| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat".

tu crezi ca e moral sa iti bati joc de un om doar pentru ca tu vrei sex? poate fata aia a crezut porcarile acelui gunoi uman, porc in calduri, vierme ce este si a pus suflet in asta si acum sufera mai ales cand te gandesti ca viermele ala tea considerat mereu un wc public in care sa iti faca nevoile

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Ba da, numărul prostituatelor a crescut și asta poți foarte simplu sa compari numărul de anunțuri de genul de acum cu nr. de anunțuri de acum 5 sau 10 ani. Nu au scăzut preturile din alte cauze cum ar fi: creșterea tuturor preturilor și mai ales creșterea cererii. Tot mai mulți băieți singuri și nu numai apelează la astfel de "servicii". Ipotetic vorbind, dacă numărul de prostituate și de consumatori de prostituție tot creste exponențial unde se va ajunge? Toate fetele vor trăi din asta și toți băieții vor plăti pentru sex? Este o societate utopica, care nu poate funcționa. Undeva trebuie sa se oprească curentul actual.
Iar legat de infracțiuni, vezi ca te înșeli, nu toate infracțiunile implica violenta. Dau ca exemplu aici traficul de țigări. Mergi în Republica Moldova, cumperi 5 cartușe de țigări, încerci sa treci vama și ești arestat pentru contrabandă, deși tu ai cumpărat cu bani cinstiți și ai bonul pe produs. Legile sunt asa cum le fac aleșii noștri și difera de la an la an. Pana nu demult exista în codul penal infracțiunea de "adulter" care s-a scos, dar prostituția rămâne infracțiune în România.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Placerea nu are neaparat legatura cu sentimentele, cand te masturbezi ai sentimente? O freci pur si simplu undeva, fie in mana ta fie intr-o jucarie sexuala, fetele la fel, asa ca si cu una e tot aia, ti-o freci fie in mana ei, picioarele ei, vaginul ei, rezultatul e tot ala, iar fetele tot asa, sunt frecate unde sunt frecate si au si ele placere, deci aia este. Asa cum exista si sentimente fara sex.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai inteles ce am scris man, bataia de joc omule

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Lasa ma ce a fost, ideea este ca acum nu mai este chiar asa, societatea s-a schimbat, din contra femeia poate a se duce la altul pe care-l considera mai tare tocmai pentru copii si mai okey, daca simte ca altul e peste actualul, mare e posibilitatea sa dea un sex sa verifice cum este daca-l simte mai okey, asta e trist. Ca si barbatul, daca vede una mai atragatoare, poate testa acolo.

Am citit, nu are nici o treaba womb acela, nu cred orice se spune, ce sa poarte? A avut placere aia este. Daca te-ai protejat nici sperma nu ai pus in ea. A avut loc un frecau de centrii nervosi ai vaginului si a avut placere, exact cum are si cand isi baga un penis f bine construit care seamana 99 % cu unul real si ca forma dar si ca functionalitati, temperatura, duritate, etc, e fiziologie. Sau exact cum se stimuleaza ea cu mana pe clitoris, sau eu ca barbat ii fac asta, se stimuleaza aceiasi centri nervosi.
In societatea actuala nu merge ca doar barbatul sa nu fie monogam, trebuie automat sa existe si femei asa ca sa aiba ei ce sexa pe langa nevasta sau gagica, ca si ele o fac paralel cu gagicu sau sotul de acasa. Cererea si oferta. Ca nu e okey, este altceva, si ca eu sunt contra la asta. Eu sunt pentru monogamie.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Nu e deloc normal, ai dreptate dar eu consideram ca oricum ii ofera si ei placere, nu doar el se simte bine. In mod normal trebuie sa spuna de la inceput ce vrea, dar asa, doar putine ar face sex, nu e porc in calduri, asta ii e natura, simte excitatie de la testosteron, nu e el de vina pana la urma, dar exista si maini, este corect.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Poftim,daca iti bati joc de un om asta e scuza josnica ca ai oferit placere, daca sta cu tine una cu tine si tu o iubesti iar ea te considera un nimic, o sa spui la fel, nu totul se rezuma la sex, trezitiva la realitate maimute in calduri, faceti un dus rece

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Aia cu tigarile da ai dreptate, nu ma refer la alea, ma refer la alea de fac rau. Nu se va ajunge nicaieri rau, ca mereu or sa fie multi barbati si femei care vor face relatie, niciodata prostitutia nu a iesit de sub control. Doar cei singuri se duc, iar astia nu sunt asa de multi chiar daca a mai urcat nr in ultimul timp, majoritatea au relatii si nu au bani de dus toata ziua buna ziua la sexane platite. Ideea e sa scada preturile, aici e aici, ca poate unii vor doar sex fara alte complicatii, si asta mereu, dar astia sunt mai putini. Si daca unele fete traiesc din asta ce? Ca nici astea comparativ cu nr total de femei, nu-s multe. E si asta o meserie, aia este. Aia care ma placuse si nu am placut-o eu, se cam prostitua, dar pe mine nu m-ar fi deranjat, o luam de gagica daca ma atragea, nu am probleme de genul asta, ba mai bine ca avea si banii ei, nu aveam eu treaba. Daca orele alea le statea la munca si dupa aia cu mine era ok, atat ma interesa.
Prostitutia e contraventie si nu infractiune, se pedepseste cu amenda doar, nu cu inchisoare. Daca in occident e legalizata, si la noi era in anii 30, e cazul si acum sa fie, ca oricum se practica.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Aaa, pai aia da am zis si eu ca nu e ok sa minta si sa duca in eroare, ca aia e bataia de joc, eu am zis de ce mint ei, nu ca e ok asa.

| Mosotti explică (pentru RAY):

Da. dar daca de la inceput sunt ambii de acord cu asta, e ok, insa ai sa vezi multe cazuri cand femeia isi incalca cuvantul, ca uite de asta nu am mai zis. Deci cad de comun acord ambii sa faca sex simplu si dupa aia se trezeste ea ca vrea altceva, asta nu e corect.

| sofisis a răspuns (pentru Mosotti):

Asta esti tu. Si eu si inca o mana de oameni. Restul in schimb... judeca si condamna cu o usurinta iesita din comun. Si nu numai barbatii. Si femeile fac asta. Noi intre noi ne catalogam a fi panarame si femei usoare.
Numai aici de cate ori am auzit replica asta cu "din cu*va nu faci gospofina" ...adica daca iti place sexul si cat esti tanar si fara obligatii faci sex cu cine iti place, asta inseamna ca nu esti capabil sa ai o relatie si sa fii fidel, pentru ca nu-i asa, daca iti place sexul inseamna ca daca iti face unul/a cu degetu sa vii, tu te duci indiferent ce si cum.
Mnah, eu nu pricep gandirea asta si nu vad de ce femeile trebuie sa isi ascunda sau reprime dorintele si libertatea dar asta e...asa stau lucrurile si nu prea avem ce sa facem.
Continuam asa...voi ne mintiti, noi ne facem ca va credem, ne suparam, declaram razboi sexului opus si o luam de la capat.

| Jus7t a răspuns:

Când el a ajuns să facă cu ea sex manipulând-o și spunând că o iubește și că vrea ceva serios cu ea atunci putem spune că a folosit-o.
Când au fost sinceri unul cu altul și au avut o relație de o anumită durată iar apoi s-au despărțit din cauză că pur și simplu nu a mai mers, nu s-au folosit unul de altul.

Nu strică placerea dacă amândoi vor doar asta.
Vecina ta și altele ca ea preferă să se masturbeze pentru că societatea le pune eticheta de "curve" dacă se distrează cu unul sau cu altul, iar dacă vorba circulă oamenii încep să le vadă așa.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Pai asa ca mine si ca tine trebuie sa fie toti. Am zis de ce femeile se fac panarame, dar nu e ok asta. Si daca place cuiva sexul e f okey, nu inseamna ca daca place sexul nu poate sa-si faca treaba in casa. Dar eu nu pricep de ce femeia tine cont de prostia barbatilor? De ce isi reprima? Sa stea cu cine nu o condamna, nu sa se ascunda de cei ce nu o accepta. Trebuie cineva sa inceapa schimbarea. Asa ar trebui sa zic si eu ca din afemeiat nu faci barbat de casa, ca e tot aia.

Femeile ar trebui sa nu le mai int de ce zic barbatii, ei atunci vazand ca nu mai conteaza, nu ar mai zice, si s-ar rupe cercul, dar si ele raspund la asta ca si cum le int prea mult parerea lor. Adica gen "nene iti convine bine, nu, du-te tare tata..hai pa, eu asa sunt si gata".

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Pai da, daca amandoi consimt sex simplu e okey.
Vecina mea se masturbeaza pentru ca de fapt NU gaseste unu sa o atraga foarte tare, cand a atras-o a facut, o doare in pix de ce zic altii, o duce mintea sa nu ii pese de ceilalti, a stat si cu un arab 7-8 luni, a plecat, a mai avut pe unu si zicea ea "arata asa bine ca imi era rusine mie sa ma dezbrac in fata lui", dar ala a inceput cu comportament nasol si l-a lasat, stiu eu ca am auzit la usa, devenise posesiv, al dracu, nu mintea ea cum banuiam.

Ca si mine, vrea sa ii placa acela, nu face compromisuri ca altele si nu se grabeste neaparat sa-si f norocul cu copii, maritat si alte alea cu orice fraier, decat daca e unu care chiar merita si fizic si restul. are 31 de ani arata binisor, daca ne placeam reciproc ce bine era.
Chiar o incurajam, daca ai unu misto fa ma, nu rata, cu lumanarele, un vinisor, o aia, o ailalta. Sigur ca spera si ea la ceva serios dar pana acu nu a mers. Si sunt convins ca tot cu scopul asta a si facut, dar aia e.
Ma mai luase pe mine 1-2 pe net "esti poponar ma daca vroiai sa fi homo ca de fapt esti", si eu am zis "si daca as fi care e treaba?", asa se face, nu "aaaoleu sa nu se afle ca ma fac astia curlangiu". Ca eu am zis deschis public cand era subiectu ca mi-ar fi placut sa fiu bi sau pe invers, si pe Facebook, si aici si pe alt forum.
Deci cine ma accepta asa cu gandirea asta bine, cine nu sa se arunce in aer. Asa trebuie sa faca toti.

Chiar si prietenu meu fiind la mine zice "am impresia ca iti place sa o iei pe la spate", si eu am zis "si? Ce daca? Daca mi-ar place e f okey, care e problema?". Si l-am spart.

| Jus7t a răspuns (pentru Mosotti):

E nasol cu ăștia geloși și posesivi, adică e normal până într-o anumită măsură dar e aiurea când începe să o sufoce cu asta și să se lase controlat de astea.
Cei care exagerează cu așa ceva nu au ce căuta în relații, ăia trebuie internați și tratați pe la un spital de boli psihice.

Oricum ești se găsește cineva să zică ceva de tine.
Dar în general nu e benefic să îți pui mintea cu un prost, nu cred că poți să îl scoți din ale lui.
O dai din subiect în subiect fără să ajungi la o concluzie, iese prostia din el și începe să aibă ciudă pe tine că ce zici tu atacă credințele lui de o viață, iar să schimbi ce a crezut o persoană o viață întreagă...e greu tare.
Dacă nu are capacitatea degeaba, ca un PC cu ram de 1GB...nu poți băga un program care necesită 10GB, pur și simplu nu merge.
Trebuie sa alegi cu grijă ce spui și cui spui.
Uneori se poate schimba ceva la el, alteori nu, vezi în ce direcție se duce discuția, cu cine se poate și cu cine nu.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde scoți toate ideile astea? De unde ști tu cum sunt și ce gândesc femeile? De unde ști tu ca instinctele lor nu sunt la fel ca ale voastre? De ce nu ar fi? Pur și simplu se schimba mentalitatea, societatea antica a vrut ca femeia sa fie monograma, nu biologicul. Atâta timp cât muncește, se întreține singura, e independenta, de unde vii tu cu ideile astea învechite? Pe ce te bazezi, cine ești tu sa pui femeia pe un loc inferior bărbatului? De ce el poate sa facă sex iar ea e curva dacă face? Este doar o discriminare subiectiva a ta, e doar părerea ta despre cum vezi tu lumea și femeia, las o balta cu detaliile alea despre psihic și fizic căci te înșeli, informațiile tale nu sunt adaptate la viata din ziua de azi, și nu pot fii general valabile pentru toată lumea

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Asta cu ușa și cheia e fumata rău. Comparația e fără logica. Doar fiindcă o cheie întra într o ușă nu înseamnă că automat poți face comparația asta.margand pe ideea ta o femeie urata și rea e valoroasa dacă nu întra nici o cheie în ea? Alta dacă e superba și mai e și deșteaptă e mai puțin valoroasa ca din sutele de chei a acceptat totuși câteva?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Of, copii, copii, nu mai faceți confuzii de dragul unei ideologii feministe absurde doar pentru a face parte din curentul actual.
Vagin nu este egal cu penis, testiculele nu sunt egale cu ovarele, sânii nu sunt egali cu pectoralii, testosteronul nu este egal cu estrogenul. Suntem complementar dar nu suntem egali de la natura.
Întreabă-te singura: dacă suntem egali, de ce exista competiții sportive pentru bărbați și separat pentru femei? De ce inclusiv la șah sau go nu exista competiții mixte? De ce muncile grele ca mineritul, marinaritul, construcțiile, etc. sunt făcute preponderent de bărbați? De ce 99% dintre inventatori au fost bărbații? În afara de Marie Courie îți mai vine vreun nume de inventator celebra?
De ce pentru simplul fapt ca îți pui astfel de întrebări ești etichetat de societate ca și misogin?
Si ca să îți răspund la întrebare, este greu sa compari o calitate cu alta, de ce compari tu o virgina urata cu o parașuta frumoasa? Este ca și cum ai face tu comparația dintre un obez înalt și un pitic de greutate medie. Dintre 2 fete la fel de urate, orișicine băiat normal ar alege-o pe cea virgina, iar dintre doua fete la fel de frumoase, tot cea virgina este superioara.
Iar chestia cu cheia și ușa este intr-adevar veche, a fost scrisa chiar de Buddha și este la fel de valabila acum ca și atunci, doar ca societatea s-a schimbat între timp.

| Mosotti explică (pentru Jus7t):

Pai da, cand oamenii devin gelosi prea tare nu e ok, trebuie tratati.

Poti sa iti schimbi credintele de o viata daca dupa o viata realizezi ca acele credinte s-au format pe chestii eronate, cand vezi ca au fost eronate iti schimbi chestia, nu conteaza cat de mult ai stat in eroare, te bucuri ca ai vazut adevarul. Unii au iesit din prostie, altii nu, eu le pun argumentele pe masa pana pricep, nici eu nu ma las, la unii nu a mers, asta e.
Pai asa merge si psihoterapia de fapt, pe asta se bazeaza, pe constientizare si lucrat la asta. Auzi des "nu mi-am dat seama ca nu fac bine! Dar acum vreau sa fac cum trebuie". Ptr ca in momentul in care pilonul care sustine credinta ta afli ca e fals, nu ca afli, sa te convingi tu de asta, pica orice baza pe care ai avea acea credinta si pica instant credinta, ca o cladire cand ii tai pilonii, nu e problema, totul e sa afli ca pilonii sunt eronati. Nu cont ca a stat in picioare 50 ani.

Da, dar eu cu zisul de tine am zis ca de ce femeile se ascund? De ce le pasa de ce zice lumea? Ca la asta ma refer. Ce le intereseaza ca unu sau altul le-ar face curve daca se culca cu unul mai simplu fara relatie mai serioasa, asta nu pricep.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

101 % corect, bravo Emma. Ptr ca si barbatii nu trebuiau sa fie poligami la o adica, fiecare barbat cu femeia lui era, si era f ok, nu trebuia unu sa se duca la sapte ca asa i se scula lui, deci tot pica treaba lui Morbid oricum ai da-o. Fiecare are aceleasi drepturi, clar! Daca unu face ceva si e ok, si celalalt are voie sa faca acelasi lucru si tot ok sa fie. Ii rusinez si pe FB de nu se vede pe fazele astea pe la Vuplescu pe acolo.
Daca is 10 barbati si 10 femei, stau cate unu cu unu si tot mono sa fim, si nu mai sunt probleme, deci nu e deloc necesar ca el sa fie poli si ea nu. Sau daca e sa fie poli, sa fie tot poli la o adica.
Si pana la urma daca ele nu ar face, ei cu cine ar mai face-o?

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

E, stie f bine, dar asa ii convine sa zica ca barbatu are voie tot, femeia nu. Din contra! Faptul ca intr-o usa se doresc multe chei, e clar ca usa aia are valoare, altfel cine dracu se mai baga in ea?
Daca o femeie o vor 10 barbati e mult mai de valoare decat una dorita de doar unul, asta ca idee, deci e invers.
Ca si la barbat, daca un barbat e dorit de 10 femei si nu de una, e clar ca e mai valoros, deci e acelasi lucru.
Ca daca nu esti atragator sau atragatoare deloc iti zic eu ca nimeni nu vrea sa faca sex cu tine, nici asta, nu are nici o treaba cu relatia serioasa, daca se doreste, e clar ca ai valoare, fi barbat fie femeie. Si pe undeve e ok, barbatul vrea sex, ele vor, el se satisface, ea la fel, deci merge mecanismul.
Ce zice el nu face decat sa duca la dezechilibru, femeia sa nu mai faca ce simte, barbatu sa nu prea mai aiba ce f asa usor desi doreste.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Ce zice buda ala sa fie sanatos, tot o manipulare sociala era pana la urma. Normal ca nu e acelasi lucru penisul cu vulva, dar nu conteaza, si penisu si vulva au aceleasi drepturi, nu conteaza ca-s diferite, penisu vrea orgasm cu vulva, vulva cu penisul, unde e problema? Ca niste buda si alti smecheri au vrut sa sustina barbatismul cumva, este altceva, si lumea a preluat fara a gandi, ca dovada ca multi considera ca e normal ca barbatul sa aiba mai multe drepturi, dar nici nu se gandesc ca e anapoda chestia asta, insa daca buda, budu, bubu a zis, asa e domne.
Si daca-s categorii diferite au aceleasi drepturi.
NU ne referim la capacitatile fiecarei categorii, acolo este altceva, nu are treaba cu subiectul.

Aia virgina are mai putina experienta, prefer sa aiba totusi ceva cand o iau, ce treaba am eu ca e sau nu virgina, cont sa ma inteleg f bine cu ea, sa ne atragem, respectam si aia e. Doar nu sa puna dop in vulva pana da de mine la 25 ani, ar fi culmea. E ca si cum eu nu as face sex cu nici una pana la 25 ani ca sa ma ia una virgin, e absurd. Adica cum incep astia sexu la 13-14 ani, daca nu ma nimeresc primul gagici al ei, sa nu mai iau acum la 19 ani ca nu e virgina? Nu are nici o importanta. Restul conteaza, si evident cand e cu mine sa fie doar cu mine, asta clar, si eu la fel cu ea doar.

Si hai sa vedem gandirea voastra nu a lu` buda ala, de ce o femeie care face sex simplu mai usor si mai schimba partenerii pana sa faca o relatie serioasa, e nevaloroasa?! Hai sa va vad. Argumente concrete vreau, nu ca asa e si gata.
A nu se confunda cand e intr-o relatie, atunci da, nu mai are valoare daca face cu mai multi, dar asa e si la barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Si de ce societatea antica? Ar avea conceptii gresite ca iti fura libertatea? Societatea antica e radacina masculinitatii. Da sunt niste beneficii, ca in ziua de azi femeia nu mai e sclava barbatului, dar cum sunt si niste efecte bune trebuie sa fie si niste efecte mai putin bune.Nu e pe un loc inferior, opus da, barbatii cu cat se pizdifica in ziua de azi cu atat femeile se masculinizeaza e un efect de polarizare.

| sofisis a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Just FYI:
Chestii inventate de femei:
Scara de incendiu
Pluta de salvare
Prima casă încălzită cu energie solară
Seringa
Frigiderul electric
Primul algoritm pentru un computer
Maşina de spălat vase
Tehnologia de comunicare wireless
Încălzirea centrală
Kevlarul
Berea

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Uni oameni chiar își merita soarta... Dați, voi dați dreptate femeilor chiar și atunci cand nu au, lăudați-le chiar și atunci când nu merita, zeificati vaginul și subevaluati penisul, dar apoi nu va plângeți de milă!
Nu va plângeți de milă atunci când căutați o relație serioasa și găsiți numai parașute răsfățate care își bat joc de voi.
Nu va plângeți de mila când plătiți cu 2 sau 3 zile de muncă grea, pentru 20 sau 30 de minute cu o prostituată.
V-ați făcut-o cu mana voastră, dragi bărbați îndoctrinați cu ideologii feministe.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru sofisis):

Și cât reprezintă procentual invențiile de mai sus, comparativ cu invențiile bărbaților?
Info: frigiderul electric nu are un singur inventator, ci au fost mai mulți. Numele lor sunt: Oliver Evans, Michael Faraday, Jacob Perkins și John Gorrie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu nu am zis ca sunt egali. Am zis doar ca au aceleași instincte și femeile se simt atrase de bărbați, și femeile au hormoni, și femeile au aceleași nevoi pana la urma. De ce sa ne mințim singure și sa ne reprimam dorintele... De ce sa ne fie jenă dacă ne atrage un bărbat, asta e natura... În fine, sunt de acord cu feminitatea și masculinitatea, sa rămână la fel dar nu sunt de acord cu judecarea femeilor. Virginitatea e ok pana la anumita vârsta, după devine o problema pentru majoritatea, nimeni mi vrea sa stea virgina pana la 30 de ani. Și pentru cine e valoroasa pentru tine? De ce ar fi? Ca nu a avut norocul sa întâlnească pe cineva mai devreme, ca nu s-a distrat și ea cu un bărbat, ca nu a putut fii iubita? Care e valoarea in afara de faptul ca acea femeie are anumite frustrări. Și nu înțeleg de ce pui semnul de valoare pe criteriul virginității. Pana la urma asta era pe vremea bunicii, de ce nu pui valoare pe criteriul intelelingentii, educației, culturii, caracterul pe care le are o fata/femeie

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Bine si astea sunt tampite rau la capatana, daca spui unei fete ca vrei sex, spune ca esti porc asa ca o minti ca vrei nunta, nu vezi ca toate fetiscanele de pe aici vor nunta de la 15 ani, romancele asa sfante se dau dar sunt cu vibratorul in vagin pe videochat, ce sa fci, i spui la una hai sa ne f ca iti dau 50 de euro te refuza apoi i vezi anuntul pe publi24

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa se egalizeze, sa nu mai exista dezechilirnu intre femei si barbati. Nici ei nici ele sa nu fie mai presus ca celalalt. Aia cu antichitatea am zis ca-s conceptii bine gandite cu scop pro barbat ca ei dominau ca erau mai puternici, deci nu trebuie sa persistam in nedreptatea aia, deci nu avem treaba. Pana la urma este un experiment interesant asta cu inversare de roluri, mai iesim din monotonie, desi nici asta nu ar okey ca tot dezechilibru se numeste.

Dar ca sa arat ca-s corect si ca nu tin cu nici o parte, nici corect nu e ca barbatu sa fie prostul femeii, el sa faca de toate, ei sa poate tot si ele ce sa faca? Si cu asta am fost total contra, de aia tin la egalitate. Dar cand pica avionu si barbatu si femeie se duce dracu in mod egal, de fapt mare diferenta nu este intre ei, doar fizicul si tenta catre tehnica, asa ca pe nici un drept nu e normal sa cerem unui om sa fie asa, asea, pe dincolo, dar cealalta parte NU! Tu daca nu esti in stare sa ai 5000 Euro lunar, cu ce drepti imi ceri mie? Fa tu in primul rand!
Asa le-am dat peste nas la multe dar si la una a lui prietenu meu, zice ea "nu are ambitii", si eu zic "Dar tu ce pana mea ai?", si s-a blocat. "Nu prea e in stare de mare lucru", eu "si tu esti in stare de mare lucru, mucles ca o dai in balti". Si multe din astea.

Poate inversarea rolurilor vine din chestia asta, si pana la urma ar fi bine totusi.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Tocmai am scris in mesajul precedent despre ce ai zis acum si ai mare dreptate! Si pentru asta am pledat pe unde a fost cazul, pledez pentru egalitate, atat, nici o parte nu trebuie sa fie favorizata.
Si ca sa explic egalitatea intre sexe la sex:

1 - Penisul se excita si are orgasm prin frecarea centrilor nervosi de pe capul penisului, nu conteaza de ce se freaca pana la urma, daca e ceva ce simuleaza vulva, atingerea aia stimuleaza.
2 - Vulva se excita la fel, prin frecerea in ea a ceva care stimuleaza centrii nervosi de acolo. De aia are orgasm si cu vibrator si cu orice simuleaza un penis cat mai natural. De aia uneori marimea penisului e necorespunzatoare (dar nu se spune pe tot netu), ca nu atinge toti centrii nervosi din vulva si deci femeia aia nu are placere la maxim.
Ca si stimularea clitorisului, ca e tot aia.
Ca daca nu stii cine e in camera si e lumin stinsa, nici n u stii ca nu e penis real sau vulva reala, si ai orgasm de nu te vezi, asta asa sa zicem la aia cu fixatie ca daca nu e real, nu merge, merge al dracului.
Adica nu pot face fara iubire, dar cu vibrator, cu dusul si degetele ai orgasm de tipi, hai sa fim seriosi, si barbat si femeie, daca nu mergea, nu putea nici unu sa aiba orgasm fara sentimente, nu mai exista masturbare ca mecanism.

E clar? E cred ca ar cam trebui sa fie, restul e istorie. Faza ca merge oricum, rezulta ca nu are treaba orgasmul simplu cu altele. Ca e de preferat sa fie si sentimente, este corect, dar nu prea au mare legatura, asa cum am mai zis, pot face o relatie fara sex, sentimentele, tinerea la un om, sunt una, sexul simplu e alta, asa cum si invers.
Deci nu ma int pe mine ce scrie x si y de acum n mii de ani, daca cunoastem putina anatomie si aparatul biologic numit om, avem raspunsul noi gandind si demonstrat. Aia isi scriu doctrina lor dominatoare, atata tot.