| r4uL a întrebat:

Profa de Religie imi pune un 10 daca fac corect o tema. Am nevoie de ajutorul vostru pentru ca sincer nu am idee raspunsul. Exercitiul este acesta : Explicati expresia,, Omul este cununa creatiei :, sustinand cu argumente superioritatea omului fata de restul creatiei. Dau fundita big hug mersi mult :*

Răspuns Câştigător
| zozole_5399 a răspuns:

Referatul biblic despre originea omului precizează faptul că omul a încununat creaţia, ducându-o la superlativ. Până la crearea omului, creaţia era apreciată cu calificativul de "bună"(Geneză 1, 10, 12, 18, 21, 25), iar după aceasta şi după investirea lui cu demnitatea de conducător al lumii, toate câte le-a făcut Dumnezeu au devenit "bune foarte"( Geneză 1, 31).

am cautat si eu sper sa-ti fie de folos la cevabig grinbig grin

1 răspuns:
| zozole_5399 a răspuns:

Ce nota ai luat?big grin