| Maryna78 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie 14-18? Este o diferenta mare? E ok?

28 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,cat timp nu sunteti amandoi majori, diferenta va fi intotdeauna foarte mare.
Ca sa intelegi, raspunde-mi la intrebarea asta:ce parere ai despre o relatie 12-16, e o diferenta mare?
Si ai raspunsul la intrebarea ta.

| Zenithf a răspuns:

Este o diferenta mica, dar perioada este nasoala. Ar fi bine sa astepti ca tu sa ai 17 sau cel putin 16 ani pentru o relatie cu cineva cu 4 ani mai mare decat tine.
Insa, cum au mai zis si altii, este ok si asa, daca (pana la 16-17 ani) nu faceti sex.

NOname
| NOname a răspuns:

Maryna dragă, dacă nu ai fi minoră, poate nu ar fi nici un fel de problemă. Însă momentan este destul de complicat.
Ar putea fi ok, doar dacă băiatul este dispus să te aştepte şi relaţia voastră nu va include contactul sexual (care ţi-ar pune sănătatea în pericol, iar pe el l-ar băga în puşcărie).

| fabiola a răspuns:

Daca ceea ce vrei tu de la relatie coincide cu ceea ce vrea el, atunci varsta chiar nu conteaza! Dar ca sa stii asta iti trebuie discernamant!

| mona a răspuns:

Nu e chiar asa mare dar el l 18 ani deja gandeste altfel si daca nu esti cu picioarele pe pamant s-ar putea sa regreti mai tarziu

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Atata timp cat astepti pana la 17 ani sa te culci cu el e ok

| Purec a răspuns:

Este prea mare pentru tine. O diferenta de 4 ani este chair ok, dar nu cand ai 14 ani. Daca aveai tu 18 si el 22 era bine, dar asa nu e deloc ok

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este ok. Eu cand am inceput sa fiu cu prietenul meu, aveam 13 iar el 17. (Acuma am 16). Depinde de baiat. Ar trebui sa il cunosti prima data de indeajuns ca sa iti dai seama daca vrea sex de la tine sau daca chiar te poate iubii.

| Annim a răspuns:

Mama drac*lui diferenta e foarte mare, de aceea nu vreau sa asist in momentul cind vei pune intrebarea : " Ma lasat iubitul dati-mi sfaturi cum sa il uit de ce a procedat asa? ". Crede-ma lasa-l balta cit nu e tirziu, si nu conteaza cit esti de frumoasa esti prea minora si nu cred ca mai poate avea un pic de respect catre o fetiscana cu 5 ani mai mica. Fa ce doresti, mie personal imi este la papuc, dar daca nu doresti sa ajungi in stress tomnatic lasa-l balta pentru ca va fi si mai rau. Bye

| andreycristiano a răspuns:

Acu serios ce vedeti voi la astia mai mari... desiguri sunt maturi au farmec, dar incearca sa evadezi un pic din monotonie cu un biat de varsta ta poti face multe lucruri trasnite!

| RAY a răspuns:

Da e ok daca ramane doar fara sex

| neutrino a răspuns:

Diferenta e foarte mare si dupa aceea vei ramane plangand.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Nu-mi plac persoanele care au proasta tendinta sa tina cont de varsta; tu nu mai esti o copila, deja esti o adolescent in toata firea, fat-o tu poti fi si cu unu de 24... ce mai conteaza altceva? atata timp cat tu te simti binehappy

| NOname a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

"...fat-o tu poti fi si cu unu de 24... ce mai conteaza altceva?"

Contează că e minoră.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru NOname):

Tu nu ai vazut cum procedeaza tineretul din ziua de azi?(majoritatea), tot ce i-am spune noi ea tot ca ea face asa ca macar sa fie fericita happy

| NOname a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu știu cât va fi de fericită cu un cancer de col uterin și cu iubitul la pușcarie.

Decât să dam sfaturi proaste, care pot distruge vieți, mai bine deloc.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru NOname):

Una e cand esti realista si alta cand esti complet negativista, ai grija ce spui ca sperii saraca fata.

| NOname a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Fără o documentare prealabilă ți-e ușor să vorbești...

Citește ce spune și un medic (Brigaela), dacă ai impresia că fabulez: http://www.tpu.ro/......propus-sa/

| Q69 a răspuns:

Dupa cum au raspuns si alte persoane
nu difernta de varsta este problema
el daca o sa faca 18 ani intra sub incidenta legii
chiar daca parintii sunt de acord in situatii de acest gen...pot aparea probleme pentru el ca esti minora

| Loora a răspuns:

In dragoste orice e permis! Daca tine la tine cu adevarat nu e nici o problema. Dar daca nu esti sigura de asta, nu risca. Intre mine si prietenul meu e diferenta de 10 ani happy. Succes!

| Hasz a răspuns:

Mie mi se pare cam mare.De ce.Relatia asta poate nu o sa fie serioasa si tu o sa ai mult de suferit dupa aia.

| MegaProXtreMm a răspuns:

Diferenta e mult prea mare deci nu e deloc ok.El e deja major iar tu esti minora.El la varsta vrea mai mult decat niste saruturi si vorbe dulci.Gandeste-te mai bine la ce vrei sa alegi.

| Maryna78 explică (pentru MegaProXtreMm):

Nu a facut inca 18 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru MegaProXtreMm):

Si ce daca?
poti sa ai 10 ai si sa fi cu unul/una de 20
raised eyebrows

| ammy12 a răspuns:

Dupa parerea mea nu conteaza varsta. Diferenta nu este mare, este perfecta dar doar daca este o relatie serioasa, si nu ma refer neaparat bazata pe relatii sexuale ci sa il cunosti pe adevarat pe acest baiat.Pentru ca stii tu cum e tu pui suflet poate pune si el catusi de putin dar la final va spune nu mereg, si vei suferi.Ar trebui vreo 5 luni sa fie de proba ceva gen da ii arati ca tii la el dar nimic mai mult si daca in cele 5 luni te-a suportat inseamna ca merita si nu sta cu tine pentru ceva anume. :*!

| razvan_8236 a răspuns:

Il bagi in puscarie pe saracul

| Viorel02 a răspuns:

Mare nu prea este diferenta dar e la limita. este riscant pentru o relatie de genul acesta. Daca va intervenii pe viitor despartirea, vei avea mult de suferit fiind tu mai mica.

| 12349 a răspuns:

Cu 4 ani nu e mare diferenta bunicul meu e cu 7 ani mai mare decit bunica si se iubesc mult daca va iubiti nu conteaza de virsta conteaza iubirea pe care o porti in inima