| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Ce părere aveți despre toată hărmălaia asta cu 26 mai?
Eu m-am plictisit de ea!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte buna, poate mai motiveaza ceva putori sa se miste sa voteze cum e normal

| minrest a răspuns:

Harmalaia asta e produse de gesturi riscante, pline de consecinte, presedintele isi cedeaza din capitalul lui electoral ca sa aduca lumea la vot, Dragnea pe de alta parte cauta sa scape de justitie prin putere politica, presedintele cauta sa obtina sanctiunea populara pentru independenta justitie, ca sa nu mai spun ca se vor ciocni frontal doua blocuri geopolitice. Si la dictatura se poate ajunge foarte usor, dupa cum spune si Plato. Voiai ca toate astea sa aiba loc intr-o liniste mormantala?

| Plato a răspuns:

Harmalaie? E vorba de viitorul unei natiuni.
Daca oamenii de buna credinta nu castiga de data asta, in Romania se va instaura o DICTATURA.

De ce?
Referendum anulat = presedinte suspendat
Presedinte suspendat = Inlocuit de Tariceanu, conform Constitutiei
Tariceanu poate alege Prim-MInistrul = Dragnea prim-ministru
Prim-ministrul organizeaza alegerile = Dragnea organizeaza alegerile
Dragnea are un dosar pe FRAUDA ELECTORALA, e exepert in a falsifica alegeri, deci va frauda alegerile locale, parlamentare si prezidentiale.
Asta va duce la instaurearea unei DICTATURI, care va scufunda Romania, iar romanii vor suferi exact ca in timpul PCR: teroare, demagogie, cenzura, cultul personalitatii etc. Unele deja le avem.

Votul asta e EXTREM de IMPORTANT.
Daca nu votezi, esti complice, iti dai acordul pentru dezastrele ce urmeaza sa aiba loc.

| minrest a răspuns (pentru Plato):

Cand aveti dreptate, aveti. Nu poate Dragnea sa fure, cat de multi putem noi sa votam.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că toată lumea crede că va fi ca și chestia cu homosexualii, adică s-a votat și tot la fel a rămas.
Poate doar 70% din naționalitate va vota, restul fiind nesiguri tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La următoarele alegeri îmi iau yt premium că m-am săturat de câte ori i-am văzut moaca lui rareș bogdan luna asta