| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut ca au actualizat lista de carantina și Marea Britanie nu e pusa în lista. Dar am citit ca a întrat în carantina din 5 noiembrie. Dacă prietenul vine acasă, sa zicem perioada asta sau decembrie, va trebui să mai stea în carantina 14 zile? Că nu prea am înțeles ce scria pe un site.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
| 8Sebastian8 a răspuns:

Eu am venit acum 4 zile in tara si nu am stat in carantina