| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu. iar acum mi-a spus ca singura conditie sa ne impacam este ca eu sa ma mut cu el. si sa facem cununie. logodna ceva. iar eu i-am spus ca sunt de acord, pentru ca renunt la tot pentru el. Dar oare e bine ce fac? daca doar ma pune la incercare sa vada ce zic eu? sau vrea sa se razbune sau nu stiu. straight face Am nevoie de sfaturi.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gandeste-te serios la urmatorul tau pas.
Logodna si casatoria nu sunt o gluma.
El ar putea dori orice,important este ce-ti doresti tu.
Cat il iubesti? Te-ai uitat vreodata la el sa te intrebi daca in momentele grele il vei putea intelege,cand va fi suparat,obosit,nervos? El te va intelege pe tine?
Din ce motiv ati ajuns sa va despartiti? Ce faceati daca erati casatoriti?
Nu puteti sa va jucati,multi s-au casatorit dintr-un entuziasm gresit inteles,au descoperit mult prea tarziu "nepotrivirea de caracter" si au inregistrat un divort la activ,poate si un copil sau doi!
Departe de mine gandul sa te speriu sau sa te descurajez.Dar,analizeaza cu grija sufletul si dorintele tale,ca si intentiile lui.
Intr-un fel,e o propunere buna sa va mutati impreuna,ati putea incerca sa vedeti cum reusiti in tandem.Dar numai daca lucrul asta nu ti se pare o constrangere sau o limitare a felului tau de a fi!
Daca ati putea fi mai bine si mai fericiti,da, renunta la tot, dar nu si la tine!
Si iubiti-va!

5 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Scumpo.TU esti sigura ca vrei sa te muti cu el? este ceea ce iti doresti? Daca esti sigura ca el este Jumatatea ta? Vorbeste serios despre aceste planuri impreuna sau sa zic conditie. Daca intr'adevar este asa cum isi doreste.Va doresc sa fiti fericiti si sa va intelegetzi bine:*.Fa ce crezi ca e mai bine pentru tine si ascultatzi inima.Numai bine, te'am pupat:*

| doarEu001 a răspuns:

Acum depinde din ce motiv v-ati certat si felul in care el se purta cu tine in timpul in care erati impreuna. daca ti-a dovedit atunci ca te iubeste cu adevarat e posibil sa aiba intentii serioase cu tine. dar daca v-ati despartit in conditii nu foarte amiabile eu zic sa fi un pic sceptica.numai tu sti cum a fost relatia voastra si cata incredere meriata sa ai in el.tu in cunosti si daca e capabil sa te minta in leg cu o chestie atat de serioasa atunci ai grija.gandeste-te bine inainte de a lua o decizie.baftahappy

| neverletmego a răspuns:

Nu mi se pare normal sa faci ceva daca nu esti sigura ca vrei asta. Vorbeste cu el, daca te iubeste cu adevarat o sa ajungeti la o intelegere.

| Bruneta21dulce a răspuns:

Depinde.poate ii este frica sa nu te piarda si ca sa fie sigur ca nu te vei despartii de el din nou, iti cere sa va logoditi

| BAK a răspuns:

Nu prea mi se pare un gest frumos din partea lui sa te "santajeze" astfel.Una este sa iti propuna sa va mutati impreuna si alta este sa iti dea un ultimatum, numai ca sa va impacati. Daca el a ajuns sa iti spuna asta, gandeste-te cum va fi restul vietii tale cu el.Atunci cand o sa aveti discutii contradictorii o sa iti spuna sa faci nu stiu ce numai ca sa te ierte? Gndeste-te bine,decizia este a ta, iar eu consider ca un raspuns pe site nu te va ajuta. Discuta cu prietenele tale cele mai bune, mama ta si cine crezi ca iti este mai apropiat si te intelege.Ai grija.