| Barajag a întrebat:

V-ati gandit vreodata sa va calugariti?

Răspuns Câştigător
| Timishan a răspuns:

Da!, m-am gandit, acu` vreo 10 ani sa spun, ...cand am aflat insa ca foarte multi calugari sunt pe invers, m-am razgandit instant 3 in 1. tongue Nu, multumesc!hee hee

28 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

NU...si sper nici sa nu imi treaca prin caphee hee big grin

| Barajag explică:

@auran:cum sa fac asa ceva, dupa ce ca ma gandesc mereu la prostii, aia imi mai trebuia acum...calugarealalaughing

| psiholoaga a răspuns:

Da. Am fost intr-o tabara la o manastire si am stat acolo o saptamana si of, ce sexi erau calugarii! Cred ca era chestia cu fructul oprit; atunci mi-a trecut prin minte ca ar ajuta sa fiu maicuta. Dar mi-a trecut repede. Nu-i de mine abtinerea de la cele lumesti.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! a existat o asemenea situatie, dar a fost ceva trecator.Motivul,nedreptatea in care traimsi cand vezi ca tu esti sincer si drept si esti tradat de cei mai buni prieteni sau chiar de cei dragi.

auran
| auran a răspuns:

Poate daca as fi fost mai evavioasa... dar, nici asa nu cred ca as fi facut-o...

auran
| auran a răspuns:

Dar tu, nu ne zici parerea? sau esti suparata pentru ca unii colegi spun ca pui prea multe intrebari despre sex si atunci, te-ai gandit sa ne ceri parerea daca sa te sau sa nu te...calugaresti...

auran
| auran a răspuns:

Ei, uneori o masca poate salva aparentele...

| Parintele a răspuns:

Nici mort!

| ViVi a răspuns:

Doamne nulaughing
nu as vrea dar tu?

| JustMeFlory a răspuns:

Tu glumesti, nu? Eu si calugaritul? Baba si mitraliera! La cat de pacatoasa sunt...desi cred ca le-ar fi convenit calugarilor o nebuna asa ca mine!laughing

| lostcontrol12 a răspuns:

Da. dar intr-o manastire doar cu barbati...intelegi la c m gandesc, nu? sa ma ierte Dumnezeulaughing

| M4RK a răspuns:

Nu m-am gandit laughing o_O O_o

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Lolrolling on the floorniciodata! straight facelaughing

| Jonsdottir a răspuns:

Poftim?! ce face?! nu, nu m-am gandit niciodata si nici nu a's face'o pentru. ca nu poti trai o viata fara "fructul interzis" (placerile vietii) si sa tii post atat timp?! in niciun caz!

By Dy
Xo~Xo

| Sabwy a răspuns:

NU... :. si nici nu am de gand. daca le-as putea schimba moda.laughing

| stillhartu a răspuns:

Da. Pot sa zic ca era visul meu cand eram mica. Dar multe din visele mele sunt doar niste vise. Si cand te gandesti ce mult se poate schimba un om in decursul a cativa ani...
De la ideea de a deveni calugarita si pana a la a nu avea nimic in comun cu religia e o cale luuuunga.

| eek a răspuns:

In conditiile in care cineva e destul de cumpatat si are capul pe umeri.ar putea sa faca chestia asta.eu nu cred ca as fi capabila... e mult prea greu.si trebuie sa ai o vointa de fier.si sa crezi cu adevarat in dumnezeu...nu doar asa de forma.cum fac unii.

| Helene a răspuns:

Sunt 2 motive pentru care nu ar vrea orice fata sa se calugareasca:
1.Si-ar dorii copii si o familie
2. Abtinerea de la cele lumesti

Motive pentru care ar vrea sa se calugareasca:
1.Sa fie mai aproape de D-zeu
2.Sa se simta fara pacate

Cateodata m-am gandit, dar este mai bine sa ai copii si o familie!

| biby29 a răspuns:

Nuu si oricum..am auzit ca acolo ziua fac voia Domnului si noaptea voia...calugarilor:devil)

| biancabellaa a răspuns:

Doamne nulaughing

poate daca imi da cineva cu ceva in cap rolling on the floor

| dulcika a răspuns:

Doamne..., Iarta-ma dar nu si nici nu as vrea!sad
imi place viata mea asa cum este...

| KiSS_4146 a răspuns:

Doar daca as inebunilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai tu calugarita...sa moara gogu de nu imi lasam barbarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit cum ar fi. Sigur ca nu ma vad in postura asta. M-am gandit la viata aceea plina de privatiuni(cel putin in teorie) si am ajuns la concluzia ca pentru mine, o hedonista, e imposibil sa ma incadrez. Am toata admiratia pentru aceste persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu laughing Doamne fereste
Si sa port negru tot timpul straight face m'as simti trista si...oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Iubesc prea mult viața ca să mă închid între pereții unei chilii, într-un loc uitat de lume!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In unele momente chiar da...happy

| adryana_8483 a răspuns:

Cand eram mai micutalaughingdar acum nici sa nu aud de asa cevalaughinglaughing