| VaniLLaDeeJay a întrebat:

Salut utilizatorilor si vizitatorilor TPU. Vreau sa aduc in discutie o problema cu care foarte multa lume se confrunta in aceste timpuri calduroase, si anume "transpiratia".

Cum putem face sa nu mai traspiram?
Dece transpiram asa mult?
Cum de unii transpira mult si unii nu?

----------------------------------------------------

Cum putem face ca traspiratia sa nu ne afecteze look-ul si reputatia?

Vreau sa discutam despre aceste lucruri deoarece vad multa lume care are acele "pete" la sub-brat, unii care nu au, altii care nu au numai la sub-brat ci si la gat, si vreau sa vedem cum putem rezolva aceste probleme oarecum delicate.

P.S.: Am auzit ceva de chestii naturale sa nu mai transpiri asa abundent.

[aceste intrebari puteau fii postata si la categoria sanatate, dar am dorit sa fie de tip conversational]

2 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Pai sunt oameni care transpira mai mult si unii care transpira mai putin.Transpiratia are rolul de a regla temperatura corporala si se elimina o parte din ''deseurile corpului''.Si cu petele de la sub-rat am observat ca imi apar doar atunci cand port un tricou mai stramt pe mine(ca asa e la moda)daca de ex imi iau un tricou mai larg nu imi mai apar pete de transpiratie la sub-brat. Uite aici iti explica mai exact cum e cu transpiratia:http://articole.famouswhy.ro/de_ce_transpiram/

| VaniLLaDeeJay explică (pentru MioaraParalescu):

Mai astept si alte opinii, oricum intrebarea nu este pentru mine in special.