| AlexDorinel a întrebat:

De ce în Marea Britanie nu s-au vaccinat tinerii și acum au valul 3? S-au vaccinat 80% din adulți și bătrâni dar tineri aproape deloc.

Din cauza tinerilor trebuie sa sufere tot globul?

https://www.google.com/......ex.amphtml

I-aș fi ținut în casă pe tineri din 2020 până s-ar fi terminat pandemia. Rezistă și fără sa meargă la bar/club.

Mai ales astea în Europa si America, nu respecta deloc regulile.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
22 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu s-au vaccinat de fraieri, de aia.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Mosotti):

Sa se vaccineze pentru ce? pentru un "virus" care e mai usor ca o gripa avand rata de vindecare de 99, 7%? dar de efectele alea secundare nu vorbeste nimeni? misto musamalizarea ce sa zic. sa mai zic ca mor mai multi oameni din cauza vaccinului decat de covrig 19?

| Mosotti a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

De aia au murit destui oameni ca e mai usor ca gripa?
Pai doar eu in bloc am avut doua persoane care au ajuns la ATI pe oxigen, au scapat, dar zic ca idee.
Avem si aici o colega de forum care e tanara si a avut asta si abia se misca prin casa, ii era un rau de nu se putea.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da al d**** virusu asta ba, pana acum o luna circula cu bestialitate pe strazi iar acum l-au bagat bajetii in cusca si gata nu mai e pe strazi, e alba neagra, umbla la program sau cum? laughing) Legat de morti, cred ca majoritatea stiu ca mortii de "covid" au murit de complicatii si de boli cronice, nu de un virus mai usor ca gripa, trebuie sa fii ignorant sau prea prost sa nu vezi dezvaluirile astea date de medici si oameni de stiinta din toata lumea, ca de altfel Ministrul ala al sanatatii din Romania a dat in vileag mortile din pix de covrig. Dar tu probabil traiesti in pestera. La fel si cu efectele secundare sunt N medici din strainatate si oameni de stiinta bazati care vorbesc de efectele secundare ale vaccinului, care nici macar nu te protejeaza de boala. Dar de, tu esti mai destept ma decat toti medicii si oamenii de stiinta care vorbesc despre toate astea, voi le stiti pe toate, voi credeti in "teorii ale consiratiei" Ce sa zic, mai baga inca un vaccin, poate ti se limpezesc ochiiwinking

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Nu credeti*

| Mosotti a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Eu cred ca e virusul si ca face f rau, chiar unui coleg de forum i-a murit mama de virusul asta.
Daca te iei dupa toti conspirationistii, ajungem unde?

De la gripa nu ajungi la ATI.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Mosotti):

Beeeee?

| Mosotti a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Asta e adevarul, ca, crezi ca nu.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Mosotti):

Bine ma desteptulelaughing tu le stii pe toate esti mai doct ca medicii si specialistii din strainatatelaughing)) vaccinati-va ca vitele in masa. Asculta cuvintele mele, nu mai dureaza mult si o sa vedeti voi astia vaccinati ce epidemie va veni peste voi astia care v.ati vaccinat, asteapta-te la ce e mai rau.

| Mosotti a răspuns (pentru adriangrowinglife12):

Adevarul este ca da, ai dreptate, o epidemie va veni si una mai urata si pentru cei vaccinati, dar asta pentru ca daca nu terminam mai repede cu virusul asta, va face mutatii si atunci sa vezi, vaccinurile vor fi inutile, adica astea de sunt acum.
Si atunci putem spune ca vaccinarea a fost aiurea doar sa castige unii niste miliarde de dolari.

Deci iar ai dreptate, sa ne asteptam la ce e mai rau.

Dar nu doar pentru astia vaccinati, va fi pentru toti oamenii.

Prea au lungit-o cu asta.

| Lukasssz a răspuns:

Tinerii la club/bar, batranii la piata/biserica si ce e cu vaccinul asta? tot exista riscul sa te infectezi si cu vaccin si fara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se vaccineaza pentru ca vaccinul e optional. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine tii in casa toate babele care iau in bot lingura cu vin de la biserica si pupa moaste.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu nu beau dupa nimeni, bleah

Desi oricum, nu se compara o doza de hell impartita cu o persoana, cu o lingura impartita cu tot satul.
Comparatia ta nu are sens.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da I dracu de BATRANI, toate BISERICILE ar trebui închise cât mai curând pentru că vine valul 4. Vor murii unu din cauza celuilalt, o sa vezi ce nebunie o sa fie în toamnă.

O mica modificare la raspunsul tau.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Imi pare rau ca unora le imbatraneste mintea inaintea trupului. Eu iubesc tinerii de azi: sunt mai dezinvolti decat cei de pe vremea mea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te gandesti ca si tu vei ajunge batran.
Nu-ti mai spun povestea tarii care si-a inchis toti batranii si a fost cotropita de vecini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Sa se gandeasca si batranii ca si ei au fost tineri. Peste tot auzim de la ei numai denigrari la adresa tinerilor.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu asta sunt de acord. Si ar mai trebui sa se gandeasca si la faptul ca societatea evolueaza, tinerii de azi nu pot fi ca cei de acu cateva zeci de ani. Si inca ceva: rele faceau tinerii si pe vremuri, dar mass-media lipsea, iar faptele nu se cunosteau decat in cerc restrans de societate. Acum daca unul a facut o fapta stie toata tara, daca nu si din toata lumea.
Sunt tineri foarte buni - marea majoritate - si acum ca si inainte si scursuri au fost si vor mai fi.

Răspuns utilizator avertizat