| Mihai99182 a întrebat:

Salut TPU, azi am facut prima doza de vaccin cu pfizer, imediat dupa vaccin m-au luat niste transpiratii si ameteli, mi-am revenit repede si acum, dupa 3, 4 ore m-a taiat o diaree cum n-am mai facut de mult timp, a mai avut cineva probleme de genul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este reactie de frica, nu de la vaccin.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu nu am avut nicio reactie adversă, doar durere locală (de braț).
Dar, poate că fiecare organism reactionează diferit. Oricum, îți vei reveni, nu iți face griji.