| anonim_4396 a întrebat:

defapt nu prea am o intrebare, e mai mult nevoia de o parere despre situatia in care am fost pusa zilele astea.deci,ies cu un baiat de 3 saptamani, timp in care ne-am inteles foarte bine.intr-o seara am ramas sa dorm la el,am povestit, totul a fost super ok(nu s-a intamplat nimic) si a doua zi am plecat de dimineata.nu am vorbit nimic toata ziua,doar seara am mai povestit putin,mi-a spus ca ii este dor de mine,ca ma iubeste si ca abia asteapta sa ne vedem.a doua zi stiam ca are multa treaba,asa ca nu l-am deranjat,am asteptat sa imi scrie,dupa ceva timp,am vazut ca nu da niciun mesaj am incercat sa il sun dar avea telefonul inchis, cum de altfel l-a avut toata ziua.pe la 6 seara am trecut intamplator cu masina pe langa apartamentul lui si am vazut ca e lumina aprinsa(era ciudat pentru ca el sta cu parintii si merge acolo doar cand "are treaba").pe la 9 am trecut iar pe acolo,mergand spre casa si la fel, lumina era aprinsa.seara pe la 11 imi da mesaj,dupa o zi de tacere,cu o scuza penibila cum ca are probleme,sa nu ii dau mesaj, ca ii pare rau ca nu mi-a scris toata ziua si ca ma iubeste.stiam ca minte,vazusem cu ochii mei,dar l-am lasat sa mearga cu minciuna pana la capat si m-am pus la somn.a doua zi imi da mesaj si imi vorbeste de parca nu s-ar fi intamplat nimic.i-am spus ca stiu ca a mintit si mi-a recunoscut ca a fost cu "o papusa" cu o seara inainte.m-am suparat foarte tare,mai ales ca imi spunea ca nu inseamna nimic, ca doar la mine tine si ca ii pare rau.i-am spus sa ma scuteasca si sa nu-mi mai scrie si asa a si facut pana noaptea la ora 4 cand mi-a dat un mesaj in care ma intreba daca dorm si 100 de pupe.i-am spus ca dormeam si l-am intrebat ce vrea iar el nu mi-a mai raspuns. dupa o ora i-am dat mesaj si l-am intrebat daca si-a propus sa ma enerveze pentru ca ma trezise si nu mai zicea nimic.si tot nu mi-a mai scris nimic.de atunci au trecut 2 zile si el are telefonul inchis.
Ce sa mai inteleg eu din asta? de ce mi-a scris in noaptea aia si apoi si-a inchis telefonul?
Stiu ca e un prost pentru ca a iesit cu alta dupa atat de putin timp, dar totusi ma intriga faptul ca mi-a dat mesaj si are telefonul inchis.nu e genul lui. obisnuia sa imi scrie noaptea, dar niciodata nu avea telefonul inchis.
La ce sa ma astept din partea lui?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Aici nu e vorba ca esti fata/baiat e acelasi chestie nu ne place ca cineva sa-si bata joc de noi, nu trebuie sa generalizam ca barbati/femeile ca nu poti sti cum sunt alti oameni tu find intre 4 pereti inchisi in casa la un pc, ca sunt multi baieti imaturi e o realitate, si pentru mine e o dezamagire ceea ce vad in ziua de azi cu tineri din ziua de azi

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal la varsta voastra nu inteleg de ce trebuie judecat cineva in situatia asta, el e tanar ce ai fi vrut nunta dupa 3 saptamanii? omul nu stie ce vrea cu adevarat e ceva normal la tinerete sa nu sti ce vrei de fapt, daca el deja ta gasit pe una s nu erati intro relatie pentru ca dupa 3 saptamani aia nu-i relatie nu vad ce rau ti-a facut, omul acuma te ignora posibil nu i place abordarile fata in fata si a fugit de tine simplu, ce intensti serioase poti avea dupa 3 saptamani sa fim seriosi asta e lipsa de ratiune sa spui asa ceva, la varsta aia vrem sex si cam atat e ceva perfect normal asta, dupa ipoteza mea o relatie o faci cand ai un loc de munca, stai singur nu cu parinti, ai o masina, esti matur sti ce isi doresti de la viata, astea abia pe la 25 in sus le descoperi nu inainte de 25, e ca daca judeci un copil de ce plange cand e mic, data viitoare numai visa cu ochii deschisi, concluzia e ca e de vina e imaturitatea si e ceva normal

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Ai inteles gresit happy nu visez cu ochii deschisi si nu sper la casnicii dupa 3 saptamani! dar mi se pare nesimtire grosolana sa fi cu una si sa imi dai mie mesaje cu scuze penibile.chiar daca, asa cum ai spus si tu, dupa 3 saptamani nu se poate numi relatie, nu are scuza pentru ce a facut.
Nu suntem jucarii si daca voi baietii aveti chef de joaca, nu va jucati cu noi, ca nu toate suntem la fel, nu toate fetele sunt dispuse sa faca jocurile bietilor.nu asteptam avioane, asteptam doar putin respect.in fine, multumesc pentru raspuns

| sofisis a răspuns (pentru Tinna666):

Ba da, in acceptiunea lui RAY toate femeile sunt niste curve notorii ahtiate dupa bani si frumusete exterioara, incapabile de sentimente sau ganduri profunde. Asta pe scurt asa...
Mai detaliat poti afla de la el.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

De ce minti? femeile sunt mai empatice decat barbati si mereu am spus asta, femeile sunt mai emotionale si mereu am spus ca pentru a intelege o femeie trebuie sa gandesti emotiv nu rational, acuma cu banii cei drept stramoasele noastre au ales masculi alfa care aveau resurce, ce e rau in asta? faza cu partea exterioara am spus mereu ca ambele sexe se selecteaza dupaatractia fizica

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Corect,nu trebuie sa generalizam, sunt constienta ca exista si baiati care stiu ce e respectul si fete are nu stiu.eu nu sunt genul de persoana care sta inchisa in casa la pc, chiar imi place sa ies, sa cunosc oameni noi, sa ma plimb.dar se pare ca oricat am incerca, nu ne putem feri indeajuns de persoanele care ne fac rau

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Selecteaza persoanele din jurul si va fi ok, sunt si baieti cuminti dar poate sunt in freindzone tau, vezi ce ai in freindzone

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Am timp sa tot gasesc persoana potrivita..mai am putin si fac 20, sunt tanara, nu imi fac probleme ca raman singuralaughing
Nu stiu de ce, dar mereu am fost de parere ca atunci cand intre doi prueteni foarte buni intervin altfel de sentimente, cu timpul se strica si prietenie si tot.

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Si eu sunt de acelasi parere ca tine, nu merg prietenile intre fata-baiat, un badboy te va atrage candva poate il vei face sa te iubeasca sau o sa te multumesti cu un beta

| Tinna666 a răspuns (pentru RAY):

Mereu am fost atrasa de baietii rai, niciodata nu mi-au placut mutalaii.intr-un fel mi-o cam caut cu lumanarea, dar cred ca pana la urma ma voi ciocni de acel baiat care o sa ma iubeascahappy

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Macar tu esti sincera, apreciez asta

| RAY a răspuns (pentru Tinna666):

Aici nu e vorba ca esti fata/baiat e acelasi chestie nu ne place ca cineva sa-si bata joc de noi, nu trebuie sa generalizam ca barbati/femeile ca nu poti sti cum sunt alti oameni tu find intre 4 pereti inchisi in casa la un pc, ca sunt multi baieti imaturi e o realitate, si pentru mine e o dezamagire ceea ce vad in ziua de azi cu tineri din ziua de azi

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu te-ai dus peste il in casa sa-l prinzi cu "papusa" in pat? In felul acesta aveai motive sa-i spui ca te desparti de el.

| Tinna666 a răspuns (pentru Emilian65):

Nu imi plac fazele de genul asta, cu intratul peste cineva in casalaughing sunt mai pasnica de felul meu, nu are decat sa ramana cu papusile lui, eu i-am sters numarul si chiar nu imi mai pasahappy

| Emilian65 a răspuns (pentru Tinna666):

Foarte bine ai facut.

| sofisis a răspuns:

Te mai intereseaza de el? Mai are rost sa te astepti la ceva-uri din partea lui? Nu iti e clar ca e pus pe distractie omu?
Nu te amagi...nu te iubeste, nu esti speciala si nici nu se va tara in genunchi pana la tine cu un buchet de trandafiri. E pur si simplu un "player" care a vazut ca nu are sorti de izbanda si isi vede de treaba lui.
O sa te mai caute, dar asta pentru ca asa sunt ei.vor totusi sa lase portita deschisa.
De ce si-a inchis telefonul? Probabil ca era "ocupat". Prinsese un moment liber, ti-a scris, dupa care s-a ocupat.

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

Si inca ceva, esti frumusica foc daca esti tu in poza. E posibil ca pentru el tu sa fii ceva gen..trofeu de cucerit. Sunt barbati care asa fac..li se pune pata si pana nu ajung unde vor ei nu se lasa. Nu te lasa prostita de chestia asta...nu esti cu nimic speciala in ochii unuia de genul, decat pentru moment.winking

Eu sincer nu as mai da vreo atentie gesturilor lui viitoare sau explicatiilor lui. Cel putin o perioada l-as ignora total.
Uite eu de ex am patit sa ma amorezez de un playeras d'asta. Era si mulatru..foarte misto tipul. Ne-am vazut o perioada scurta dupa care a disparut ca magaru-n ceata. Am dat nas in nas vreo 2 luni mai tarziu prin oras. A incercat iar sa se dea la mine. I-am explicat frumos ca ar fi cazul sa nu puna mana pe mine si sa ma lase in pace. Dar nu l-am distantat total. A doua zi m-a sunat sa ne vedem. L-am refuzat. Cateva zile a tot incercat...l-am refuzat. Bine...in cazul meu deja imi pierdusem si eu interesul pentru ca eu nu iert indiferenta fata de persoana mea. Nu ma mai vrei, spune-mi, nu ma trata ca pe o proasta isterica. Stii cat timp m-a cautat? 3 ani. Odata la cateva luni isi aducea aminte de mine si ma suna laughing)

| Tinna666 a răspuns (pentru sofisis):

Da,eu sunt in poza, mersi kiss
Nu e vorba ca ma amagesc, sunt mai mult decat constienta ca in 3 saptamani nici nu se pune problema de iubire.sunt foarte sigura ca o sa ma mai caute,asa sunt toti, nu ma amagesc pentru ca nu ma mai intereseaza, doar ca mi-a dat soc sa zic asa cand am vazut ca ma minte pe fata si si o scuza penibila pe care nu o credeam nici daca nu vedeam ce am vazut.mi s-a mai intamplat sa dau de smecherasi care sa minta, dar toti iso dadeau sufletul numai ca sa ii iert, dar asta...hmm,e ciudat rau laughing plus ca nu am inteles chiar deloc rostul mesajului in toiul noptii, pentru ce sa ma trezeasca daca nu are nimic de spus.
Off, cine sa ii mai inteleagalaughing

| sofisis a răspuns (pentru Tinna666):

Ori era beat pe la vreun party si s-a gandit pe moment la tine iar apoi s-a "distras" ori era cu cineva, a prins un moment, ti-a scris si gata. Oricum ar fi..nu e cazul sa pierzi timp gandindu-te la el. Sincer, eu prefer unu d'asta care nu ascunde faptul ca e asa cum e decat un sarpe de om care vine si se gudura pe langa tine numai ca sa ii iasa jocul. Sunt mai periculosi astia de se dau de ceasul mortii sa ii ierti doar ca sa isi faca o dambla.

O sa ai parte de barbati de toate formele, statuturile, varstele etc. Nu te impotmoli cu toti imbecilii.

| Tinna666 a răspuns (pentru sofisis):

Multumesc pentru raspuns, chiar ma simt mult mai bine acum, ca am vorbit cu cineva si nu mai tin in mine totul si ma consum sa inteleg ceva ce oricum nu merita inteles.o zi frumoasa iti doresc!happy

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Te-ai gandit probabil ca de fapt tu esti "celalata fata"?

| Tinna666 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Da,m-am gandit, dar e cam putin probabil pentru ca noi vorbeam tot timpul, la orice ora, ne vedem oricand voiam eu.ma gandesc ca, daca eram eu "cealalta fata" nu avea atat de mult timp si era mai mereu ocupat, ceea ce s-a intamplat doar in ultimele zile.

| CristinaSNC a răspuns:

Sfatul meu e sa il lasi si sa iti vezi de drum. Cand iubesti pe cineva ai ochii doar pentru acea persona, nu merge cu " papusi prin apartamnete".
Din cat te stiu eu de pe TPU tu esti o fata de nota 10, lasa-l se vede ca nu are intenti prea serioase.

| Tinna666 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Mersi,esti o dragutakiss
Am incetat sa ma consum pentru el...happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru Tinna666):

Asa si trebuie, ce e al tau e pus de-o parte kiss

| Jimtheghost a răspuns:

Well, nu cred ca are intentii foarte serioase cu tine (scuze). Din moment ce merge cu alta iar tie nu iti da nici un semn de viata e clar. Eu zica sa nu il mai iei in seama daca te mai cauta. Cere-i totusi o explicatie dar numai atat.

| Tinna666 a răspuns (pentru Jimtheghost):

Nu ai pentru ce sa iti ceri scuze, imi dau seama ca asta este adevarul.pur si simplu am ramas asa, mirata de felul in care a ales sa se comporte.nu am mai patit asta pana acumlaughing