| IvyShade a întrebat:

Vreau să știu și eu cum credeți ca va decurge războiul ăsta dintre Rusia si Ucraina, cum o să evolueze? Cred că din cauză că S.U.A o să se afle pe teritoriul nostru, normal ca rușii nu o să riposteze pe teritoriul Americii, o să arunce cu bombe la noi, apoi, eventual se ajunge la WWIII(Al Treilea Război Mondial). Mă rog ca doar să nu se răzgândească America să fie de partea Chinei, Ucrainei si Rusiei că dispare Europa de pe fața pământului. Acum vreau să aud opiniile voastre:

Răspuns Câştigător
| scp3008 a răspuns:

Unde ai auzit asemenea prostii? Tot conflictul din Ucraina este unul "local", Rusia fiind intimidata de posibilitatea aderarii Ucrainei la Nato ce datorita pozitiei geografice ar pune in sah, posibil chiar sah-mat toata Rusia, asa ca Moscova a decis sa ia masuri preventive. Posibilitatea unui conflict este mare dar nu 100% sigura, dar in orice caz daca e sa se intample ceva, se va rezuma la parti ale Ucrainei, nicidecum sa excaladeze la un conflict mai mare.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mama cate tâmpenii ai scris acolo. Chiar le crezi?

| IvyShade explică (pentru suntserios):

Ucraina se află lângă România, ea nu o să intre în război, dar partea de lângă va fi clar afectată de arme

| IvyShade explică (pentru suntserios):

Am avut dreptate într-un anumit fel, și chiar cred că ce am scris este banal față de ce se poate intâmpla cu adevărat

| 1997onur a răspuns:

Nu va fi niciun război niciun conflict Va fi pace

| IvyShade explică (pentru 1997onur):

Parca ziceai de pace și fără conflicte lol

| 1997onur a răspuns (pentru IvyShade):

Da eu spune am si imi doream cu adevarata sa nu fie haos si certa pentru o bucata de pamanat si alti oamenii nevinovati sa moara dar uite ca nu toti suntem la fel

| IvyShade explică (pentru 1997onur):

Am încetat sa mai am credință ca lumea are persoane bune în ea, nimic din ceea ce facem nu ne duce la bine, așa că prefer sa ma aștept la ceea ce este mai rău

| 1997onur a răspuns (pentru IvyShade):

Profund.

m-am chinuit si tras de mine mult sa pot veni cu un raspuns in fata ta sa pot spune va fi bine. dar cred ca ai dreptate mare de tot totul se duce din ce in ce mai rau si este un haos infinit care nu mai stim incotro o luam si ducem si ne indreptam e un haos atata de mare ca nicI in cuvinte nu-l pot spune sau explica macar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa o sa se intample.