| IullyyAnaaTeUBESTE a întrebat:

Hei. Am sanii foarte mari la varsta de 13 ani. adica nu ma simt bine cu ei. mereu baietii ma ating si altele. sunt foarte slaba. nici nu stiu cum se poate asa ceva rolling on the floor. sa ai sani mari si sa fii slava. si vreau sa va intreb. Nu mi plac sanii mei. vroiam unii micuti si frumosi. Care sunt avantajele si dezanvantajele sa ai sanii mari de la varsta asta. sad crying

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt avantaje si dezavantaje, avantajele "bat la ochii", nu are rost sa le pomenesc, dezavantajele ar fi ca ei pot sa-ti deformeze coloana datorita greutatii lor, trebuie sa porti un sutien corespunzator, iar in cand ai SPM sunt de obicei mai durerosi decat la altele.

| Purec a răspuns:

Avantaje: cand o sa ai un copil, o sa aiba sigur mult lapte rolling on the floor
dezavantaje: se dau toti cretinii la tine, nu vei putea nicidoata sa atragi un baiat cu alta intentie decat sexul, atragi pedofilii, si daca chair sunt extrem de mari..arati si urat cu ei asa.din punctul meu de vedere cel putin.

Nasol de tine, nici nu cred ca ai cum sa ii micsorezilaughing la 30 de ani o sa atarne pana la genunchi laughing maritate repede ca nu te mai ia nimeni apoi laughing

Ps: glumeam... nu trebuie sa fii asa de complexata de acest lucru.Fiecare fata se dezvolta intr-un fel diferit.Cel mai probabil daca sunt de acum asa de mari..nu vor mai creste prea mult. important e sa te simti bine in pielea ta si sa nu lasi pe nimeni sa te atinga. Impune respect si fa tot posibilul sa te simti bine. Sunt sigur ca esti foarte frumoasa iar cu timpul vei devenii si mai frumoasa in ciuda sanilor prea mari happy

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns:

Sper ca e o gluma. Ar trebui sa fi mandra laughing.
Adica wtf, tu nu le vezi pe astea de la TV care sunt pline de silicon ca nah, sunt dezamagite din vina mamei naturii ca nu a fost darnica, cu ele? Si tu te plangi ca ai sani laughing.
Avantaje? daca stii cum sa-i scoti in evidenta fara sa fi cu ei pe afara, atragi cateva privire interesante.
Dezavantaje? Nu.
Nu-ti mai face atatea griji in privinta aspectului fizic :*, take care.

| TreiSurori a răspuns:

Nu ii mai lasa sa te atingahee hee

| BLeur a răspuns:

Ar trebuii să fii mândră ca la vârsta de 13 ani ai sânii mari.iar în legătură cu băieţii, eu zic să nu îi mai laşi să te atingă sau chestii de genul ăsta.

Dacă mai ai nevoie de ceva..id-ul meu este : bmwpower1923

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru BLeur):

Vrei să încerci tu?

| BLeur a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Ce să încerc eu? Eu nu fac la şcoală sau afară aşa ceva, pentru că ştiu că fetele nu prea suportă şi decât să l-e enervez, mai bine stau în banca mea.

| Onio a răspuns:

In primul rand nu baga in seama ce au comenatat majoritatea "substantivelor in pantaloni" de aici. In al doilea rand, esti o domnisoara tanara (13 ani), corpul la fetele de varsta asta inca se mai dezvolta, fiecare corp difera unul de celalalt. Corpul se poate dezvolta in mai multe tipuri: se poate dezvolta uniform (sistemul osos si muscular se dezvolta simultan), sau pe segmente (unele se dezvolta mai repede decat celelalte parti). Ideea este in felul urmator: sa nu iti fie rusine de trupul tau deoarece o fata cu un trup subtire si sanii mari este ceva placut pentru ochii unui baiat. In ceea ce ii priveste pe colegii tai este normal, joaca hormonii in ei, dar aici intervii tu si trebuie sa iei atitudine si le spui clar ca sunt puerili si ca la varsta lor sa le stea capul la invatatura si sa nu mai te atinga fara acordul tau. In cazul in care continua vorbesti cu parintii tai, sau diriginta clasei sau chiar cu directorul scolii sa ia atitutine.

| Ţăpeşu a răspuns:

Gândeşte-te că o să se uite mulţi băieţi la tine şi o să-şi imagineze cum arăţi goală... Apropo, pot să ating?

| Gheorge1833424 a răspuns:

Poti scapa de ei daca ti-i spargi cu un ac laughing

| kissyou20lukas a răspuns:

Din cauza mancarurilor. Daca mananci de la fast food des e clar! A dat si la stiri si ziceau ca pe langa euri care nu's sanatoase deloc mai contine si hormoni feminini si ca sunt si baieti grasuti sau grasi care au tatulici laughing De parca nu iti place sa te atinga happy Sunt mari dar chestia e sa nu fie lasate sa fie ridicate si nu exagerat de mari (nu ca pepenii laughing ), adica nu mai mari ca ale unei femei de 30 de ani! Oricum sa nu te simti complexata din cauza asta sunt multi baieti carora le plac sanii mari tongue

| honeycat a răspuns:

Nu te speria, la vârsta ta vorbeşte pubertatea, dacă te incomodează purtarea băieţilor, nu e un dezavantaj, căci oricând tu poţi pune capăt purtării lor.

| h3royn a răspuns:

Da-mi id tau sa-ti dau detalii