| Loredana96 a întrebat:

Buna,astazi l-am lasat.stiti voi cu doua zile in urma am pus intrebarea asta http://www.tpu.ro/......uni-ambii/
A esit in oras si s-a comportat de parca nimic nu s-a intimplat.Era foarte fericit pina eu i-am spus ca stiu totul ce a vorbit cu acea fata si ca intre noi totul s-a terminat el s-a uitat lung la mine a inceput sa imi spuna ca el doar a vorbit cu ea pentru ca nu avea ce face.Iar eu am spus:scuteste-ma si am plecat.Era foarte inervat si cind a intrat pe mess i-a scris acelei fete:De ce i-ai spus lui Lory? Eu pe ea o iubesc si tu ca ea niciodata nu o sa fii.Nu mai am ce vorbi cu tine.
Parca ii pare rau dar totusi daca ma iubea nu facea asta daca isi va cere scuze ce sa fac?:((

5 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Eu zic ca nu trebuiasa te desparti de el pentru ca am o prietena f buna care este acum cu un baiat de 2 ani si se super iubesc.fac aproape totul impreuna sitotusi nu s-au f*** ink pentru ca fata nu era pregatita(15 ani)sila inceput o insela dar ea a luptat pentru el si acum nu mai au probleme. uite stai sa-ti dau un exemplu nu e cel mai bun dar mrg.sa zicem k u ai o bluza preferata pe care o adori dar daca cineva iti ofera una gratis o accepti o porti odata, de 2 ori dar nu e la fel k la prima....stiu k e un exemplu airea dar nu mi-a venit alcv in capsper sa intelegi ideea.eu am un prieten f bun mi-e ca un frate si imi povestea tot.si intr-un timp imi zicea k el o iubeste f mult iubita lui dar nustie km sa se mai abtina de la f**** k ea ink nu vrea...si a vbit cu ea si i-a zis si ea a zis ca uite cand numai poti eu te las sa agati niste parasute pentru 1zi dar sa-mi zici.si le merge f bine desi pare ciudat.la inceput fata a fost f geloasa dardupa un timp si-a datseama k n-are de ce sa-si faca griji. acum tine de tine sa iei o decizie in legatura cu el eu doar ti-am 2 experiente ale unor prieteni sper totusi k te-am ajutat.:*

| Anee0 a răspuns:

Xlollypop, cum poti sa dai asemenea sfaturi? Nu inteleg, tu ai demnitate? Crezi asa este normal sa procedezi intr-o relatie? Cum sa te uiti tu in ochii persoanei pe care o iubesti cel mai mult si sa stii ca a fost la altcineva si s-au culcat impreuna? Tu nu te-ai gandi daca lui i-a placut si pe tine te lasa tot din cauza ta pentru ca ai o minte inapoiata si nu ai demnitate? Trecand la intrebarea ta Loredana, nici un baiat nu merita sa te injosesti pentru placerile lui personale, acum esti inca mica, dar cu timpul vei mai cunoaste si alti baieti iar atunci totul va fi diferit. Iubirea va aparea mai tarziu cand vei mai creste putin...cand vei avaea experiente noi si vei invata sa nu repeti greselile din trcut. Trebuie sa fi puternica daca la un moment dat vei suferii si nu va fi vina ta, daca cineva inseala sau minte odata nimic nu va opri acea persoana sa minta de mei multe ori. Eu zic sa renunti pentru ca nu te merita, si intotdeauna sa stii sa te faci respectata!

| xlollypop a răspuns (pentru Anee0):

1.panaakm ai fost in vreo relatie gen asa mai lunga?
2.da-mi un id k vreau povestesc ceva dar nu pot aici
3.ea nu s-a injosit pentru ca a acceptat asta a facut un efortpentru k ei doisa fie acum asa ..recunosc pareciudat si eu am ramas socata prima data cand mi-a zis (la vreo 3 luni de la inceputul relatiei)dar sincer a meritat...a ajuns de la baiatul rau care umbla cu toate fetele si fuma si din astea la un baiat dulce care a mers cu ea si la shopping, o cheama la evenimenteledin familia lui, la spectacolele lui(face streetdance)-inainte nu facea cunostiinta cu familia, la spectacole era ocazia perfecta de agatat si nici nu se gandea sa se duca cea la shopping sa faca baietii caterinca si s-a lasat si de fumat. ..recunosc a suferit ea 3luni ca sa faca1 si 9 luni sa fie frumosi si nu multe fete pot face asta.
4.o sa sufere dupa el si nu o sa gaseasca pe nimeni ok in urmatoaree luni...ce o costa sa mai stea un pic cu el macar pana incepe scoala pentru ca o sa-i aproape sigur o sa-i fie dor de el dar o sa fie mai ok daca o sa fie maimult pe la liceu si asadakmai greseste odata nu va mai fi nesigura gandindu-se daca a facut ce trebuie.asta e parerea mea.

| DiiDuu a răspuns:

Prima data vezi daca el chiar lupta pentru tine. Daca zice vreau sa ne impacam chestii din astea. [asata zic majoritatea ] zii sa iti dovedeasca dupa iti dai seama cu cine ai avut dea face. Succes mult :*

| Lucian26 a răspuns:

Sa te lasi pagubasa deoarece oala de ciorba daca o incalzesti de multe ori nu o mai mananca nici ciinii