| CristianaMaria a întrebat:

Am cunoscut un baiat de 29 de ani, eu am 22 si amandoi avem aceeasi facultate, cea de stomatologie.Eram bucuroasa ca avem chestii in comun dar din start omul mi-a zis ca a avut relatie de 7 ani, a fost inselat, si de 3 ani de cand s-au despartit el nu mai vrea relatii ci doar sex.
I-am zis ca eu sunt virgina si ca nu vreau sa fac cu el si dupa sa trebuiasca sa schimb partenerul cand se plictiseste si a zis ok.Totusi am continuat sa vorbim ca disperatii continuu, imi scria non stop pana cand m-am crizat eu ca imi trimitea mereu giffuri porno si i-am zis ca sunt geloasa si nu vreau sa imi trimita poze cu alte fete si ca eu ma atasez de el si mai bine sa nu mai vorbim nimic sexual.De atunci s-a racit, nu mai vorbim atata.Pana la urma m-am hotarat sa fac sex cu el, am fost la el si aproape am facut dar eram pe fuga si am zis ca incercam mai mult alta zi si dupa ziua aia s-a comportat ca si cand nu am fi facut nimic, am vrut sa ne vedem peste doua zile si a zis ca nu poate si am continuat sa vb ca doi straini, fara nimic sexual si dupa o saptamana a reinceput cu fanteziile lui.Acum imi spune ca daca vreau sa fac ceva cu el trebuie sa astept pana in toamna cand vin la faculta...Doamne,de parca imi facea mie un serviciu si el nu ar avea vreun avantaj.Cum doamne sa vrea o fata sa faca sex cu un baiat si el sa refuze in contextul in care el si asa e disperat dupa sex si in 4 luni de cand vorbim, doar despre sex vorbeste si ca vrea sa facem.Stam la jumatate de ora distanta, nu era mare branza sa ne vedem daca era ceva.Chiar nu inteleg ce e in capul lui.Ma gandeam ca daca facem sex se ataseaza de mine sau cel putin o sa facem mereu dar vad ca el vrea doar cand are el chef si in rest nu se poate.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Cand faci sex faci din iubire si placere. Daca poate sa iti ofere ceva din punct de vedere sufletesc ii poti oferi si tu corpul tau.Dar daca el o face doar sa isi descarce .....si dupa sa nu de-a un scuipat pe tine nu merita.
Femeile foarte rar fac sex din nevoie de sex, ci mai mult din nevoia de afectiunea si atentia pe care o primesc atunci.E fericita ca e dorita si placuta iar daca are si o placere fizica cum ar fi orgasmul e super.
Nu toate femeile ce se culca cu un barbat vor sa il manipuleze, cum nu toti barbati pot fi manipulati cu o partida de sex. Poate s-a gandit ca o data ce o va cunoaste si ii va da practic (stiu ca suna aiurea) virginitatea ei ce chiar daca pentru uni e o nimic toata pentru o femeie chiar conteaza el va observa ca tine la el, ca poate sa aiba incredere in ea si treptat o va dori ca si relatie sau o va iubi.
Poti sa spui ce vrei dar eu chiar ma bucur ca nu a facut-o, pentru ca ala nu merita. Daca ea e o fata mai sensibila si facea asta punea suflet la el si el isi batea joc.Fiind o fata cuminte din cate vad ca totusi sa ai 22 de ani si sa fi virgina nu poti sa spui ca e chiar o destrabalata era pacat sa isi bata joc de ea.

59 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

E ceva rau in asta?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Tipa asta e dovada vie ca potii fi prost cu facultate
Ma surprinde modul cum vorbeste despre sex, de parca nu ar insemna nimic, n-are gram de demnitate
E destul de CLAR ca nu avea nici o sansa sa il schimbe, are 29 de ani nu 15 ani sa il prosteasca cu sex

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Eu am 22 si amandoi avem aceeasi facultate

a crezut ca prin sex va creea iubire, doar ca inca nu a facut sex cu el, si parerea mea acel barbat cred ca facea misto de ea mai mult

| Savas10 a răspuns:

Esti sigura ca vrei? Pare un ingamfat care fii sigura c-a incercat aceeasi metoda de Johnny Bravo cu toate fetele ca sa-si hraneasca propriul ego pentru ca l-a inselat fosta. Eu zic sa nu ii pici in plasa ca sa nu fii si tu la numar, oricum nu incape vorba de ceva sentimental din partea lui. Si gandeste-te ce efect psihic ar avea asupra ta asta, pentru ca primul baiat din viata unei fete ramane acolo intiparit si mai mult ca sigur deja te-ai atasat emotional de el, de aceea ai si incredere. De-as fi in locul tau, as incepe sa il ignor total.

| mgtow a răspuns:

Ala procedeaza bine, nu mai vrea sa aiba alte inselatorii si profita ocazia. Nul vei schimba deloc acum gaurile voastre nu au valoare asa mare pentru noi daca altii va reutilizeaza

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ea care nu vrea asa ceva e rau.
Eu gandesc diferit fata de tine spre exemplu, si poate si ea la fel.Eu nu am cum sa intretin relatii sexuale cu un om decat daca am sentimente pentru el si atunci normal ca nu am cum sa spun "e super sa fi cu unu cu care te culci o noapte si dispare".Eu m-as simti folosita si chiar nu vreau asta.Acuma fiecare cu gandirea si mentalitatea lui, dar eu chiar nu vreau sa stiu ca sunt a 1000 femeie cu care si-a tras-o el intr-o noapte si de care a uitat sau rade maine pe strada.Mai bine raman fata batrana cu pisici.

| CristianaMaria explică (pentru SilentRain):

Multumesc pentru jigniri, altceva nu am ce sa spun.Si ba da, am demnitate pentru ca daca nu aveam, nu eram virgina la 22 de ani si aveam vreo 20 de baieti la activ.Eu am vorbit non stop cu acest baiat timp de 4 luni, ma cauta continuu si da, m-am atasat rau de el.Mi-am dorit sa imi incep viata sexuala cu el pentru ca simt ceva pentru el, pentru ca am si eu o varsta si mi se parea normal sa o incep.Si da, cum zice Ray, eu speram sa o fac si sa ne atasam unul de altul. Voiam sa ramanem dupa impreuna si am foarte multi prieteni care dupa o banala partida de sex au ramas impreuna si acum au ani de relatie.Te rog frumos nu mai baga facultatea mea in discutie pentru ca tu nu ma cunosti absolut deloc si sunt si femeie. Daca ai cat de cat maniere, ar trebui sa te abti de la comentarii doar pentru simplul fapt ca tu esti barbat si ar trebui sa respecti o femeie indiferent cum ti se pare tie ca este ea.Eu nu te voi jigni pentru ca am o educatiehappy

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty dar stia ce o asteapta, desi nu gandeste ca si tine.

| RAY a răspuns (pentru CristianaMaria):

E fata nu e baiat, desi dupa sex au ramas impreuna wow., ce baza au acele relatii

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ba da ray.Ea s-a gandit ca o fi el mai aventurier dar poate ea il va face sa prinda incredere si vor avea o relatie.Iar vazand ca dorinta lui mai mare e cea sexuala s-a gandit ca poate prin asta il apropie de ea.Normal nu a gandit chiar bine dar nah.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

A vrut sa il schimbe, sa fie catelusul ei, dar nu e reusit

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Exagerezi si ma enervezi pe chestia asta.
A vrut si femeia iubire si un barbat al ei nu al inca 50 de femei si e ceva normal. Oricare ar face asta, iar daca el sa nimerit a fi un curvar de prima mana asta e greseala ei ca nu a stiut sa aleaga.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Asta e pasiunea mea,sa va sacai,sa va enervez,pentru ca ma posedeaza zeul adevarului si al dreptati, practic sunt sfant, zeu, mai copii cand vreti o relatie ganditi rational, folositiva creierul

| Dalmore a răspuns:

De ce te-ai injosii asa? laughing Omul e sincer, iti zice ce vrea de la tine si tu,, nu inteleg ce-i in capul lui''. Sex, nu altceva. Nu se ataseaza nimeni de tine daca te fte, vai de mine, nu-mi vine sa cred ca ai ajuns la facultate.

| Dalmore a răspuns (pentru CristianaMaria):

Si la ce te auta sa fii virgina la 22 de ani, daca poate profita un prostovan asa de tine si tu sa nu iti dai seama DE CE laughing. U just suck at life. De aia nu e o mandrie sa fii virgina pana la 30 de ani, cand esti mica se inteleg chestiile din astea, ca dah, esti copil, dar ce patesti tu acum e din cauza ca nu ai experienta de viata

| CristianaMaria explică (pentru Dalmore):

Care e treaba cu facultatea frate? Am ajuns pentru ca sunt buna la scoala si mereu am fost printre primii la capitolul asta.Una e scoala, alta e viata.Nu le mai tot imbina tu ca le confuzi aiurea.Si nu am facut sex, de aia am si postat aici ca sa imi dau seama si sa ca opresc din a face o prostie.am cerut sfaturi, asta nu inseamna ca trebuie sa fiu acostata cu jigniri doamne cata rautate

| CristianaMaria explică (pentru Freya1):

Natalia tu chiar m-ai inteles suta la suta.Iti multumesc din suflet pentru sfaturi si pentru ca incerci sa ii faci si pe altii sa inteleaga cum am gandit si nu ca sunt vreo"cretina" cum am vazut ca am mai fost facuta pe aici.Toata lumea confunda facultatea mea cu viata.Ei bine nu au nici o legatura.Eu recunosc ca da, am fost mereu premianta la scoala si la capitolul viata stau mai prost, nu am fost asa norocoasa aici pentru ca nu am avut relatii.Dar tot ce am facut a fost sa cer sfaturi aici ca sa nu ajung sa fac o prostie si sa regret.Chiar credeam ca daca as fi facut-o cu el m-ar fi placut dupa si de asta voiam sa cer si altora sfatul

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

De asta iti spun ca trebuie sa ai grija pe cine iti iei pe langa tine ca nu toti gandesc la fel sau ca si tine.
Chiar daca ma critica astea si spun ca te sfatuiesc sa faci barbatii cateluisi eu iti dau un sfat sincer spre binele tau.Nu lua un barbat langa tine ce nu isi da interesul sa te simti bine, nu iti arata ca tine la tine, nu face un compromis, ca nu va suferi nimeni dupa decat tu.Normal ca uni baieti o sa vina sa spun "culcate cu el ce atata drama, nu ii impune, nu ii cere, nu avea pretentii" ca e normal sa gandeasca asa.Care nu ar vrea sa aiba o femeie la cherem fara ca el sa aiba obligatii?
De asta sunt foarte multe femei ce au ajuns carpe si se intind care pe unde ca nu pun pret pe ele, nu au pretentii de la ele si se lasa fraierite de replica "eu sunt barbat, tu femeie si trebuie sa imi dai...".

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Bravo,nota 10

| RAY a răspuns (pentru CristianaMaria):

Suntem gelosi pe facultatea ta, mai ales ca ne aduci aminte de dureri de masea

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Eu nu i am spus sa se culce cu el,eu i am spus ca vrea sa il catelusul ei,sa il domine cum vrea, vorbim de manipulare sexuala si emotionala, prin sex ea are interese, cand faci sex nu ai interes, o faci de placere asa e de bun simt

| CristianaMaria explică (pentru RAY):

Pffflaughing eu si manipularea.doamne,perceptia ta asupra a ceea ce se intampla lasa de dorit.eu am ajuns sa il ador pe tipul ala, eu voiam sa fiu cu el si in nici un caz sa il fac sclav, caine si ce naiba zici tu acolo. oricum esti depasit rau de situatie daca tu dupa tot ce s-a dioscutat aici zici ca am interese.il plac pe omul ala si atat wtf

| CristianaMaria explică (pentru Freya1):

Eu zic ca nu are rost sa iti mai bati capul cu ray laughing. e singurul care se agita aici si raspunde la toti de parca e seful TPU-lui. el nu intelege, el e in lumea lui.tu esti o fata super inteligenta si rationala si m-ai ajutat mult.cred ca esti unica care a inteles cu adevarat despre ce e vorba.multumesc! :*

| Freya1 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Npc.
Eu ma harai cu ray ca il stiu de cand am intrat aici laughing. Asta e meseria lui a spus, sa ne enerveze big grin

| EcceHomo a răspuns (pentru CristianaMaria):

"...eu chiar am crezut ca daca ma voi culca cu el se va opri la mine..."

laughing vezi să nu...

| CristianaMaria explică (pentru EcceHomo):

Da pentru ca noi am vorbit 4 luni continuu....nu a fost doar asa hai sa facem sex si ceau.in astea 4 luni mi-a scris de cand se trezea si pana adormea.mi-a facut complimente, m-a ajutat mereu cand aveam nevoie de orice.si am zis ca prinde usor drag de mine.pentru mine a fost o dilema de ce nu a vrut sa fim impreuna pentru ca asa ne comportam.mai mult de cat vorbeam atunci efectiv nici in relatie nu puteam.atata tot ca nu locuiam impreuna. oriunde iesea el imi scria, era pe telefon sa vb cu mine

| Dalmore a răspuns (pentru CristianaMaria):

Eu cred ca situatia nu a fost asa roz pe cat spui tu, dar cand esti indragostita orice mic gest il interpretezi ca pe un compliment laughing.

| Jonas94 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Păi nu o să fie așa pentru că el mai are și alte partenere cu care face sex.
Probabil era doar curios, sau a vrut să mai fii încă una pe lista lui. A avut o fantezie cu tine, și-a îndeplinit-o apoi te-a lăsat baltă.

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu este rău, este alegerea fiecăruia, bine ar fi sa fie fermi și sa spună constant ceea ce vor sa nu dea speranțe false fie ca ar fi băieți sau fete. În situația data mai bine eviți dacă ai de a face cu o fata inocenta, pentru ca el are experienta și iși da seama ca ea va suferi deși asta e viața învățăm din experiente