| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU.
Azi am fost testată de covid-19. Mâine sau poimâine vine rezultatul. Între timp
Am o întrebare pentru cine a avut o fază ușoară/ mai ușoară de covid-19
Ați avut simptome când și când sau tot timpul sau după un timp au devenit permanente?
(De exemplu: mă doare spatele dar nu tot timpul o dată la câteva ore)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E covid clarhee hee

| gellalbie4ever explică (pentru Catrice):

Știu. Eu întrebam dacă să nu ai simptome tot timpul e o fază mai ușoară sau nu.

| Catrice a răspuns (pentru gellalbie4ever):

Pai nu merge asa, ori ai simptome, ori nu ai.

| gellalbie4ever explică (pentru Catrice):

Da și nu.
Asta e și chestia
Mă doare spatele mai tare acum dar tot uneori
De tuse doar dacă vorbesc mult sau pur și simplu uneori mai tușesc 1-2 ori
De febră nu am
De frisoane nu am
De gust și miros am
Mi-au făcut testul și nu am probleme cu respirația mi-a ieșit 100 fix cât e normal.
Tensiunea e bună
Bătăile inimii sunt bune.

Singurul lucru că mama e in spital cu simptome medii(gen când au luat-o avea 37.5, 38.1 și doar tusea și o durea spatele)

| Sophieka a răspuns (pentru gellalbie4ever):

Ai o febra "normala", "fireasca", de toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna idee sa te testezi de covid daca te-a durut spatele

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Acum, nu toate-s Covid!

| 757474 a răspuns:

Eu am covid, simptomele mele sunt astea: amețeală, ma simt slabit, ma dor mușchii si am avut febră 37'4,

| gellalbie4ever explică (pentru 757474):

Și ești în spital? Eu am rămas acasă

| gellalbie4ever explică (pentru gellalbie4ever):

Nu. Nu m-am internat. Acum sunt bine

| gellalbie4ever explică (pentru 757474):

Nu am avut febră. Dacă ai febră înseamnă că ai infecție. Sper că te-ai internat! Mama a avut o formă medie și a ajuns cu febră la spital și după câteva zile a fost mutată la urgențe și a stat pe oxigen vreo 10 zile.