| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce femeile zic "aaa si-a batut joc de mine, a vrut doar sa se culce cu mine si atat". Pai oameni buni, a spanzurat-o? A batut-o? A violat-o? Ca asta inseamna bataie de joc, bataie de joc nu e ca i-a oferit placere, ca si ea s-a simtit in egala masura bine ca si el. Nu pricep asta. Si daca iese sau nu ceva serios, faptul ca ne-am simtit bine, a fost frumos si cat a fost, nu vad nimic rau in asta. Daca ea se sacrifica si doar el se simtea bine promitand nu stiu ce, da, atunci era corect, dar altfel nu. Ne culcam si atat, ce are? Avem orgasme amandoi, e ok oricum ai da-o.

Si in general daca nu gasesti pe cineva cu care sa faci o rel. serioasa, strica distractie si placere? Eu zic ca mai bine sa fie decat sa refuzam doar ca nu e ceva serios, daca e sa fie, e si mai bine, daca nu, ramanem cu placerea. Deci oricum ramanem cu ceva bun. Adica suna "si-a batut joc de mine, a vrut doar sa-mi ofere placere si atat". E cam contradictie in propozitie. Stiu n fete care se masturbeaza, chiar am o vecina care face asta pentru ca cica tot asa, nu se incurca cu unul doar pentru sex pana nu gaseste ceva serios, adica cu dusul sau cu degetele vor placere, dar cu unul nu? Ca si la masturbare e doar placere si atat, nu e relatie serioasa sau neserioasa. E mai bine cu cineva, e mult mai misto, cineva care te atrage, evident.

Astept pareri si de la femei si de la barbati.

162 răspunsuri:
| Dragosdoar a răspuns (pentru sofisis):

Eu sunt de parere ca si femeile ar trebui sa invete cate un pic despre maestri din grupurile PUA,insa ei nu ar fi chiar ceva nou. In general in Romania,mai ales la tara se invata urmatoarele chestii pentru a cuceri femeile,pentru ca la urma urmei asta este problem,''cucereleala''. Fi indraznet,fii vorbaret,du fata cu zaharelul si o sa-i fie ochii numai tine ca doar barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca drk,nu trece direct la subiect etc. Deci prin tot ansamblul asta de instructiuni uite asa barbatul devine fals si in loc sa fie calm,docil si natural invata sa fie fatis ca sa fie pe placul fetelor ca doar asta vor ele, referitor la ce am spus mai sus, adica sa fie ''cucerite'', iar majoritatea o fac special pentru asa ceva, sa o aduca in pat doar

| strawberry03 a răspuns (pentru Osneros):

Am crescut printre Martorii lui Iehova, am vazut destule cat sa imi formez o parere, am fost eu insami suficient de limitata in perspective. Opiniile mi le-am schimbat treptat, nu a fost usor, de asta pare putin ciudat ca gandesc asa acumlaughing

| strawberry03 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Citat pe care l-am auzit la pustanii de 12 anilaughing Ofc ca femeile sunt numite curve de toti frustratii, care-s nefericiti cu propria soarta. Un copil adolescent care are parinte cu asa gandire o sa faca ce vrea sa faca fara sa afle el vreodata, pentru ca deh, parintele nu ar fi in stare sa ii dea o educatie pe tema sexuala, i-ar zice ca asta fac doar. L-ar pedepsi, i-ar interzice cutare si cutare. Good luck.

| sofisis a răspuns (pentru Dragosdoar):

Da, nu stiu. Fiecare e cu gandirea lui. Mie mi-au placut intotdeauna si imi plac oamenii asumati. Frate..vino ma nene si zi verde n fata ce draq vrei. Daca sunt dispusa, bine. Daca nu, no hard feelings si moving on.
Sunt femei carora le place sa fie mintite si nu le inteleg nici pe ele. Eu miros "cucereala" asta alandala de la kilometri. Si nu o inghit. Dar sunt multe toante care pun botul si sunt multe idioate care asta isi doresc.
Eu aveam un vecin in tinerete care avea ca scop principal deflorarea a cat mai multe fete. Si avea o vrajeala in el...de si daca ii spuneai verde in fata fetei "ma fata, te ftue si te lasa, asta e tot ce vrea de la tine" era in stare sa iti dea si vreo palma ca ii jignesti "iubitul". Bine, il ajutau maxim si fata si faptul ca parintii aveau bani. Dar....asta ii placea lui. Le aburea si le mintea pana cedau, apoi dupa inca 2-3 saptamani de rulaj, le schimba. Sunt multi care fac asta.

| Dragosdoar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff,zau asa, nu mai baga politica in discutii, o dai in tandemuri PSD pe bune.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru strawberry03):

Mda, toate pitipoancele și parașutele se cred inteligente acum. Chiar ai nevoie sa crezi ca tot ceea ce faci tu este normal și vai găsi multe alte vagine ambulante care sa îți dea dreptate.

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Coreea de Sud inca are armata obligatorie laughing

| Osneros a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Te-ai regasit in raspunsul ei si te-a durut, a?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Exact ce ziceam în finalul ultimului meu comentariu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru strawberry03):

Ai fost suficient de limitata? Sau ai fost suficient de manipulata incat sa dai la o parte ani intregi de generatii din spatele tau? Femeile nu sunt numite curve de multi care si o trag cu ele, dar asta nu inseamna ca nu gandesc asta despre ele. Majororitatea chiar asta gandesc, dar nu o spun in fata pentru a primi si ei ceva. Oricum in ziua de azi nici nu ar trebui sa deranjeze o femeie daca e numita asa, daca se identifica cu sexul din placere... Nu toti tipii care numesc femeile curve sunt frustrati sau ratati, ar trebui sa aprecieze pentru ca astia sunt singurii care spun adevarul in fata

| Osneros a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Din fericire, n-am vagin happy

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Consideri sexul ca ceva cu care rasplatesti un barbat cuminte cumva, sau mi se pare mie?

Habar n-am pe langa ce oameni te invarti tu, dar alegeri tale proaste nu sunt problema mea. Iti pot spune sigur, in schimb, ca majoritatea barbatilor nu vad femeile care nu asteapta 13 ani pana sa faca sex ca pe curve. Majoritatea frustratilor si ratatilor, in schimb, da. Mai mult va numiti voi intre voi curve, decat va numesc barbatii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Esti sigur ca pe mine ma intrebi sau ti-ai pus singur intrebarea?
Nu pot spune ca Nu sunt de acord cu tine, dar singurul motiv pentru care acei *barbati* nu le considera curve e pentru a primi sex usor si gratis.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Am zis la misto curv, si de ce ma rog o usa care se deschide cu orice cheie nu are valoare? E diversitate pana la urma, poate nu vrei sa mananci zi de si doar dulceata, unii oameni si femei si barbati asa sunt, ca nu e chiar in ordine este altceva, dar asta nu ca e rusine, ci ca e instabilitate pentru cel in sine. Asta societatea a pus ca e fara valoarea din anumite interese, de de mult cuvarasenia nu era rusine, deci s-a schimba treaba politic, religios. Totul e politic chiar daca nu pare, si degradarea generatiilor tot politic este sa fie haos, mai usor de manipulat, si moda se schimba sa faca miliardarii vanzare, si drepturile LGBT sunt ca sa faca haos, sa se bata unii cu altii, pana acu cand mai mergea economia si nu era nevoie chiar de haos mare, nu se mai interesau ei de astia, acu i-a gasit, sa ii lase sa se insoare, etc etc, ca saracia e mare si hai sa mutam atentia pe altceva. Ca e bine ce le-a dat e altceva, dar nu asta era scopul. Nu va mai lasati condusi de niste reguli puse de unii si voi le luati ca atara dar fara sa argumentati de ce.

| Mosotti explică (pentru strawberry03):

Pai nu am zis si eu la fel? Ca toti frustratii condamna femeile ca-s curve si altele.

| Mosotti explică (pentru sofisis):

Nu zice "ai vostri" ca eu nu sunt absolut deloc asa. Insa ai mare dreptate, asa fac majoritatea barbatilor si am condamnat asta peste tot unde am avut ocazia mai ales la Andrei Vulpescu pe FB, deci nu ca fac misto acum. In mod normal eu apreciez o femeie care face sex repede si simplu, caci si eu as vrea la fel daca as vrea, ca asa cum simt eu, asa simte si ea, e ceva normal. Asta este nesimtire sa vrei sex si tot tu sa condamni pe femeia aia ca a vrut repede, e idiotenie.

In plus iar corect, sa spuna omul de la inceput ce are de spus, eu doar am zis de ce mint ei gandind sa explic ce fac ei, nu ca-s de acord. Ptr ca de la ei porneste, stiu asta. Ei le desconsidera, ele se feresc de asta.
Chiar am avut o atitudine f dura la adresa barbatilor la Vulpescu, ca eu nu tin cu nici o parte, spun corect la ambii si bine si rau.
Ca si cu inselatul, am zis, daca am o partenera, stau cu aia, nu are sens sa ma duc la alta.

Dar problema mare sti care e? Ce le int pe ele cum le considera barbatii? Eu de ex sunt natural in orice, cine nu ma suporta sa se duca unde vrea, stau cu cine ma suporta si cu asta basta, nu imi reprim nimic, de aia am zis ca mi-ar fi placut sa fiu bi sau homo, si in real am zis-o, deci am si facut asta. De ce sa imi reprim eu ceva placut pentru altii? Nu vad sensul. Uite eu nu le condamn, nici pe prostituate nu le comndamn, chiar as putea avea o iubita asa, ca aia e meseria ei, nu are treaba cu sexul si sentimentele pentru mine, daca s-ar duce cu altul era altceva, nu ma deranjeaza nici alea care fac videochat. Cu din astia sa stea, si sa-i lase dracu pe ailalti.
Ptr niste oameni de nimic, isi reprima ce simt, nasol.

| Mosotti explică (pentru FaraNume1245):

Cine se protejeaza nu are cum lua boli, asta una. A doua, sofisis a zis ca daca nu vrea sex simplu si atat, nu ca acu nu vrea si dupa 10 minute nu vrea. Si deci sa zica si barbatu de la inceput ca vrea sex simplu, daca femeie accepta, este ok. Insa o mare probleme o au femeile ca le cred toate minciunile desi stiu atatea cazuri, eu de asta ma mir.

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Nu e normal sa-ti spun cine este fara sa accepte el, desi daca te duci pe softpedia la sexy lounge - intrebari sexistentiale o sa apara rapid daca deschizi un topic "de ce sexul des nu e bun", asta asa sa afli cine e. Lui ii e rau, e epuizat dupa sex, are o problema si tot zice ca si odata la cateva zile nu e bine sa facem sex, nu intelege ca noua nu ne face rau, si ca el are o problema. Mi se pare ca si la o saptamana zice ca e mult sa facem. Si orice zici, nu intelege. Deci oamenii cu probleme de o natura sau alta, cei care nu au succes la parteneri sau partenere, sunt contra, un om sanatos niciodata nu sa zica ca e pacat, ca e nasol, ca dauneaza si altele de genul.

| Mosotti explică (pentru Dragosdoar):

Nu trebuie sa cuceresti nimic, daca ambii se placa enorm de mult in mod egal, se simte rapid ca fiecare abia asteapta ca celalalt sa faca pasul, aia cu cucereala deja e pus cand nu te place sau nu te place ca lumea, si atunci nu mai are sens, ce, o fata care-ti place, trebuie sa faca eforturi sa o accepti? Asa e si invers, dar si barbatu trebuie sa aiba aceiasi nota fizica.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Daca nu ar mai fi cum zici tu cum le numesti parasute, barbatii ce ar mai sexa? Deci e contradictie, ce vor ei? Sa f sau sa nu f?!

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Si de ce sa gandeasca ca-s curve?! Pe ce motiv? Faptul ca vor sex simplu sau mai schimba partenerul e okey daca asa doreste, sa nu o faca cand e in relatie, altfel nu are treaba. Mai bine zi altceva ca si frustratii si ne, nu sunt siguri pe ei si le e frica ca aia i-ar lasa mai repede la o adica daca ei sunt ai dracu, se poarta nasol si asa mai departe, dar asa daca femeia e monogama, sunt ei siguri sa faca ce vor, deci barbatilor nu le convine concurenta. Zi asa, si atunci este altceva, ca de acolo vine de fapt. Altfel de ce sa ii deranjeze?

| Mosotti explică (pentru Osneros):

In general o femeie sau barbat trebuie sa faca sex daca simte si doreste in mod natural, nu sa faca pentru celalalt ca o rasplata, aia e tampenie.

Si este corect, femeile mai mult se fac intre ele curve, mai ales aia care arata mai putin bine o face pe cealalta pentru ca o obliga pe aia mai slaba sa lupte sa-si tina barbatul, adica o obliga sa se ingrijeasca, deci au ura pe concurenta. In loc sa lupte sa fie la nivelul celeilalte sau sa se accepte asa cum e daca nu poate (ca fizicul innascut ala e), uraste aiurea pentru ca oricum asta nu ajuta. Ca si asta naspa daca era misto facea ca si cealalta, acu nu face doar ca nu are ocazia.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Osneros):

Fă-ți operație. E la moda happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, nu de acolo vine. Ce barbat nu ar vrea as stie ca femeia lui nu e dorita de nimeni? totul pleaca de la chestia ca tipelor nu le convine sa fie monogame si incearca sa devina barbati si reusesc cu sustinerea tuturor tipilor care incurajeaza chestiile astea. Daca acum toti am fii contra, femeile nu ar avea altceva de facut decat sa se supuna.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Ușa care se deschide cu orișice cheie este buna doar sa treci prin ea și atat. Nimeni nu și-ar pune o astfel de ușa la casa.
Cu comunitatea LGBT este alt subiect, pe care mai bine nu-l deschidem tot aici ca ne rasfiram prea mult.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Mosotti):

Parașutele au existat dintotdeauna, nu degeaba se zice ca este cea mai veche meserie din lume. Doar ca acum trecem printr-o perioada în care numărul lor a crescut enorm, iar fetele tinere sunt încurajate de societate sa devina parașute - și aici este o problema mare! Și în trecut au mai fost astfel de perioade în istorie, ca Babilon, Roma antica, etc., în care depravarea a atins cote înspăimântătoare, dar întotdeauna după o astfel de perioada a urmat o perioada de revenire la monogamia și normalitate. Și curentul actual va trece cândva, dar pana atunci noi putem sa ne lăsăm duși de val sau sa înotam contra curentului. Este decizia fiecaruia.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai ce, barbatii sunt monogami? De ce ar fi ele? Natura umana din pacate zice ca nu suntem monogami. Am zis din pacate, ca eu nu sunt de acord cu inselatul. Eu stau cu aia cu care sunt daca tot am ales-o, nu incurc omul. Si daca imi vine sa fac pe alta, am si maini, poze, dar nu ma duc cu alta sa se duca dracu tot. Ori si barbatu si femeie e monogam, ori nici unul, disctriminarea nu este deloc corecta. Ca oricum barbatii nu tot cu femei fac? Deci automat si ele o fac in egala masura. Daca ele ar fi monogame, si ei ar fi, dar si invers.

In plus nu conteaza cine o doreste pe a mea, conteaza ca daca pe mine ma iubeste, cu mine ramane, dar chiar e un test bun cand o vor si altii. Atunci esti femeie sau barbat bazat, cand partenerul sau partenera sta cu tine, nu sa alungi concurenta de frica ca pici.

| Mosotti explică (pentru Alexandrionelu):

Numarul fetelor care sunt prostituate nu a urcat, altfel scadeau preturile, preturile sunt foarte mari ca si inainte, rezulta ca oferta e tot la fel de mica. Cu cat mai multe fete erau asa, cu atat aveai preturi mai mici.
Si e foarte bine pentru cine vrea un sex si atat fara sa se complice, de ce nu?
Si daca o fata alege sa faca meserie asta ce are? E dreptul ei, nu e nici o rusine, daca face protejat, este f okey. Faptul ca iau bani multi nu inseamna ca lumea sa aiba parere proasta, aia e, ciubucul lor cu 200 lei ora! Ce, eu n-as fi facut videchat? As fi facut dar nu prea ma simtema bine prin 2013 cand faceam sala, de ce sa nu fi stat asa in pat la camera si sa fi luat banu? Mi se propusese chiar de catre oameni din sala, dar am refuzat din cauza asta. Fi serios, atat timp cat nu faci rau altora, infractiuni, e okey orice.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dpmdv si ca barbat denota o lipsa de integritate si demnitate sa te culci cu femei laughing laughing pentru care nu ai niciun fel de sentimente. Asta e un eufemism pentru nenorocit fara viitor laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tocmai ca barbatii nu sunt monogami, pentru ca sunt femei, timp de miii de ani supravietuirea speciei depindea de asta, femeile nu aveau cum sa fie poligame. Poligamia la femei e o chestie foarte noua. Crezi ca reauseau sa mentina mai mult de 2-3-4-5 sarcini?
Nu vreau sa fac nici o discriminare. Nu scuip sau huiduiesc pentru ce fac, dar nu natura umana e altfel, femeile nu sunt nici fizic, nici psihic, nici biologic la fel. "" sunt mai masculine(cum nici gay i nu sunt la fel. Ca si un tipii heterosexuali aici am dat un exemplu extrem) de obicei asa e felul lor, am pus intre ghilimele sa nu o mai ea nimeni ca pe o jignire.
Ziceai in intrebarea de ce femeile se plang atat pentru ca si-au "batut Joc" altii de ele, ca barbat e simplu, pentru ca tu I-o TRAGI ei, ea mai trebuie sa poarte dupa imprintul care ii l-ai pus in ea(vezi womb imprint) sunt o granada de studii pe tema asta