| anonim_4396 a întrebat:

Pot intra în Jumbo fara certificat verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Bunghez_Andrei_2000 a răspuns:

Nu, nu se poate.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă se facă ăia de la intrare că nu te văd

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu!
Am fost acum 3 saptamani.Am trecut de doamna care trebuia sa ne controleze. Luasem deja distanta, ne-a intrebat daca avem certicat verde, am zis ca da si ne-a crezut(chiar aveam)
Sunt destui care se bazeaza pe neatentia comerciantilor si reusesc sa treaca, insa nu e bine sa risti!

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| AnemonaP a răspuns:

Normal nu, insa, am auzit persoane care au intrat fara.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu nu poti

| nevermatch a răspuns:

Nu

| wowmentol2 a răspuns:

Nu

| Alexandr1onnn a răspuns:

Da, poți și în mall, cu test Antigen de la farmacie sau îl comanzi de pe net, nu e scump.

| suntserios a răspuns (pentru Alexandr1onnn):

Nu indu omul in eroare. Nu te lasa nimeni cu teste luate de tine. Trebuie sa faci un test la un laborator acreditat si pe baza lui sa generezi un certificat

| zSENSEIz a răspuns:

Nu poți intra fara certificat verde dar din câte știu poți să intri dacă ai test covid negativ.