| Justjust11 a întrebat:

Buna ziua, explicati-mi si mie va rog de ce dupa ce m-am culcat cu iubita mea pentru prima oara acum simt ca nu o mai iubesc? De ce pana sa ma culc eram foc si para pentru ea si acum zici ca nu mai o iubesc deloc si nu mi-a gresit cu nimic fata…?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cele mai intense sentimente le trezesc situațiile cu incertitudine sau posibile interzise nu ceea ce e la îndemână. Sa vezi ce sentimente intese ti s-ar trezi brusc dacă ai vedea ca e curtata cu insistenta de un alt baiat. Ea a greșit prin faptul ca a acceptat sa face sex fără căsătorie, care nu e binecuvântat de Creator și nu aduce fericire pe termen lung. Dragoste înseamnă să ramai lanfacuvantul pe care ti l_ai sat, pentru toată viata, restul e numai furtună hormonala trecătoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ania):

"Ea a gresit prin faptul ca a acceptat sa face sex inainte de căsătorie"

Da, vere, nu stiu cum voi astia spalatii pe creier crestini mereu gasiti un fel in care sa dati vine pe femeie.

Mereu femeia femeia femeia

Dar el nu "a gresit" ca a facut sex inainte de casatorie?
Asta de ce nu i-ai zis-o si lui?
Mai ales ca sunt sentimentele LUI care au fost pacatuite de actiunile sale, dupa propria voastra logica crestina

Sau e doar femeia femeia femeia femeia femeia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai ceva traume care te fac sa ai commitment issues.

Cel mai bine du-te la terapie, mai ales daca zici ca nu ti-a gresit cu nimic. Ea nu merită sa fie parasita

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru că nu ai iubit-o. Doar ai fost atras sexual de ea, eventual virginitatea ei. Nu ai avut sentimente sincere.
Pur și simplu dacă ți la acea fată poartă o discuție cu ea, despre această problemă!

| just4ubr2015 a răspuns:

Dupa ce ai stricat fata acum nu o mai vrei ar trebui sa fii castrat nici macar barbat nu esti adevarat