| IonutValeriu a întrebat:

Nu mai e mult si fac 18 ani, vad ca apar tulpini noi de covid, mai agresive si mai contagioase. Ma gandesc serios sa ma vaccinez, cunoasteti persoane tinere care au patit ceva datorita vaccinului? Am asa o neliniste in legatura cu el, dar cand ma gandesc ca ma va proteja, nu suna rau. Imi e frica sa nu am reactii adverse grave..cine stie, poate chiar extrem de grave. Pareri?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit pe nimeni sa pateasc ceva de la vaccin. Reactii adverse sunt, dar trec intr-o zi si in principiu sunt simptome de raceala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce răspândești stiri care pot deveni criminale prin consecințele lor?

| Dismally a răspuns:

Mama dar ce surse de incredere urmaresti si tu: cineva care sustine ca stie el de altcineva care jura ca stie de nu stiu cati morti... laughing Super, daca cineva afirma sub juramant ca pamantul este plat, tu il iei in serios, nu? big grin Nu te obliga nimeni sa te vaccinezi ori sa crezi, dar macar cauta si tu niste surse cat de cat credibile nu te uita la conspiratii de 2 lei...

| ania a răspuns:

Ne a sunat o cunostinta din Italia si ne-a spus ca o fata de la ei din vecini de 16 ani a murit in urma vaccinului.

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Ce scrie pe certificatul de deces?
Care a fost exact interactiune vaccinului cu organismul si care e diganosticul principal care a provocat decesul?

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Ai obtinut informatiile alea? Sau raspunsul tau il catalogam ca un fake news intetionat si de rea credinta?

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Vad ca esti activ/a pe site. De ce nu imi raspunzi?
Nu te au platit si pentru astfel de detalii la fake news sau pur și simplu ti ai dat seama ce rahaturi ai scris si ti e rusine sa mai continui discutia. De ce nu raspunzi?

Vino cu detalii, sustine ti afirmatiile. Asa e corect, normal si frumos. De ce nu raspunzi?

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Faci intr-un spatiu public niste acuzatii, de ce nu dai si niste explicatii. Cum a murit fata aia mai exact de la vaccin? Ce au raportat autoritatile? A fost o ancheta? Care a fost rezultatul autopsiei. Care a fost cauza decesului? E foarte important sa dai raspunsurile astea cand faci niște afirmatii. De ce nu raspunzi?

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

Ai obținut informatiile? Au trecut vreo 10 zile. Poti sa argumentezi ce ai scris pana la urma? Urmarind raspunsurile tale habotnice incep sa cred ca ai scris treaba asta doar din lipsa de informare. Tie frica de tehnologie ca nu o intelegi. Asa e?

| goguPatent a răspuns (pentru ania):

De ce nu mai răspunzi? Sa fi fost oare inventat ce ai scris? De ce nu vii cu informații, poate ajuti lunea medicala sa descopere ceva nou despre vaccin.

| mastadont a răspuns:

Nu mai răspândi asemenea aberații, poate te trezești cu dosar penal.
Îți recomand să citești informația înainte de a o răspândi. Conform primului articol: „At an event hosted by Awaken America, Renz said: "We have someone that has sworn under penalty of purgery that there have been at least 45, 000 deaths."
Renz stated that whilst he cannot currently prove the information, he said that with America’s Frontline Doctors – a team of medical professionals fighting for medical freedom for Americans – he has been "empowered" to file the lawsuit in Alabama."
Deci chiar și tipul ăsta spune că nu poate dovedi numărul de decese din cauza vaccinului, deci vorbe goale.
Cât despre al doilea link, nici n-are rost să vorbesc, e pe toate siteurile considerate de scandal, și nu prezintă nici-o sursă sigură.
Nu vă mai luați după toate aberațiile fraților, ascultați de autorități și vaccinațivă că nu vă bagă nimeni chip, nu vă implantează nimeni nanoboți să vă controleze și nu e adevărat că vaccinul e un mod de reducere a populației, e doar o aberație debitată pentru like-uri și vizite.
Eu cunosc mulți care s-au vaccinat, tineri, bătrâni, oameni cu diferite boli, însă nici-unul nu a pățit nimic.

| Gligore2000 a răspuns:

Se pare ca tulpina lambda este mai rezistenta.

https://www.digi24.ro/......-2-1625439