| Balonaseplutitoare a întrebat:

Salut,as dori sa raspunda la aceasta intrebare persoanele deschise, fara a judeca.
Sunt baiat si as dori sa incep o,, cariera" in lumea modelelor videochat. Tin sa mentionez ca sunt baiat.
Voiam sa va intreb daca cuneasteti anumite site-uri de pe care as putea incerca, ceva sfaturi, lucrurile elementare.
Multumesc frumos anticipat!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,trebuie sa arați si tu cat de cat atrăgător, sa știi engleza, sa fii gay, ca fetele nu vor un cent pe tine, sa banezi Romania, bine ca baiat nu va rade lumea de tine, te va felicita, sa ai 18 ani,sa iti faci un cont bancar,sa ai card visa, sa ai un desktop bun cu o camera buna, microfon, trebuie investit, plus ca nu stii ce iti vor cere astia, o sa stai cu degetele in fund si cu mana pe penis, o sa fie de rahat

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, te-ai interesat cat de bine trebueis a arati si cati cm de penis ai, ca sa ai succes in industria asta?

| darrio2007 a răspuns:

Daca tu crezi ca ai cu ce, poti incerca. Nu dau exemple de site-uri pentru ca as face spam.
Cauta singur, pe Google.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si as dori sa incep o,, cariera" in lumea modelelor videochat.
Ai pus carieră în ghilimele. De ce oare?
O faci pentru bani, sau simți o chemare pentru asta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O mare prostie, mai bine fă ceva util cu viata ta nu videochat prostitutie, iar ca barbat nu o sa ai succesul si banii pe care il au unele femei care arată bine si au forme, si ele daca sunt urîte fara forme sau grase 100 de kile nu pot face videochat nu vor avea clienti, cauta ti o meserie cinstita si cîstiga ti banul cinstit nu cu frica si teama ca faci lucruri ilegale.

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, pe orice site trebuie sa faci dovada ca ai implinit varsta de majorat.
In continuare va trebui sa dai o demonstratie tehnica si de lucru.
Daca esti acceptat, vei incheia un contract cu firma proprietara a site-ului.
Dupa incheierea contractului vei putea desfasura activitatea.

| doctorandus a răspuns:

Daca slujba ta iti va cere sa faci onanie cate patru ore pe zi sa nu te miri!

| Superior a răspuns (pentru doctorandus):

Care e diferenta intre onanie si malahie?

| doctorandus a răspuns (pentru Superior):

In limba romana, ele sunt sinonime.

Atat ca bizonii care au tradus Biblia in romaneste au tradus din neogreaca, in loc sa traduca din greaca veche (koine).

| doctorandus a răspuns:

N-o asculta pe Jassmina. Nu trebuie să fii top model ca să lucrezi în p. Ron Jeremy e bătrân și a făcut burtă.

| Brizbriz a răspuns:

Poti sa iti cauti un studio, aia iti vor arata ce si cum, fiind interesati sa iti ia o parte din bani
https://www.google.com/search?q=studio+videochat+baieti
videochat-ul e ca un fel de linie fierbinte, TOTUSI e o diferenta majora, si anume ca o sa ti se vada fata (la o linie fierbinte poate sa lucreze o baba, grasa si cu bube, si atata timp cat nu isi foloseste tonul de la "job" nimeni nu o poate recunoaste fara aparate speciale de identificare a vocii) iar asta inseamna ca in mod sigur o sa fi inregistrat si aia o sa ramana pentru totdeauna, iar videochat tot e pus pe site-uri de T0RR3NTZ si P0RN, in mod evident fara binecuvantarea autorului

| Superior a răspuns:

Fa-mi o demonstratie pe discord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii ca o data ce esti online vei ramane inregistrat pe veci, pentru posteritate. Neindoios vei fi inregistrat cu voia sau fara voia ta.
Trebuie sa ti asumi asta.
Sfaturi:
1. Vei avea clienti de toate orientarile sexuale ( straight, gay, bi, trans etc) si de toate genurile.
2. Cel putin 50% din bani vor reveni angajatorului/ sitelui
3. Sunt destule siteuri, de regula afiliate celor xxx. Of, cb, xh, ph
4. Sunt si agentii care recruteaza in Romania.
5. Ca sa vezi cu ce se mananca, fii tu mai intai client de astfel de servicii.
6. Concurenta e mare happy
7. Bafta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai scos cuvintul neîndoios? laughing E un cuvint nou?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

M-am indoit si eu de legimitatea lui, mi-a fost lene sa-l mai schimb happy
Dar cautand in dex, chiar exista

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cautat si eu pe dex si asa este există acest cuvint, recunosc ca azi este prima data cand l am auzit si eram convins ca undeva din grabă ai scris gresit, dar ce sa vezi, el chiar există. Posibil sa fie vreau regionalism foare rar folosit.

| literallythesamebruh a răspuns:

Site-uri găsești fără îndoială,dar gândește-te așa - dacă încercarea ta de a-ți forma o carieră din chestia asta nu va reuși,ce vei face după? Unde crezi că vor ajunge pozele/videoclipurile cu tine? Cât de profitabilă consideri tu că e "afacerea" asta? Cu ce ochi te vor privi cunoscuții? Dar tu pe ei? Îți spun fără nicio răutate,nu judec și nu doresc nici să-mi fie judecată propria părere personală,dar îți poți forma o carieră și din cu totul alte lucruri, mai normale, la care cu siguranță te pricepi. Poți ține sau nu cont de ceea ce îți spun, este viața ta, dar eu nu mi-aș compromite demnitatea astfel. Baftă.

| PieptulPuiului a răspuns:

Multi baieti au Onlyfans, e cea mai usoara platforma si poti sa te promovezi prin Twitter, ca acolo nu exista cenzura.

| Ciubowski a răspuns:

Sunt studiouri de asa ceva, cauta-le online. Nu stiu nume, dar cel mai probabil le gasesti folosind cuvintele cheie "video chat".

Gandeste-te bine totusi daca vrei sa faci asta pentru ca iti necesita o stamina mentala foarte puternica.

In acele servicii, in anonimat, se pot ascunde tot felul de persoane si iti vor cere tot felul de lucruri la care s-ar putea sa nu te simti confortabil din punct de vedere moral.