uite cum ai putea să faci la capitolul haine : te duci cu mama ta într-un magazin de haine, vezi pe ce haina ar pune ochii sau ii le "bagi tu in ochi" (de ex ii spui : „uite mama, îți place haina asta?" sau „am văzut ceva care cred că ți-ar plăcea, vino sa vezi!" etc), iar daca ii place haina respectiva, îi spui (pe loc, la momentul de față) că i-o cumperi tu sau ai putea sa treci tot așa cu ea printr-un magazin de haine, ea se uită la ceea ce îi place, tu ești atent, plecați de acolo și eventual ii iei tu haina ca și cadou fara ca ea să știe și i-o dai atunci când consideri tu (de exemplu în ziua de Crăciun). Alegerea finală îți aparține, iar eu sper că ți-am fost de foloswinking!