| sexonline a întrebat:

am o prietena de 11 luni si as vrea sa fac dragoste cu ea dar ea da de inteles ca nu vrea acuma.Are 16 ani jumate si e virgina si foarte cuminte! Am incercat sa ii spun mai pe ocolite dar s-a facut ca nu intelege ce vreau sa spun iar dupa ce s-a prins parea suparata si nu zicea nimica si parea ca nu doreste acest lucru! Inainte de asta o pipaiam pe sani pe fund ne sarutam minute fara sa ne oprim dar acum e altfel,ma respinge, imi indeparteaza mainele, nu ne mai sarutam la fel! maxim 20 secunde, nu stiu ce sa fac pentru ca ma oftic si mi-e frica sa nu o insel din dorinta de a face sex cu o fata, eu am 17 ani jumate si sunt tot virgin si vreau sa scap de povara asta, de virginitate ajutati-ma va rog mult!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te respinge pentru ca stie ca o doresti si nu vrea ca mangaierile si mai stiu eu ce sa se finalizeze cu o partida de sex, chiar daca vrea sa o faca, prefera sa ramana deocamdata virgina

| Rizer a răspuns:

Dar stai linistit ca ai o viata in fata! Daca tu ai "tras" de fata ca o vrei normal ca ea s-a timorat,nu asa se face treaba,mai ales cu o fata virgina! O fata virgina trebuie sa te comporti cu ea nu asa ca un "violator", ce inseamna asta? Ia-o frumos, si sa mai stii ceva, daca ea nu se simte pregatita degeaba o fortezi ca o sa iasa urat, daca o iubesti si tii la ea cu adevarat asteapt-o pana cand va simti ea ca e bine sa faca si pasul acesta! Nu o presa! Succes!

| TheLittleStrange a răspuns:

Toti va grabiti sa va pierdeti virginitate iar apoi o vreti ianpoi! Daca fata nu vrea iar tu o iubesti cu adevarat vei suport aceasta "dorinta" de a face sex si vei asteptate pana cand ea va vrea si va fi pregatitahappy Iar daca vrei sa fie din nou cu pipaitul pe sani si sarutui lungi: vorbeste sincer cu ea si spune-i ca relatia voastra e mai importanta decat sexul, demonstreazi ca sa te creada! Iar daca tu tii mai mult la sex decat la ea spune-i ca nu poti suporta si cauta pe altcinevawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii tu este o vorba. nemultumitului i se ia. ea te a lasat sa faci alea alea, da tie nu ti a ajuns. acu treci la laba si dusuri reci

Răspuns utilizator avertizat
| AngelBoy a răspuns:

Crede-ma, daca te-a respins simte ca ceva nu este in regula, daca nu ai rabdare o s-o pierzi si pun pariu ca o sa „plangi" mai tarziu dupa ea, ai rabdare, ai sa vezi ca totul o sa curga de la sine, cand o sa fie pregatita o sa vina ea la tine si o sa-ti spuna, nu o mai grabi pentru ca o vei pierde, sunt 100% sigur ca daca vei continua asa o s-o vezi in bratele altuia care are rabdare. In ziua de azi fetele cuminti sunt rare, in loc sa fii mandru de ea, tu te simti dezamagit, cum mai vine si asta?

| sexonline explică (pentru AngelBoy):

Mersi m-ati ajutat sincer, asa o sa fac, o sa am rabdare, apropo acum e mai bine intre noi, si o sa am rabdare pana e ea pregatita

| onlyagirl a răspuns:

Nu e corecta atitudinea ta.Tu vrei sa iti pierzi virginitatea, nu vrei sa faci lucrul asta pentru ca o iubesti.Nu te-ai gandit ca pentru ea e important? Si poate ca de-aia refuza? discuta cu ea, comunicarea e foarte importanta, insa... daca vrei sa scapi de ''povara'' cum ii spui tu, nu o alege pe ea.acum..tu decizi ce vei face mai departewinking

| Al999 a răspuns:

Incearca sa mai astepti un pic ca daca o sa ii spui mere de acest lucru o sa se desparta de tine.
Incearca sa ii faci mai multe cadouri si sa va intalniti mai mult si ai sa vezi ca cu timpul o sa vrea si ea sa faceti dragoste.
Sper ca te-am ajutat multa bafta.

| gangnamstyle a răspuns:

Vreau si eu o fata asasad ca toate vor sa foloseasca buzduganul

| lulus9695 a răspuns:

Buna nu stiu cum se face dar sunt si eu in situatia prietenei tale dar stai linistit incearca sa te controlezi si nu inteleg de ce virginitatea este o povara daca o iubesti cu adevarat o vei intelege si ca sa te ajute incearca sa nu te mai gandesti la asta...ea te respinge pentru ca ii este frica ca orcand ai putea sa "sari pe ea" incearca sa ii spui ca daca ea nu este pregatita tu nu o vei forta ......eu sper ca te-am ajutat

| SebyQ a răspuns:

Buna ea nu Mai e cum era inainte ai grabito si ai intimidato de acum ia-o Mai usurel cu ea nu ii mai Pune mana pe fund ca o sa creada ca esti cu ea numai pentru sex! invit-o la un suc, daruiestei niste trandafiri. Cand se mai imbunatateste treaba intreab-o daca e pregatita sa faca acest pas si daca e sa spuna nu mai las-o. Daca spune da pregateste la tine acasa patul cu niste petale de trandafir si un vin rosu si invit-o la tine acasa. Si de acolo nu o grabi direct in pat. Beti vinul si dupa incepi sa o dezbraci.si in rest te descurci doar esti baiat marerolling on the floor bafta

| SebyQ a răspuns:

Si am uitat sa iti spun nu o insela ca ea tine foarte mult la tine din ce scrii tu aici.dar ea inca nu e pregatita

| alabalaportocalaaaaa a răspuns:

Toate se intampla la timpul lor. Daca ea e cuminte, ma mir ca s-a bagat cu tine, ai numele sexonline, wtf. Daca fata nu vrea ( si bine face, are doar 16 ani ) las-o in pace, si gasesteti o zdreanta, sa ''scapi'' de povara de a fi virgin.