| MickyChan a întrebat:

va rog foarte mult sa ma ajutati. O sa va povestesc pe scurt. M-a ranit un baiat si dupa aceea ne-am impacat, poveste lunga. Dar m-a folosit. Inainte de bal am vorbit me Messenger ca o sa facem sex si am crezut ca glumeste ca a pus o gramada de emoticoane. Si eram beata moarta. Am facut chestia aia. M-a dus pe plaja si am facut-o. Daca nu eram treaza nu faceam niciodata asa ceva. Si imi pare foarte foarte foarte rau. Am plans in fiecare noapte, si acum plang, as face orice sa dau timpul inapoi si nu se poate. Si mi-am ruinat reputatia in liceul ca s-a laudat la toata lumea. Toata lumea a facut misto de mine dar si de el. Noroc ca am avut niste prietene care mi-au stat alaturi. El era cu una cateva zile si azi s-au despartit ca i-am zis tot adevarul. O prietena i-a zis fetei ca baiatul mi-a zis sa mor si fata m-a intrebat ca nu i-a venit sa creda, i-am spus da. Si si-a pus mana la gura. Nu-i venea sa creada. Si i-a dat papucii, si el a zis ca e numai vina mea si ca i-am distrus relatia cu fata care si-ar fi dat si sufletul. Minciuni. El isi bate joc de toate. Si a spus tuturor ca eu nu am sfarcuri care e o aberatie si ca ii este scarba de mine si alte rahaturi. El voia sa-si dea drumul pe sanii mei dar nu avea si am spus chestia asta prin clasa si toata lumea a ras de el. Dar mai mult de mine. Tot liceul stie ca am facut-o dar nu stie adevarul. Cum fac sa nu mai rada toti de mine? Imi vine sa ma sinucid.O sa-i spun mamei, ca ea ma poate ajuta si o sa imi chem o prietena care stie foarte bine despre ce este vorba. Nu vreau sa vorbesc cu mama singura. Mi-a zis ca mai bine ii zic decat sa afle de la altcineva. Cel mai rau lucru este ca mi-a luat virginitatea si m-a lasat acolo... nici nu m-a ajutat sa urc scarile..eram foarte beata si nu multa lume stie adevarul. Ce sa fac sa imi recastig vechea reputatie inapoi si sa nu mai faca misto de mine?

Răspuns Câştigător
| EvaAnamaria a răspuns:

Bună! În primul rând, îmi pare foarte rău pentru faptul că ai fost nevoită să treci prin asa ceva. Vezi tu, nu toată lumea e capabilă să înțeleagă lucrurile astea și multi ar tinde sa dea vina pe tine pentru ca tu ai băut până nu ai mai știut de tine și așa mai departe. Uite care e chestia. Faptul că ați făcut sex, e un lucru normal, ce nu e normal, e faptul că el a început să împrăștie ce a fost intre voi la toată lumea ca sa îti facă rău. Știi tu cum e, reputația unei femei este cel mai des stricată de un bărbat de nimic. Tocmai asa îl pot cataloga pe individul respectiv. Vorbește cu mama ta, sunt sigură că o să te înțeleagă, încearcă să treci peste lucrul ăsta, peste toate răutățile celor din jur și tine capul sus. Nimeni nu merită suferința și lacrimile tale și crede-mă că va veni momentul în care va suferi și el. Tu nu trebuie sa te gândești la sinucidere, e complet greșit. Ești mult prea tânără încât să dai satisfacția unui idiot făcându-ţi rău singură. Tu arată-le tuturor ca nu te afectează și treci peste pentru că nu are rost să stagnezi tot la seara aia. A fost doar o seară nefericită, până la urmă se vor uita lucrurile astea, fi sigură că nu vor dura la nesfârșit. Te pup și sper ca mesajul meu sa îți fie de folos. happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

E cred ca tu inca nu stii care-i cel mai rau lucru posibil, ca de ati facut-o fara prezervativ, sau ca s-ar putea sa fii si insarcinata?!
Cat despre reputatie, odata pierduta, nu ti-o mai poti recastiga niciodata, indiferent ce ai face!
Daca te-ai dus chitita sa te imbeti si sa ai sex, acum taci si suporta consecintele faptelor tale.
Nu-i vina baiatului, ca tu ai consimtit cand erai treaza si nebauta!

| T0T a răspuns:

Pe tine nu te deranjează așa mult că te-ai distrat și te-ai satisfăcut, pe tine mai mult te deranjează de ceea ce cred alții. Eu cred că ar trebui ca data viitoare să îți gândești mai bine acțiunile și ți-aș recomanda să nu te preocupe așa mult asta, doar fii tu în continuare iar cine te va înțelege și îți va fi aproape acela este și cel care îți merită atenția, restul nu contează.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru T0T):

Nu pot sa schimb nici un cuvant din tot ce ai spus parca am gandit la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai imbatat manga si apoi ti-ai tras-o cu un cretin, ce reputatie vrei sa "recastigi"? Asta e adevarul, tu ai facut toate astea, nu e ca si cum lumea te-ar vorbi pe la spate spunand minciuni. Reputatia ti-o recuperezi atunci cand lumea minte in legatura cu ceva legat de tine. Daca te imbeti si apoi ti-o tragi cu un dobitotc, nu ai ce reputatie sa recastigi, pentru ca tu esti cea care a facut treburile despre care se vorbeste...

Prostia se plateste, singurul lucru care ti-a ramas de facut e sa-ti asumi urmarile faptelor tale. Oricum, nu e un capat de tara, viata merge mai departe. N-a fost cel mai elegant mod in care sa-ti pierzi virginitatea dar sa fim seriosi, nu e ca si cum ar fi fost vreo comoara. Ai grija ce faci in viitor si nu deveni ceea ce restul cred ca esti. Baietii iti vor da tarcoale mai des acum, pentru ca te vor privi ca pe o fata usoara, fii inteligenta si nu ceda avansurilor lor, daca nu vrei sa-ti castigi o reputatie de panarama. Strange din dinti si mergi mai departe.

| raresbarbier a răspuns:

Eu zic sa le se spui tot adevarul si iti recomand sa mergi la un specialist ca sa te ajute sa treci peste trauma.