| ewrcbj34 a întrebat:

Credeti ca dupa 3 saptamani jumate dupa ce am inceput sa ma simt rau din cauza covid-19(forma usoara) ceva se mai poate inrautati? Mirosul si gustul mi-au revenit, tusea s-a redus semnificativ, mai am uneori dureri usoare de gât, nas înfundat si dureri de spate(pe care le aveam si inainte din cauza statului mult pe scaun).
Dacă plamanii imi erau afectați semnificativ, ar fi trebuit să mă simt destul de rau, nu?
Am 16 ani!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi iubit man.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

E ok; ai trecut cu bine si nu trebuie sa iti mai faci probleme.

| ewrcbj34 explică (pentru anonimg):

Ok, multumesc mult pentru raspuns.

| ania a răspuns:

Cu sechele raman in general cei mai in varsta, eu am avut la pkamani 6 luni.Copiii mei au avut de 2 ori si nu au ramas cu nici un fel de sechele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerile de spate se datorează cu siguranță de la sciatica. La cealalte nu ma pricep, dar dacă ai avut o forma ușoară nu cred ca ai rămas cu sechele. Probabil ești răcit, ia vitamina C 1000, zinc, magneziu și parasinus 7 zile. După, mergi și fă-ți un film la plămâni, sa elimini orice dubiu.

| ewrcbj34 explică (pentru anonim_4396):

Vitamine am inceput sa iau de cand am inceput sa ma simt rau si de asemenea am urmat tratamentul urmat de medicul de familie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ewrcbj34):

Stai liniștit ca ai mai mult un episod anxios, și eu am avut, dar de fapt mi-am dat seama ca eu obosesc la fel cum oboseam și înainte când depuneam orice eferort, eram sedentar nivel MAXIM, nu condiție fizic, nu, nimic!
Am avut o forma mai grava ca a ta și nu am rămas cu sechele. Ceaiurile fierbinți cu Lemon m-a pus efectiv pe picioare, 5 zile sau 7 eram arestat în dormitor, nu puteam nici la baie sa merg, cădeam jos dacă nu ma țineam bine pe picioare laughing vomitam peste tot, aveam probleme cu respirația, dar singur mi-am reautoeducat tiparul gândirii, începusem sa gândesc poarte pozitiv, cum nu am făcut-o niciodată, eram stabil emoțional după a treia zi. E bine ca ai scăpat, ca acum o zi o decedat unul de la mine din localitate de 27 de ani de la covid. Dacă ai avut forma ușoară nu pățești nimic, nu ramai cu sechele. Dar o sa ai probleme de la anxietate dacă te tot gândești,, dacă " you know what i mean'.

| ewrcbj34 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, într-adevăr am avut numeroase atacuri de panica din cauza acestui virus, stăteam sa ma gandesc numai la lucruri negative si la tot ce era mai rau, cand starea mea era bună, confirmată de medicii de pe salvare.
O sa incerc sa gandesc mai pozitiv de acum înainte.
Încă o dată iti multumesc mult, n-ai idee cat de mult ma ajuta acest raspuns al tau laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ewrcbj34):

Sa fi iubit man.