| Maryna78 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie 14-18? Este o diferenta mare? E ok?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe scurt, si eu am vrut sa stau o data cu o pustoaica de 14 ani, bine ca nu a vrut ea, acum poate regretam.
Nu se merita crede-ma, tu vrei altceva de la o relatie, el vrea cu totul si cu totul altceva de la o relatiehappy
Eu la 20 ani nu cred ca ma voi putea uita la o pustoaica ca la o iubita...la cineva de 14 ani, in schimb, acum ce sa zic, daca pustoaica arata de 20 + e normal sa ma uitlaughing si sa imi zboare hormoni departe, adica gandul... laughing

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Depinde de intentiile lui! Mi se pare putin cam mare diferenta...Adica el deja fiind matur iar tu inca un copil...
Acum daca tu vrei sa fii cu el nu este nici o problema, dar ai grija sa nu te prosteasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Este o diferenţă vizibilă. Caută să nu fie mai mult de doi ani diferenţa ca să fiţi cam pe aceaşi lungime de undă. Oricum, dacă e să o luăm altfel, indiferent de vârstă, gândurile despre care vorbeşte Cosmin11, sunt prezente.Trebuie să fi atentă, să nu te laşi păcălită şi să nu crezi tot ce îţi spune, fără grabă şi cu capul pe umeri.

| Cosmin1I a răspuns:

Atat timp cat baiatul nu are alte ganduri mai ciudate ca sa zic asa ..atunci varsta este ok:p P.S Nu pune botul la orice vrajeala. unii dintre baieti au tendinta sa faca asta cu voi fetele mai mici:p mai ales la diferenta asta de varsta.

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Buna:*
Depinde si pentru cine..pentru ce-i care privesc dintr-o parte aceasta relatie, poate sa fie. dar pentru vi care intre`adevarva iubiti. nu cred..pentru ca atunci cand iubestipe cineva nu mai conteaza varsta, inaltimea, nimic.pur si simplu te multumesti cu faptul ca il ai.
Dar sunt momemte in care conteaza.

| Xulescuu a răspuns:

Nu mai vorbiti ma prostii, am 17 ani, sunt cu o fata cu 3 ani si 4 luni mai mica ca mine de 8 luni. Daca va iubiti n-are importanta varsta. Nu mai luati in considerare vorbele celor din jur.

Nu... esti mica pentru o relatie cu el! Tipii astia vor mult mai mult de la voi. mai ales ca va face din vorbe. Incearca sa fi cu unul de seama ta!