| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tatal meu se cearta mereu cu mama mea vitrega,o jigneste si o injura mereu,ea nu se lasa si ridica mereu vocea la el,el e orgolios si rece si nu se lasa,nu i-a cerut scuze niciodata.El spune ca nu simte nimic pentru ea,dar totusi ura asta nu e si ea un sentiment? Acuma ea vrea sa plece cu fata pe care o au impreuna pentru ca prea mult a fost jignita. Tata are diabet si se enerveaza repede,plus ca e foarte orgolios,poate ar vrea saracu sa-i spuna sa mai ramana cu el dar nu-l lasa orgoliul, parca-i pare rau pentru ce a facut.Sa ma bag in relatia lor sau sa las totu asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu te băga, este decizia ei dacă dorește să plece sau să rămână.
Eu nu m-am bagat între părinții mei cand au divorțat deși mi-au cerut părerea, eu am spus *Nu mă bag, faceți ce vreți *.
Dar dacă chiar dorești, explică-i tatălui tău care este faza, numai el o poate convinge să rămână dar asta implică schimbarea lui de comportament că altfel dacă va continua cu rutina de certuri, apare din nou *decizia ei de a pleca *.
Dar asta cu implicarea ts, vezi dacă chiar dorește ca ea să rămână că dacă nu, n-are rost să îi spui tu femeii să nu plece din casa unde este agresată verbal, ar fi inutil.
Sau încearcă varianta meabatting eyelashes

1 răspuns:
| aCek1ng a răspuns:

Eu as fi in locul tau m-as baga mai ales tinand cont de problema tatalui tau.
M-as baga intre ei si cand se cearta sa ii potolesc.
Un copil poate mentine armonia in familie daca stie cum si cand sa intervina.