| anonim_4396 a întrebat:

Azi am iesit cu prietena mea si am vazut ca a vorbit cu un baiat,am intrebat-o cine e tipul respectiv si a zis ca e un baiat cu care vorbea prin vara,simt o oarecare urma de gelozie,credeti ca am de ce? relatia noastra se bazeaza pe incredere si sinceritate,nu am avut probleme pana acum,o iubesc enorm,si ea ma iubeste a fel de mult,am vorbit despre asta si a zis ca atat timp cat e sincera mereu cu mine si ma respecta si e langa mine mereu nu am de ce sa fiu gelos, plus ca nu au vorbit multe chesti, doar ce faci si mai 2 -3 mesaje, plus ca e nu ia mai scris nimic.Ce credeti? am motive de ingrijorare?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai, stai linistit. Ai grija ca gelozia nejustificata va provoca discutii, apoi certuri si va va distruge relatia. Din ce povestesti sunteti pe drumul cel bun, e pacat sa stricati o relatie frumoasa!

| Masochistul12 a răspuns (pentru SkyPilot):

Asa ma gamdeam si eu. Sutem impreuna de 7 luni si in timpul asta nu sau mai intamplat chesti de genul asta, tot timpul vorbim,vorbim mult,imi scrie tot ce face,si asta fara sa ii fi cerut eu,tine foarte mult la mine,imi dau seama de asta,am fost nesimtit de cateva ori si chiar am suparato,dar mereu ma iarta si nu lasa micile discuti sa ne strice relatile. Chiar o iubesc foarte mult,ne intelegem foarte bine, si simt ca e e aleasa, pana la urma avem o varsta, nu mai suntem copii, ea e cu 2 ani mai mare ca mine,dar nu a contat asta pentru mine si nici pentru ea, de cand ne-am vazut parca am simtit ca ea e aleasa, mersi mult pentru raspuns, mai facut sa elimin orice urma de gelozie, nu isi are rostu. O zi buna big grin

| SkyPilot a răspuns (pentru Masochistul12):

Poarta-te frumos cu ea, merita!
Multumesc pentru fundita!
O zi buna si tie!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi culmea sa nu mai vorbeasca sau si mai grav sa nu-si mai salute vechile cunostinte. Gelozia chiar si incipienta nu este benefica. Este daunatoare deoarece sapa la baza increderii si risca sa darame chiar si cel mai puternic sentiment de dragoste.Ia aminte.