| Flavianadx a întrebat:

Ce mananca cei care vin in tara si stau in carantina singuri 2 saptamani? Au voie sa primeasca livrari sau traiesc cu conserve?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au voie.

| Sn4k3 a răspuns:

Poate mai au si noroc de un sobolan ceva.

| xerxes1 a răspuns:

Am stat de doua ori in carantina odata cu Covid si odata ca m-am intors dintr-o zona rosie, dar mancat mai bine ca inainte.Lasagna, spaghete cu fructe de mare,carne la cuptor,peste la gratar,pizza,frigarui cu cartofi prajiti, carne de vita la gratar, burgeri de vita.
Aveam timp berechet la dispozitie, rezerve in congelator, vin si bere din belsug.Doar painea proaspata mi-o aducea o vecina chiar daca am si masina de facut paine.

| Ofiintă a răspuns:

Le face cineva cumpărături.
Evident că au voie.

| Sara2 a răspuns:

Poți umple frigiderul cu lactate și mezeluri, niște carne în congelator, cartofi, făină și drojdie pentru pâine. Frate, stai în carantină, nu poți zice că nu ai timp să faci

| Adrian5575 a răspuns:

Mananca conserve, comanda pe internet mancare si roaga vecinii/rudele sa le faca piata.

| Flavianadx explică (pentru Adrian5575):

Deci conserve laughing stiam eu

| Adrian5575 a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu este nicio rusine sa mananci conserve (pateu, pește, masline, porumb, mazare, ciuperci etc.) Tu nu ai mancat niciodată?

| Flavianadx explică (pentru Adrian5575):

Nu e rau neaparat, doar ca conservele din ro sunt yuck...

| Legion7X a răspuns (pentru Flavianadx):

Pe caldura asta. Numai conserva îți trebuie. Nici in frigider nu sunt băgate

| Rei12 a răspuns:

Cei care vin la țară și stau În carantina le pot spune vecinilor, persoanelor, familiei sa le aducă la poarta mâncare de acolo vin ei și o iau fără nici o problema deci au voie puteți și comanda de la kfc sau glovo și ii spuneți sa va lase afara și ii lăsați banii undeva dar nu stiu daca aveți glovo acolo în general da puteți primii livrări sau mâncare de la altcineva.