| drba93 a întrebat:

Buna dimineața.
Problema mea începe așa? Eu cu fosta mea prietena ne-am mutat in Iunie anul trecut. Numai ca înainte sa ne mutam am prins-o cum se dădea la unul. Si ii spunea ca eu nu sunt serios etc plus ca ea vroia sa îl sărute si etc el o refuza si altele. A doua zi la eu fiind la munca am prins-o cum ca iar l-ar fi visat si el o întreba dacă a fost bun la pat.
OK am iertat-o ca a început sa plângă ca vezi tu Doamne viața ei nu are sens fără mine etc. Se tăvălea pe jos.
Cu 3 zile după anul nou se duce la niște prietene pe care le cunoscuse acum 1 luna 2 la munca. Ea lucra la hotel. Pleacă la ora 12 si se întoarce la ora 8 seara. A ajuns acasă rupta de oboseala fără chef de viața si ii era rău cu cearcăne puternice. Noi nu aveam secrete ne știam parolele la telefon etc. Una din fetele astea are un var. La vreo 30 de ani am înțeles. De când a fost la prietenele ei prietena mea a devenit foarte activa pe Instagram. Chiar si acum după ce ne-am despărțit. Când ma uit pe Instagramului ei hop văd pe "fatalaul" asta ca a primit mesaje de la ea… dar prietena mea le-a șters sa nu văd. Când ma uit in conversația dintre prietena mea si verișoara aluia niște glume proaste care un bărbat nu ar accepta așa ceva. Gen fata dacă treci pe la noi sa-ți facă Răzvan cafeaua cum vrei scurta sau lunga? Si prietena mea o întreabă da o are "lunga" si asta ii spune nu știu întreba-l tu ca e mai timid de felul lui. Sau ca dacă vrea sa se uite la film sa-i lase singuri așa se fac neamuri si prietena mea nu spunea nimic. Si de aici in 2 zile s-au dus 2 ani jumătate de relație. Ea vroia sa ma lase singur de ziua ei noaptea. Ii zic îmi faci si mie cunoștința cu prietenele astea ale tale? Îmi zice ce treaba ai tu băiat între 3 fete si de ce nu le aduci aici atunci a zis ca ce sa facă? Eu i-am zis sa plece din casa mea. Ca am plătit numai eu chirie a fost tratată ca o prințesa. Numai eu știu câte am înghițit din partea ei ca ma făcea lepra când mi-am pierdut munca. Nu a plătit odată chiria jumi jumă. Mi-a zis ca unul ca mine nu mai caută si eu una ca ea nu mai găsesc. Si-a luat toate lucrurile si a plecat. A zis ca nu mai e fericita. Ca ea nu are cum sa stea in casa si sa nu aibe prieteni. Prieteni nu a avut. Ca azi erau prieteni si mâine se înjurau la munca. Si uite așa a dat vina pe gelozia mea si ea si sora ei. Sunt atât de dezamăgit si atât de frânt Doamne. Am iubit-o pana la Doamne Doamne si înapoi. I-am zis demostrează-mi cât de mult ma iubești blochează-l si cu fetele alea te întâlnești mai rar a zis ca pe mine ma iubește intr-un fel pe ei in alt mod. Si a zis ca din ambiție nu ii da block sa îmi facă mie in ciuda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Timpul e singurul care te poate vindeca...si nu te va vindeca de tot.O sa-ti ramana cicatricea care-ti va aminti mereu de prima ta iubire.
Imi pare foarte rau pentru tine, sincer.Meritai sa fii cel putin iubit! Nu aruncat ca un nimic.
Ai oferit mai mult decat credeai pana si tu ca poti si ai fost tratat ca un caine de pripas!
Cand te indragostesti, cand iubesti nimic nu e prea mult si nimic nu e destul de bun, le oferi si nu astepti nimic, iti pui sufletul pe tava si o inmanezi iubirii tale.Si asta te face fericit.
Asta ai facut tu.
Ai facut foarte bine, asta trebuia sa faci, numai ca nu ai avut parte de o fata care sa respecte acest lucru.Ai avut parte de o aventuriera,de o mica jigodie profitoare,de o usuratica si inca spun prea putine!
Tu nu ai sa-ti reprosezi nimic,ai procedat corect. Faptul ca a iesit din viata ta,desi te doare asa de mult, ar trebui sa te bucure de fapt! S-a terminat cu falsitatea, cu minciuna, cu nelinistea, s-a curatat toata mocirla pe care o ingramadise in jurul tau.
Respira.
Respira si incearca sa gandesti.Nu e usor, e al naibii de greu, stiu.Dar cauta ceva bun in asta, ceva constructiv.De acum esti liber sa privesti orice fata din jur,poti zambi din nou,poti iesi la o bere cu baietii,poti intra incaltat pana in pat daca vrei, tu comanzi, tu executi si asta daca ai chef!
Stiu ca te doare de-ti vine sa urli, nu-i nimic, o sa treaca.
De azi faci numai ce vrei TU!
Un singur lucru NU ai voie sa faci si aici sa fii foarte atent.Nu ai voie sa o accepti inapoi in viata ta.Nu privi randurile mele ca pe o noua speranta,nu gandi asa. Fata asta nu are ce sa caute langa tine, e putreda pana in maduva sufletului, tine-o departe daca tii la tine!
Oriunde se va duce si langa oricine va sta, nimic nu va mai fi la fel, nimeni nu-i va face pe plac asa cum ai facut-o tu si ei ii va lipsi acest lucru.Va incerca azi cu unul, maine cu altul si, in final, tavalindu-se din nou pe jos, se va intoarce iar la tine.Sa nu faci greseala sa o accepti.
Da,e prima ta iubire,sunt de acord,dar supa reincalzita nu mai are acelasi gust. Daca o accepti,va reincepe sa faca aceleasi lucruri.
Pastreaza ce a fost frumos,cauta sa te consolezi cat poti, ai un suflet mare si bun, sa incapa in el un continent! Respecta-te si treci peste, timpul te va vindeca, stiu sigur!

| drba93 explică (pentru greece12):

Cum va găsesc pe Facebook?

| drba93 explică (pentru greece12):

Nici eu nu am fost atât de perfect dar m-am străduit.

| greece12 a răspuns (pentru drba93):

Imi poti trimite mesaje aici, pe TPU, iti voi raspunde cu drag.happy

| greece12 a răspuns (pentru drba93):

Asta e foarte clar, tu nu ai ce sa-ti reprosezi, am mai spus-o.

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cu ce te putem ajuta?

| mihai69 a răspuns:

Și care e întrebarea?

| drba93 explică (pentru mihai69):

Voiam sa ii mai dau o șansa. Ca nu mai pot la 28 de ani plâng sufăr. Dar nu merita ca ea mi-a zis ca merit mai mult! Ca ea nu ma merita…

| mihai69 a răspuns (pentru drba93):

Clar nu merită.

| Sofer a răspuns:

Sper ca nu mai ești cu ea. O sa ai viata de chin. Câți ani are ea?

| drba93 explică (pentru Sofer):

24 de ani. Am iubit-o eram capabil sa ma vând pentru ea. Nu am înșelat odată când ma refuza ma duceam in baie sa ma uit la filme pentru adulți. Am făcut tot ce poate face un bărbat.

| drba93 explică (pentru Sofer):

Si eu 28. A fost prima dragoste la mine.

| Emma30555 a răspuns:

O iubeai ca știai ca nu poți sa o ai de fapt. Cam asa se întâmplă. Poate ca nu trebuia atât de mult sa o mulțumești, și poate ca dacă ai văzut ca are tendința sa te însele, sa o lași, singura ta șansă era sa o faci sa se îndrăgostească de tine dar e complicat cu o fata ca ea și cu un băiat ca tine. Ea cauta pe cineva de fapt, semn ca vroia un băiat mai complicat, iar tu deși ești un băiat super ok, ai slăbiciune pentru fete de genul. Una cuminte ție nu ți ar plăcea, te ar plictisi probabil. Lucrează un pic la tine, și treci peste, nu te mai consuma, vei iubi din nou, dar trebuie sa fi un pic mai atent la semnale. Asta nu înseamnă că trebuie să fi gelos, suspicios dinainte, asa e clar un eșec, dar trebuie sa înveți sa înțelegi semnalele corect, nu înseamnă că dacă o fata are prietene e o problema dar dacă își cauta iubiți da. Trebuie sa faci diferența asta

| drba93 explică (pentru Emma30555):

Mi-at place una sa ma iubeasca cu adevarat! Sa fie mandra de mine. Sa se bucure de ceea ce fac …. sad

| Emma30555 a răspuns (pentru drba93):

Pai se va întâmpla, nu înseamnă că dacă fata asta a fost asa nu exista o fata sa te iubească, doar ca trebuie sa fi și tu mai atent și sa recunoști o fata cu principii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate relatia voastra s-a dus pe apa sîmbetei, nu are rost sa te tot consumi degeaba, accepta situatia, ea are pe altcineva cu care face sex, si tu esti fostul, ea ce varsta are? Lepra cum o alinti tu asa frumos, putea i sa i spui si vorbele lui Gigi Becali, hahalera si zdreanta dracu.laughing

| drba93 explică (pentru anonim_4396):

Ea ma făcea lepra,,,

| anonim_4396 a răspuns (pentru drba93):

Urît din partea ei, nu asa se vorbeste, dar se vede ca fetele din ziua de azi au zero educatie.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Dacă te-ar fi iubit nu s-ar fi dat la respectivul. Te sfătuiesc să o lași în pace, nu te merită.

| Cehoslovacia a răspuns:

Asa e femeia, nu stie sa aprecieze sacrificiile pe care le-ai face pentru ea.
daca-mi facea mie asta ii rupeam gura si o inchideam in casa sa invete minte ca are stapan.

| YorickRosto a răspuns:

Salut.
Intrebarea din tot romanul asta unde e?
Succes oricum!

| drba93 explică (pentru YorickRosto):

Voiam sa văd ce părere aveți.