| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Azi e a 11-a zi de la rapel deci ar trebui sa functioneze codul QR. Dar cand intru pe site, unde scrie "vaccinat" este acel semn cu mov. Nu trebuia sa fie cu verde? Sau cum imi dau seama daca este valabil certificatul? sa nu ma duc degeaba la mall si sa nu mearga, sa ma fac de ras

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti instalezi aplicatia si il verifici singur

https://www.sts.ro/......d-covid-19

Nu nu semnul ala trebuia sa fie verde. Ai in linkul de mai sus ce trebuie sa fie verde

| antrebarisiraspunsuri explică (pentru suntserios):

Multumesc. am verificat si merge

1 răspuns: