| redfoxxi a întrebat:

Am fost la un majorat si acolo era si fostu meu prieten.Si langa mine au mai venit colegi de clasa baieti, dupa care il vad ca si el merge la o fata de la el de la tara,eu sunt de la oras(asta nu conteaza) si ma ignora iar eu eram gen :ok treaba ta. Si cum tot au venit colegii sa vorbeasca cu mine, am vazut ca si el tot mergea la aia, am dansat cu baieti si numai il vad si pe el. Dupa ce am dansat m-am pus jos si dupa cateva min si el. De 2-3 ori l-am prins ca se uita la mine, cu coada ochiului, si odata cand s-o uitat la mine m-am uitat si eu si el se uita la mine si imi zambeste. Nu ii prima data cand face asta, si la scoala l-am prins de 2 ori ca se uita la mine si cand ma uitam inapoi imi zambea.(suntem colegi de clasa). Am fost un an jumate cu el. De o luna suntem despartiti. Si azi mi-o zis un prieten de al lui, tot coleg de clasa ca cica deja vorbeste cu alta. Atunci de ce se uita la mine si imi zambeste. Plus cred ca ma urmareste pe tumblr, ultima data cand ne-am certat ma urmarea, probabil si acuma. Si pe tunblr odata o postat o melodie care imi placea si care i-am arat si tot posteaza cu alucard( ii dintr-un anime)de care am avut o obsesie. Vreau sa stiu de ce imi zambeste daca vorbeste deja cu alta si de ce se uita la mine. Parerea mea ii ca daca nu ii iese cu aia o sa ma ia pe mine ca rezerva si mie zambetul mi se pare ca il face in batjocura, poate ma ia de fraiera. Nu stiu ce sa mai cred.Dar vreau sa va aud si parerea voastra. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A vrut sa te faca geloasa.Esti invidioasa, mai degraba.Ca altfel nu precizai ca fata este de la tara. Oricum, din ce scrii, fostul tau si-a atins scopul.

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca te iubeste dar, nu are curaj sa-ti spuna chestia asta.

| raluk27 a răspuns:

Nu vrea nimic. Pur și simplu face mișto de tine. Daca are ceva sa îți spuna, sa o faca personal. Privirile nu înseamnă nimic in mod special. Unii băieți au obiceiul de a o aborda pe fata de care tocmai s-au despărțit, zambete, priviri, mesaje "buna! Ce mai faci? "
Ce vor? Nimic. Doar sa te mai strarneasca din cand in cand ca sa-si hraneasca orgoliul, ca vezi doamne, nici dupa x luni nu l-ai putut uita.

| Jessica007 a răspuns:

Daca ati fost impreuna un an si jumatate si au fost sentimente puternice intre voi, nu se uita asa usor, si plus de asta sunteti despartiti decat de o luna. Dupa parerea mea, el vrea sa se impace cu tine dar nu stie cum. Faza ca si-a gasit el pe altcineva este de fatada, el vrea sa te faca pe tine geloasa ca sa te intorci la el.

| MarcelAbagiu a răspuns:

Revino-ti

| redfoxxi explică:

Pe aia o cunosteam, de aia stiu ca ii de la tara.