| Madalina_Andreea_Madalina_1996 a întrebat:

As vrea si eu niste sfaturi. Sunt cu prietenul meu de 2 ani. In tot acest timp s a dedicat cu totul relatiei,mi-a oferit totul si eu la randul meu, eu greseam si el ma ierta. de trei saptamani a inceput facultatea si ne este greu sa acceptam distanta iar prin mesaje nu ne intelegem deloc. De cand s a mutat laSibiu s-a racit fata de mine. L am prins ca vorbea cu o tipa si statea cu ea iar mie imi zicea ca nu poate sa vb si ca nu ma iubeste ..pana la urma si a dat seama ca a gresit si a venit la mine a plans si a cerut iertare si am hotarat sa ii mai dau o sansa..cand a venit acasa l am prins cu o prietena(asa o numeam) ca ii zice sa iasa la suc numai cu ea sa o cunoasca. M am suparat am incercat sa vb cu el sa mi explice, dar tot ce mi zice e ca ma iubeste doar pe mn si ca vrea sa vb si ek cu alti oameni..eu nu pot accepta asa ceva.dar nici nu vrea sa renunte la alea..simt ca nu stie ce vrea. Apoi mi a spus ca ne vedem cu o ora inainte sa plece la sibiu ca isi face bagajul, iar cand m-am dus la el vorbea cu aia pe fb ii spunea ca vine la sibiu si o sa iasa cu ea. Faza e ca si eu am vb cu baieti dar nu eram atasata de ei eram doar amici ieseam si ne distram..si cand vad ca el akm se comporta urat cu mine nu stiu ce sa fac...am decis za ma despart de el si l am ignorat cateva zile.m a sunat mi a dat mesaje non stop, dar tot simt ca pt el alea st mai importante decat mne..cu toate c el imi spune ca nu traieste fara mine. Ceea ce ma deranjeaza cel mai mult este faptul ca imi spune ca eu nu stiu cum e sa fii plecat sa acasa (dar el iese cu alea) si ca n are bani sa sarbatorim ziua noastra sau sa vina acasa sa ne vedem(dar cu alda are bani) ..cu mn nu vrea sa iasa la club ca n are bani dar cu alea iese. Eu nu mai inteleg nimoc.el nu ma face sa inteleg.ce sa fac? Nu pot sta nici fara el, dar nici cu el.mi am pierdut increderea si sunt dezamagita. Simt ca nu ii pasa. Parintii mei imi spun sa nu mai fiu rea cu el ca trebuie sa vb si el cu fete baieti asa cum fac si eu.dar st prea geloasa mi e frica sa nu se duca la alta. Voi ce ziceti?sad

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

La inceput te-a iubit apoi si-a pierdut increderea in tine, te-o fi iertat el dar increderea ti-o pierzi inconstient, cand a plecat acolo e logic ca avea dorinta sexuala si cum increderea era scazuta s-a dat la alte fete, ti-a cerut iertare ca inca te iubeste, pentru un barbat cand face sex cu alta nu inseama ca nu te iubeste ci ca se elibereaza de tensiunea sexuala, nu devenim gay, asexuali cand iubim pe cineva, sa stii pe viitoor, sfatul meu e sa il lasi cu altele iti pierzi timpul aiurea. numai stiu cum de mai poti crede in el? sau tie iti place un baiat de asta, fetelor le plac curvarii le adora mai ales ca prezinta interes pentru tine prezinta ciudat e ca cu cat te inseala cu atat il ubesti mai mult nu-i asa?

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică (pentru RAY):

Nu iubesc curvarii.el este foarte diferit eu am fost prima lui iubita (deci iti dai seama ca din pampalau l am facut un dobitoc) ..nu mai am incredere (din cate am aflat nu s-a culcat cu ele, doar vorbeste...si vorbitu asta aiurea duce in alta parte) ..nu vrea sa ma piarda, dar nivi ca face ceva. Cum sa te schombi in doua saptamani la 180°? Mersi pentru sfat! Ai dreptate

| hgcl a răspuns (pentru RAY):

Te-a, ti-a, ti-o sau ti-a, ti-a din nou... frate tu imi dai lectii in legatura cu sportul dar pe tine te face gramatica.

| RAY a răspuns (pentru Madalina_Andreea_Madalina_1996):

E inca tanar poate ai vrut sa il schimbi (sa nu faci asta niciodata ) nu e pregatit de o relatie, nu e matur etc adevarul e ca la varsta aia vrem sex, bautura, fotbal, daca ai fost prima a lui care a iubit-o nu cred ca nu te iubeste doar ca are tensiune sexuala care e greu de tinut

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se duce accepta situatia, lumea inseala mult in epoca asta, oricine aproape are net pe telefon discuta pe ascuns chiar daca sant intro relatie cu o panarama contra cost sau o amanta si femeile fac la fel, a disparut seriozitatea

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunteti studenti ceea ce faceti este absolut normal, 2 ani de relatie la varsta asta, este firesc sa te plictisesti de persoana respectiva. voi 2 in momentul asta urgent trebuie sa punteti punct pentru ca sunteti in cea mai frumoasa perioada a vietii voi trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, sa iesiti sa beti sa va imbatati, petreceri la camin, reve; ioane la cabane, invatat pentru examene, nu relatii gelozie si drama. pune punct relatiei urgent si va vedeti fiecare de viata

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Posibilitatea sa mearga la alta, mai ales ca tu esti in alt oras fata de el este foarte mare, mai ales daca e mai frumoasa si ineteresanta ca tine

| neutrino a răspuns:

El s-a facut baiat mare, acum este student, iar studentii vor femei ...multe. Tu insa esti buna pentru un vacante, dar atunci trebuie sa te ridici la nivelul nevoilor lui.

| Doub a răspuns:

Dacă nu e în stare să fie doar cu tine, nu mai fi cu el.

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică (pentru Doub):

Asta am incercat sa fac si insista ca nu vrea sa ne despartim. Se vede asaltat de fete si uita cine e important. crezi ca mai are rost sa i dau o lectie?

| Doub a răspuns (pentru Madalina_Andreea_Madalina_1996):

DAcă insistă să nu vă despărţiţi, spune-i să-ţi demonstreze că chiar îşi doreşte asta.

| sofisis a răspuns:

Deci, intr-adevar are dreptate cu ceva: nu stii ce inseamna sa fii plecata de acasa la facultate. Lumea e TOTAL alta.
E destul de simplu, nu inteleg ce nu intelegi. Vrea sa se distreze si vrea si relatie serioasa..in acelasi timp.
Vrea ca atunci cand e acolo sa poata face toate lucrurile pe care le fac cei de varsta lui care sunt burlaci. Si cand vine acasa, vrea sa stie ca il iubeste cineva. Este egoist si nu te respecta. Are pretentia ca tu sa nu te bagi prea mult in partea aceea a vietii lui. Tu sa stai cumintica acasa si sa astepti cand are el chef sa te iubeasca.
Parerea mea cred ca deja ai dedus-o: LASA-L!

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică (pentru sofisis):

Mi-am dat seama ca el vrea acolo harem si eu sa fiu aia buna si cuminte de acasa. Inca sunt socata straight face. As vrea sa-i dau o lectie sa vada ca ma pierde, dar nu stiu ce sa fac. El vede aceste lucru dar nu face mare lucru, e nepasator.

| sofisis a răspuns (pentru Madalina_Andreea_Madalina_1996):

E nepasator pentru ca stie ca nu o sa te piarda. Pana acum ai tot latrat in van...parerea mea e asta: stai putin si aduna-te, aduna-ti forte si obisnuieste-te cu ideea ca nu mai merge intre voi. Cand in sfarsit ai reusit sa intelegi ca isi bate joc de tine ( pentru ca in subconstient tu tot astepti sa se schimbe si sa fie totul roz - nu se va intampla), atunci pui mana pe telefon si ii spui asa: totul intre noi s-a terminat definitiv si irevocabil. Si ii inchizi fara explicatii. Si nu ii mai raspunzi la telefon deloc. Nici la mesaje, nici pe net, nici nicaieri.
NUMAI asa te vei putea rupe.

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică (pentru sofisis):

Ai dreptate. Sa stii ca am incercat si asta, a venit in oras si m-a cautat plangand sa ne impacam..vede ca ma pierde, dar problema e ca nu vrea nici la alea sa renunte. Mi a zis azi sa astept pana sambata sa discutam, degeaba..am sa mi iau inima in dinti (sufar asta e.) si o sa i zic. Iti multumesc mult.

| sofisis a răspuns (pentru Madalina_Andreea_Madalina_1996):

Pai si tocmai pentru ca cedezi mereu la insistentele lui...d'aia face asa si d'aia nu se schimba.
Nu va renunta la alea pentru ca nu poate. Si pe de'o parte e normal. Gandeste-te ca e o mare de femei noi, toate dispuse la sex si distractie, baieti multi, singuri care te atrag in tot felul de locuri si localuri unde dai de femei...e normal sa isi faca de cap.
Ce nu e normal e ca te tine pe tine atarnache dupa curul lui.
Gandeste-te ca nici macar cat a stat cu tine acasa nu a putut sa se abtina sa nu vorbeasca cu altele. Macar atat respect putea sa aiba...sa nu faca nimic cat e fizic cu tine. Nu?

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică (pentru sofisis):

Cat a stat cu mine nu a vorbit cu nici una, i am interzis total (numai eu vorbeam cu baieti) laughing. Macar putea sa ascunda sa nu ma raneasca, dar ma tine dupa el si nu si da seama cat ma raneste. Si mi tot spuneca dc sunt geloasa pe niste convorbiri..pai de cand vorbeste ...cu mine se comporta groaznic. S-a vazut singur si a scapat ca bou in porumbi. Sunt socata ..ma crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie la distanta, poate acum ai sa intelegi mai bine ce vrea sa zica asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce ai povestit tu, reiese ca e infidel. daca cu ele are timp si bani sa iasa la suc, in club, dar cu tine nu, e clara situatia si cred ca stii si tu prea bine ce ai de facut mai departe. ai tai nu stiu ce zic, indrumandu-te astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, roata se invarte. Parca nu are acelasi gust atunci cand nu o servesti tu altuia ci ti-o serveste el tie, nu? E bine ca te pune sa treci prin asa ceva, sa vezi si tu cum ai facut alti oameni sa se simta, la randul tau. Poate vei invata ceva si iti vei schimba atitudinea in viitoarea relatie.

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică:

Va multumesc tuturor! O sa ma gandesc bine la ceea ce mi-ati spus. Va doresc numai bine

| Madalina_Andreea_Madalina_1996 explică:

Oamenii din ziua de azi nu mai sunt seriosi in legatura cu relatiile. Toti inseala. Cum de s-a ajuns aici? Tocmai ce vorbeam cu un amic si-mi spunea ca a fost la o femeie sa o ...si a aflat apoi ca de fapt ea are nunta peate o luna. wtf.